Kabe – W cenie ft. Białas

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka Kabe zatytułowana “W cenie” (z gościnnym udziałem polskiego rapera Białasa). Singiel zapowiadał najnowszy krążek studyjny Kabe zatytułowany ‘King Kong’, który ukazał się 1 lipca 2022 roku nakładem wytwórń płytowych QueQuality oraz Step Hurt. Płyta jest utrzymana w gatunku hip hop i zawiera 12 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Goście to: 102 Boyz, French The Kid, Danzel, Białas, Koneser oraz Mr Polska[źródło]discogs.com, Wikipedia, olis.onyx.pl, rytmy.pl.

W tekstach znajdziemy dużo dojrzałych przemyśleń i obserwacji, pokazujących drogę rapera od legalnego debiutu, do albumu zamykającego trylogię. Krążek w całości wyprodukował Opiat, producent znany słuchaczom z poprzednich albumów Kabe – czytamy o ‘King Kong’ w serwisie empik.com.”

“Reasumując Kabe wspina się konsekwentnie na szczyt. Warsztatowo jest bez wątpienia jednym z najmocniejszych zawodników na polskiej scenie” – napisał Patryk Wojciechowski w recenzji płyty w serwisie goingapp.pl.

Krążek ‘King Kong’ to następca krążka studyjnego ‘Mowgli’ (2020). Dodajmy, że ‘Mowgli’ uzyskał status platynowej płyty (w dniu premiery pokrył się złotem).

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap. Autorami tekstu są Kabe oraz Białas. Kompozycja została wyprodukowana przez Opiata.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 1 lipca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 142 848 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 73 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Kabe pt. “Nad ranem”, który na Youtube ma już 53 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Nad ranem” znalazł się na albumie artysty zatytułowanym “MOWGLI”[źródło]YouTube, empik.com.

Kabe to jeden z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia[źródło]eska.pl 2022-01-03. Jako ciekawostkę podamy, że Kabe miał prawdopodobnie najdroższy w historii polskiego rapu prezent do preorderu. W artykule opublikowanym w serwisie glamrap.pl w dniu 8 czerwca 2022 roku czytamy: Pono miał w preorderze swojej płyty motocykl za 12 tys. zł, a Kabe przebił go prawie trzykrotnie oferując zegarek Cartier o wartości 30 tys. zł. Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć 24-09-2022 w miejscowości Lublin, a kolejny 7-10-2022 w miejscowości Katowice.

Białas, właśc. Mateusz Karaś (ur. 11 grudnia 1987 w Teresinie) – polski raper, autor tekstów oraz freestyle’owiec. Mateusz Karaś znany jest przede wszystkim z występów w duecie z Karolem „Solarem” Poziemskim, z którym założył wytwórnię „SB Maffija”. Prowadzi ponadto solową działalność artystyczną. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Grill u Gawrona” (nagrany wraz z Lankiem), który ma już 38 mln wyświetleń. 5 sierpnia 2020 roku ukazał się jego album solowy zatytułowany ‘H8M5’.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.
źródło: discogs.com, olis.onyx.pl, rytmy.pl, glamrap.pl, empik.com, goingapp.pl, wyspa.fm, Wikipedia, | empik.com, eska.pl, glamrap.pl, YouTube, koncertomania.pl, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl