Glockenbach – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Glockenbach to: Dirty Dancing
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka niemieckiego projektu muzycznego Glockenbach zatytułowana “Dirty Dancing” (z gościnnym udziałem islandzkiej piosenkarki Ásdís). W tym singlu Islandka dodaje swój eteryczny wokal do nastrojowego, tanecznego EDM-owego brzmienia Glockenbach.

“Linia melodyczna “Dirty dancing” [Universal Music] w niczym nie przypomina słynnej piosenki ze słynnego filmu, ale brzmi retro. A dokładnie – jak za czasów italo disco. Tyle tylko, że linię melodyczną utworu opakowano” – czytamy w serwisie djpromotion.com.pl.

W serwisie genius.com użytkownik FunkyMonkeYy napisał o kawałku:

“Dirty Dancing by production collective Glockenbach and ÁSDÍS is about finding a love that feels as timeless as an 80s movie. The song’s title is a reference to the movie “Dirty Dancing” from 1987, starring Jennifer Grey and Patrick Swayze.”

Translator przetłumaczył nam to następująco:

“Dirty Dancing kolektywu produkcyjnego Glockenbach i ÁSDÍS opowiada o znalezieniu miłości, która jest ponadczasowa jak film z lat 80. Tytuł utworu nawiązuje do filmu „Dirty Dancing” z 1987 roku, w którym główne role grali Jennifer Gray i Patrick Swayze.”

Gatunek nowej piosenki to dance. Materiał napisali: ÁSDÍS, Hubertus Dahlem, Boki, Jaro Omar oraz BLVSH. Kompozycja została wyprodukowana przez Hubertusa Dahlema.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 21.

W niemieckojęzycznej Wikipedii czytamy:

“Am 20. Juni 2022 erschien Dirty Dancing, bei dem sie mit dem deutschen House-Projekt Glockenbach zusammenarbeitete. Der Song erreichte Platz 24 der deutschen Charts.”

Translator nam to przetłumaczył następująco:

“20 czerwca 2022 ukazała się płyta Dirty Dancing, przy której współpracowała z niemieckim projektem house’owym Glockenbach. Nutka osiągnęła 24 miejsce na niemieckich listach przebojów.”

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 20 czerwca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 517 189 wyświetleń na YT.

Widać po ilości wyświetleń na YouTube, że ta produkcja okazała się kolejnym hitem Niemców po numerze “Brooklyn” (ft. ClockClock), który na YT ma 5,1 mln wyświetleń. W artykule opublikowanym w serwisie netfan.pl w dniu 10.06.2022 czytamy: Z kolejnym utworem „Brooklyn (feat. ClockClock)”, wydanym pod koniec 2021 roku, formacja weszła do top 2 radiowych list przebojów w Niemczech, wspięła się na 26. miejsce na listach sprzedaży i odebrała kolejne złoto za ponad 40 milionów streamów. „Brooklyn” jest dziś jednym z 10 najpopularniejszych singli radiowych roku w Niemczech[źródło]YouTube, netfan.pl.

W artykule opublikowanym w serwisie djpromotion.com.pl w dniu 2022-06-13 czytamy: Glockenbach to kolektyw producentów, który w swoim kraju już jest całkiem popularny dzięki swoim dwóm singlom. Wygenerowały one prawie 100 milionów streamów na całym świecie. To “Redlight” (feat. ClockClock) i “Brooklyn” (feat. ClockClock). Najbliższy ich koncert ma się odbyć 31 grudnia 2022 roku w Cologne, Germany, Bootshaus.

Ásdís (właściwie: Ásdís María Viðarsdóttir) to islandzka piosenkarka.

W niemieckojęzycznej Wikipedii czytamy o Ásdís:

“Sie lebt seit einigen Jahren in Berlin und gehört der dortigen Queer-Gemeinschaft an. Seit 2020 veröffentlicht sie ihre Musik über unter anderem Spotify und Instagram.”

Translator nam to przetłumaczył następująco:

“Od kilku lat mieszka w Berlinie i należy do tamtejszej społeczności queer. Od 2020 roku wydaje swoją muzykę m.in. poprzez Spotify i Instagram.”

Warto wspomnieć, że w 2020 roku wystąpiła gościnnie w nutce “Worth It” polskiego producenta Gromee’go. Kawałek “Worth It” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień), oraz na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

źródło: netfan.pl, eska.pl, djpromotion.com.pl, | netfan.pl, djpromotion.com.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Single

2020: Dancing in the Dirt (feat. Mougleta)
2020: Do (mit Millé & Malou Prytz)
2021: Redlight (feat. ClockClock, CH: Gold)
2021: Brooklyn (feat. ClockClock)
2022: Dirty Dancing (feat. Ásdís)

W 2020 ukazał się ich remiks zatytułowany “Love Me with Your Lie”, którego oryginalnym wykonawcą jest Kiesza.

Glockenbach to niemiecki projekt muzyczny, który powstał w 2020 roku i składa się prawdopodobnie z kilku producentów. Postrzegają siebie jako “Kollektiv, das keinen Wert auf persönliches Branding legt.” (translator: kolektyw, który nie ceni marki osobistej). Został nazwany na cześć dzielnicy Monachium o tej samej nazwie. W artykule opublikowanym w serwisie netfan.pl w dniu 10.06.2022 czytamy: Glockenbach uważają siebie za producentów i artystów, za innowatorów dźwięku i bitu, za opowiadaczy historii oraz rewolucjonistów popu. Taka kreatywna filozofia zapewniła zespołowi reputację jednego z najbardziej ekscytujących nowych projektów sceny electro w Niemczech.

Na ich oficjalnym kanale na YouTube czytamy:

“A collection of audiophiles, dedicated to bringing the world great electronic pop music, undistorted by personal brands – that’s what the new producer collective Glockenbach is all about.
Shrouded by anonymity, they‘ve just burst onto the scene with their smash hit “Dancing In The Dirt” feat. Mougleta. With their career debuting single they broke into Top 40 radio airplay in Germany and landed on streaming playlists all across Europe, North America, North Africa and the mid East.
Backed by a worldwide network of renowned and experienced music industry professionals, these Wefor Music signees have just begun their mission to leave their imprint on the electronic music scene. While no one knows who the face behind the name is, one thing is for sure: Glockenbach is here to stay!”

Translator nam to przetłumaczył następująco:

“Kolekcja audiofilów, oddana dostarczaniu światu wspaniałej elektronicznej muzyki pop, niezniekształconej przez osobiste marki – oto, czym jest nowy kolektyw producencki Glockenbach.
Otuleni anonimowością, właśnie wdarli się na scenę ze swoim przebojem „Dancing In The Dirt” feat. Mougleta. Swoim debiutującym w karierze singlem wdarli się do Top 40 rozgłośni radiowych w Niemczech i wylądowali na playlistach streamingowych w całej Europie, Ameryce Północnej, Afryce Północnej i na Środkowym Wschodzie.
Wspierani przez ogólnoświatową sieć uznanych i doświadczonych profesjonalistów z branży muzycznej, ci sygnatariusze Wefor Music właśnie rozpoczęli swoją misję pozostawienia swojego śladu na scenie muzyki elektronicznej. Chociaż nikt nie wie, kim jest twarz kryjąca się za nazwą, jedno jest pewne: Glockenbach tu zostanie!”

Jaki jest gatunek ich muzyki? W niemieckojęzycznej Wikipedii czytamy:

“Musikalisch handelt es sich bei Glockenbach um ein Projekt des Genres Electronic Dance Music beziehungsweise der Elektronischen Popmusik mit tanzbaren Stücken.”

Translator nam to przetłumaczył następująco:

“Muzycznie Glockenbach to projekt z gatunku elektronicznej muzyki tanecznej lub elektronicznej muzyki pop z elementami tanecznymi.”

źródło: de.wikipedia.org, netfan.pl, youtube.com