Joel Corry – I Wish ft. Mabel

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiego producenta Joela Corry’ego zatytułowana “I Wish” (z gościnnym udziałem brytyjsko-szwedzkiej piosenkarki Mabel). Brytyjczyk zadbał więc o ciepłe brzmienie, pozytywną energię i zaraźliwy groove. Razem z Mabel przygotowali idealny taneczny hymn na zimę.

„I Wish” zajmuje specjalne miejsce w moim sercu. Mabel to supergwiazda, z którą zawsze chciałem współpracować. Bardzo się cieszę, że moje marzenie się spełniło – powiedział Joel Corry.

Od dawna chcieliśmy z Joelem zrobić coś razem. Wspaniale, że ten moment w końcu nastąpił – powiedziała Mabel.

Gatunki nowej piosenki to House i Dance-pop. Materiał napisali: Poppy Baskcomb, Paul Harris, Jess Glynne, Harlee, KABBA, Joel Corry, Robert Harvey, Lewis Thompson, Neave Applebaum oraz MNEK. Kompozycja została wyprodukowana przez New Levels i Joela Corry’ego.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 39, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Joel Corry i Mabel przygotowali świąteczną wersję swojego przeboju. Gwiazdkowa edycja kawałka zawiera zmieniony tekst oraz nową, oszczędną i dzwoneczkową aranżację. Christmas Version możecie posłuchać na tej stronie

Singiel “I Wish” to następca singla “Out Out” (nagranego wraz z Jaxem Jonesem, featuring Charli XCX i Saweetie).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 5 listopada 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 045 809 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 32-letniego Brytyjczyka pt. “Head & Heart” (nagrany wraz z MNEK-iem), który na YouTube ma już 220 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Head & Heart” stał się międzynarodowym przebojem. Kawałek osiągnął pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii w dniu 24 lipca 2020 r., po pierwszym wejściu na listę UK Singles Chart pod numerem piętnastym, dwa tygodnie wcześniej. Nutka stała się pierwszym numerem jeden zarówno dla Joela Corry’ego, jak i MNEK-a w ich ojczystym kraju i pozostawała na szczycie przez sześć kolejnych tygodni. Kompozycja spędziła 61 tygodni na UK Singles Chart. Numer osiągnął również pierwsze miejsce na liście Scottish Singles Chart. „Head & Heart” osiągnął również pierwsze miejsce w Irlandii i Holandii oraz znalazł się w TOP10 na listach przebojów w kilku innych krajach, w tym w Australii, Belgii, Danii, Niemczech, Nowej Zelandii i Szwecji. Kawałek zadebiutował również na 12. miejscu w Grecji. Singiel na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 3, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 4. Piosenka została nominowana do nagrody Brit Award for Song of the Year podczas ceremonii w 2021 roku.

“Mając ponad tyle milionów słuchaczy miesięcznie, Joel Corry osiągnął najwyższy poziom sukcesu dzięki dominującym w eterze wydawnictwom, w tym „Head & Heart” z MNEK (ponad miliard streamów), „BED” z RAYE i Davidem Guettą (ponad 250 milionów streamów), a także „OUT OU” z Charli XCX, Jaxem Jonesem i Saweetie (Top 10 UK)” – pisał serwis musicboxtv.pl w artykule opublikowanym w dniu 18.10.2021.

Artysta zdobył rozgłos latem 2019 roku za sprawą utworu “Sorry”, będącego przeróbką klasyka UK garage Monsta Boya. Singiel spędził 10 tygodni w top 10 listy przebojów w Wielkiej Brytanii i ustanowił rekord Shazama po osiągnięciu 41 tysięcy tagów w ciągu 24 godzin.. Muzyk stał się jednym najbardziej płodnych twórców dance’owych przebojów na Wyspach. Artysta na razie nie wydał żadnego albumu studyjnego. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 31 grudnia 2021 w London, UK, Tobacco Dock, a kolejny 5 lut 2022 w Blackpool, UK, Arena Winter Gardens.

Mabel Alabama Pearl McVey (ur. 19 lutego 1996 w Maladze) – brytyjsko-szwedzka piosenkarka i autorka tekstów. Sławę zdobyła w 2017 roku, kiedy to „Finders Keepers” stało się jej pierwszym topowym singlem w Wielkiej Brytanii, a późniejszym „Don’t Call Me Up”, które osiągnęło szczyt na trzecim miejscu w UK Singles Chart. Przypomnijmy, że 2 sierpnia 2019 ukazał się debiutancki studyjny krążek artystki zatytułowany “High Expectations”, który jest na razie jedynym jej albumem studyjnym. Najbliższy koncert 25-letniej wykonawczyni ma się odbyć na wydarzeniu pn. Primavera Sound Festival Weekend 1, które ma mieć miejsce w dniach 2-8 cze 2022 w Barcelona, Spain.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: wyspa.fm, m-mag.pl, | musicboxtv.pl, wpna.fm, netfan.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl