Joel Corry – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Joela Corry’ego to: “Lionheart (Fearless)”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

MP3 z YouTube Music

Te nagranie w formacie MP3 dostępne jest na tej stronie.

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka brytyjskiego producenta Joela Corry’ego oraz angielskiego piosenkarza Toma Grennana zatytułowana “Lionheart (Fearless)”. Kawałek powstał podczas kilku sesji, które Corry i Grennan odbyli pod koniec 2021 roku.

“Lionheart (Fearless)” to pełen empatii, porywający taneczny utwór, łączący imponującą produkcję Joela z fantastycznym głosem Toma – czytamy w serwisie djpromotion.com.pl.

Jestem podekscytowany współpracą z moim kumplem, Tomem Grennanem. Tom jest niesamowitym artystą, w szczytowej formie – powiedział Joel.

Gatunek nowej piosenki to Dance-pop. Materiał napisali: Digital Farm Animals, James Murray, Jamie Scott, Joel Corry, Lewis Thompson, Mike Needle, Mustafa Omer, Neave Applebaum i Tom Grennan. Kompozycja została wyprodukowana przez Digital Farm Animals, Joela Corry i New Levels.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP20 na 3 listach przebojów. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 18. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 22, na liście UK Dance (OCC) numer 5, a na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 43 (dostęp 29.12.2022).

Singiel “Lionheart (Fearless)” to następca singla “History” (with Becky Hill).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 28 października 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 772 280 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 33-letniego Brytyjczyka pt. “Head & Heart” (nagrany wraz z MNEK-iem), który na YouTube ma już 220 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Head & Heart” stał się międzynarodowym przebojem. Kawałek osiągnął pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii w dniu 24 lipca 2020 r., po pierwszym wejściu na listę UK Singles Chart pod numerem piętnastym, dwa tygodnie wcześniej. Nutka stała się pierwszym numerem jeden zarówno dla Joela Corry’ego, jak i MNEK-a w ich ojczystym kraju i pozostawała na szczycie przez sześć kolejnych tygodni. Kompozycja spędziła 61 tygodni na UK Singles Chart. Numer osiągnął również pierwsze miejsce na liście Scottish Singles Chart. „Head & Heart” osiągnął również pierwsze miejsce w Irlandii i Holandii oraz znalazł się w TOP10 na listach przebojów w kilku innych krajach, w tym w Australii, Belgii, Danii, Niemczech, Nowej Zelandii i Szwecji. Kawałek zadebiutował również na 12. miejscu w Grecji. Singiel na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 3, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 4. Piosenka została nominowana do nagrody Brit Award for Song of the Year podczas ceremonii w 2021 roku.

“Mając ponad tyle milionów słuchaczy miesięcznie, Joel Corry osiągnął najwyższy poziom sukcesu dzięki dominującym w eterze wydawnictwom, w tym „Head & Heart” z MNEK (ponad miliard streamów), „BED” z RAYE i Davidem Guettą (ponad 250 milionów streamów), a także „OUT OU” z Charli XCX, Jaxem Jonesem i Saweetie (Top 10 UK)” – pisał serwis musicboxtv.pl w artykule opublikowanym w dniu 18.10.2021.

Artysta zdobył rozgłos latem 2019 roku za sprawą utworu “Sorry”, będącego przeróbką klasyka UK garage Monsta Boya. Singiel spędził 10 tygodni w top 10 listy przebojów w Wielkiej Brytanii i ustanowił rekord Shazama po osiągnięciu 41 tysięcy tagów w ciągu 24 godzin.. Muzyk stał się jednym najbardziej płodnych twórców dance’owych przebojów na Wyspach.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 25 lutego 2023 w Atlantic City, NJ, US, HQ2, Ocean Casino Resort, a kolejny 3 marca 2023 w Manchester, UK, O2 Victoria Warehouse.

Thomas Grennan (ur. 8 czerwca 1995) to angielski piosenkarz i autor tekstów z Bedford, mieszkający w Londynie, nominowany do BRIT i Ivor Novello. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Little Bit of Love”, który ma już 43 mln wyświetleń.

źródło: discogs.com, radiokaszebe.pl, djpromotion.com.pl, | musicboxtv.pl, wpna.fm, netfan.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “Lionheart (Fearless)”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

TytułRokPozycje na listach
UK
[9]
AUS
[10]
AUT
[11]
“Back Again”2015
“Light It Up”
“Just Wanna”2017
“All the Things”
“All Night”
“Sunlight”
“Feel This Way”
“Hurt”2018
“All I Need”
“Only You”
“Good as Gold”
(featuring Hayley May)
“Fallen”
(featuring Hayley May)
“Sorry”2019640
“Lonely”20204
“Head & Heart”
(with MNEK)
125
“Bed”
(with Raye and David Guetta)
202132048
“Out Out”
(with Jax Jones featuring Charli XCX and Saweetie)
63135
“I Wish”
(featuring Mabel)
17
“What Would You Do?”
(with David Guetta and Bryson Tiller)[36]
202221
“History”
(with Becky Hill)[38]
18
“Lionheart (Fearless)”
(with Tom Grennan)
22
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Tagi: Molly, Cedric Gervais
Jego najnowszy remiks to utwór “Hold Me Closer”, którego oryginalnym wykonawcą jest Elton John i Britney Spears.

Biogram

Joel Corry (ur. 10 czerwca 1989 w Londynie) – angielski DJ, producent muzyczny oraz trener fitness. Popularność zdobył w 2019 roku wraz z wydaniem swojego singla „Sorry”, w którym wokalistą była Hayley May (nie została ona wymieniona w oficjalnym teledysku). Joel stwierdził, że był pod wpływem dorastania na gatunku UK Garage i że odegrał on „ogromną rolę w jego rozwoju jako DJ-a i producenta”. Joel prowadzi także osobistą działalność szkoleniową, aplikację o nazwie Joel Corry PT oraz firmę Most Rated, która jest również nazwą jego własnej wytwórni płytowej. Gatunki jego muzyki to Dance i house. Jego debiutancka płyta EP-ka zatytułowana “Four for the Floor” ukazała się 12 czerwca 2021. Album zawiera 4 piosenki. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl