Zaz – nowa piosenka

ZazTytuł nowej piosenki ZAZ to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka francuskich piosenkarzy ZAZ oraz Ycare zatytułowana “Animaux fragiles”. Singiel znalazł się na studyjnym krążku Francuza zatytułowanym ‘Des millions d’années’, który ukazał się 14 października 2022 roku nakładem wytwórń płytowych Play Two i My Major Company. Płyta jest utrzymana w gatunku Chanson i zawiera 12 numerów[źródło]discogs.com.

Gatunek nowej piosenki to French Urban Pop/R&B[źródło]Google. Materiał napisali: Axelle Red oraz Ycare.

W serwisie divertir.eu czytamy o kawałku “Animaux fragiles” nastepująco:

“Après un titre avec Axelle Red qui aura généré + de 10M de streams, c’est cette fois Ycare et Zaz qui unissent leurs talents pour nous présenter une œuvre poignante à la plume subtile.
Un hymne sur le thème de l’espoir, porté par une interprétation sans pareille.
Le clip, tourné au large de Saint-Raphaël et dans le massif de l’Esterel, retranscrit poétiquement le message d’espoir porté par la chanson.”

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tego tekstu na język polski to skorzystaj z tej strony.

Singiel “Animaux fragiles” to następca singla “Tout là-haut” Zaz.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 29 czerwca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 902 941 wyświetleń na YT. Aktorzy: Lou, Keziah, Noé, Guillaume, Gisèle, Grégory, Pascal, Élodie, Pol, Bernard, Amolsès, Maé, Béatrice, Gilbert, Sophie, Aurélie, Anthony.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 42-letniej Francuzki pt. “Si jamais j’oublie”, który na Youtube ma już 94 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek “Si jamais j’oublie” jest pierwszym singlem promującym koncertowy album artystki zatytułowany ‘Sur la route’. Notowania nutki: Świat: Belgia: 27, Francja: 11, Szwajcaria: 43, Polska (Shazam Top 100): 86; Media polskie: Lista Przebojów Trójki: 1, Lista Przebojów Radia Merkury: 13[źródło]Youtube, Wikipedia.

Zaz to uwielbiana na całym świecie francuska wokalistka[źródło]allaboutmusic.pl 2021-10-21. Artystka to wielka gwiazda francuskiego popu[źródło]wyborcza.pl 4.02.2022, a także niezwykle utalentowana wokalistka jazzowa i soulowa[źródło]dziendobry.tvn.pl 1 grudnia 2021. W artykule opublikowanym w serwisie allaboutmusic.pl w dniu 2021-10-21 czytamy: Zaz sprzedała 4 miliony płyt na całym świecie odkąd zachwyciła publiczność w 2010 roku swym pierwszym albumem i hitem „Je veux”. Piosenkarka wielokrotnie koncertowała w Polsce[źródło]jazzsoul.pl 17 listopada 2018.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych wykonawczyni zamyka wydany 22 października 2021 roku krążek ‘Isa’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Parlophone. Album jest utrzymany w gatunku Chanson. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jej czwarty album studyjny. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 6 listach (stan na 24.11.1022). Na polskiej liście albumów (ZPAV) materiał zajął pozycję numer 24. Nad krążkiem Zaz pracowała z holenderskim producentem Reynem (pianista i kompozytor muzyki filmowej). Wnętrze opakowania albumu zdobią wyjątkowe obrazy malowane nożem malarskim. To swoisty przekaz od Francuzki, która stworzyła je własnymi rękami. W artykule opublikowanym w serwisie dziendobry.tvn.pl w dniu 1 grudnia 2021 czytamy o ‘Isa’: Artystka przyznała, że przeszła w ostatnim czasie metamorfozę, która przyczyniła się do zmiany wyrazu jej twórczości. Właśnie dlatego ostateczny wydźwięk poszczególnych utworów z nowej płyty może nieco zaskoczyć fanów francuskiej gwiazdy[źródło]allaboutmusic.pl, Wikipedia, discogs.com, dziendobry.tvn.pl.
Krążek ‘Isa’ to następca krążka studyjnego ‘Effet Miroir’ (2018).

Najbliższy koncert Zaz ma sie odbyć 31 maja 2023 w Gütersloh, Germany, Theater Gütersloh.

Assane Attyé lepiej znany pod pseudonimem Ycare (ur. 21 września 1983) to francuski piosenkarz, autor piosenek, który zyskał rozpoznawalność jako uczestnik Nouvelle Star, zanim rozpoczął karierę solową. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “D’autres que nous” (nagrany wraz z Axelle Red), który ma już 4,7 mln wyświetleń. Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 27 stycznia 2023 roku w Mons, Belgium, Théâtre Royal de Mons, a kolejny 28 stycznia 2023 roku w Lens, France, Théâtre Municipal le Colisée.

źródło: discogs.com, | allaboutmusic.pl, wyborcza.pl, dziendobry.tvn.pl, jazzsoul.pl, discogs.com, Youtube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Single

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

RokTytułPozycje na listach
 France Belgique Flandre Belgique Wallonie
2010Je veux380342
Le Long de la route308116
2011La Fée137
Kikaseteyo, ai no uta o
2012Éblouie par la nuit2934
2013On ira1221
Comme ci, comme ça
Si34
2014Gamine169
Paris sera toujours Paris48
Les Champs-Élysées177
Sous le ciel de Paris170
2015La Parisienne
Si jamais j’oublie1127
Tous les cris les SOS16
2018Qué vendrá21
Demain c’est toi50
2020L’Hymne de nos campagnes 2019 (de Tryo)59
2021Imagine
Le jardin des larmes (en duo avec Till Lindemann)
2022Tout là-haut
Animaux fragiles (oraz Ycare)

Zaz, właśc. Isabelle Geffroy (ur. 1 maja 1980 w Tours) – francuska piosenkarka jazzowa i soulowa. Zadebiutowała w 2001 roku jako piosenkarka w bluesowej formacji Fifty Fingers. Rok później (2002) przyłączyła się do grupy Don Diego, zespołu, którego repertuar charakteryzuje się mieszanką stylów latino i rock, ze znaczącymi wpływami afro, arabo i andalo. Jej matka była nauczycielką hiszpańskiego, a jej ojciec pracował w firmie elektrycznej. W 1985 roku wstąpiła do Conservatoire de Tours z siostrą i bratem, uczęszczając na kursy od piątego do jedenastego roku życia. Studiowała teorię muzyki, w szczególności skrzypce, fortepian, gitarę i śpiew chóralny. W 1994 roku przeprowadziła się do Bordeaux. W 1995 roku brała lekcje śpiewu i uprawiała sport przez rok w Bordeaux, a jednocześnie uczyła się kung fu z profesjonalnym trenerem. W 2000 r. otrzymała stypendium od rady regionalnej, co pozwoliło jej dołączyć do szkoły muzyki współczesnej, CIAM (Centre for Musical Activities and Information) w Bordeaux. Na jej muzyczne inspiracje składają się: “Cztery pory roku” Vivaldiego, śpiewacy jazzowi, tacy jak Ella Fitzgerald, oraz inni śpiewacy, tacy jak Enrico Macias, Bobby McFerrin i Richard Bona, a także afrykańskie, łacińskie i kubańskie rytmy. Gatunki jej muzyki to jazz, folk, ballada, piosenka francuska.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Zaz’ ukazała się 10 maja 2010 roku nakładem wytwórń płytowych Play On oraz Sony Music Entertainment i jest utrzymana w gatunkach Pop, jazz, blues, soul oraz R&B. Album zawiera 11 piosenek. Krążek był sukcesem komercyjnym, osiągając szczyty list przebojów w krajach frankofońskich. Zaz brała udział w pisaniu sześciu kawałków z tej płyty, a francuska piosenkarka Raphaël Haroche napisała trzy numery. Wydawnictwo zadebiutowało na 16. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Album pokrył się potrójną platyną.

“Imienny materiał miał premierę w 2010 roku i stał się wielkim wydarzeniem w ojczyźnie Francuzki. A także w Polsce. […] Na debiucie ZAZ zawarła kwintesencję swego muzycznego stylu, na który składają się pop, blues, jazz, folk, soul oraz francuska chanson. Z jej utworów bije wielka radość życia” – czytamy o płycie w serwisie empik.com.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, empik.com, olis.onyx.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl