Keanu Silva, Jhn McFly, Marissa – Stranger

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka producenta z Niemiec Keanu Silvy, producenta Jhna McFly oraz piosenkarki Marissy zatytułowana “Stranger”. Singiel pochodzi z płyty EP-ki Marissy zatytułowanej ‘Just Breathe’, która ukazała się prawdopodobnie 19 sierpnia 2022 roku. Album zawiera 6 numerów. To drugi mini album w dyskografii Marissy. Znajdziemy na nim nutki nagrane do trzeciej części netflixowego blockbustera – 365 dni. Na EP-ce, oprócz solowych kawałków wykonawczyni, usłyszymy kompozycje, które powstały we współpracy z producentami Keanu Silvą, Jhn McFly’em, Tommy’m Docherty, oraz duetem EMO[źródło]eska.pl, empik.com.

“Marissa wraz z gośćmi, którzy pojawiają się na Just Breathe EP stworzyła projekt na miarę muzyki światowej” – napisała Oliwia Szeląg w recenzji materiału w serwisie meteor.amu.edu.pl.

Gatunek nowej piosenki to pop. Materiał napisali: Patryk Kumór, Marissa, Tom Martin, Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Jan Bielecki, Keanu Silva oraz Robin Brandes. Kompozycja została wyprodukowana przez Keanu Silve, Robina Brandesa, Hotel Torino i Toma Martina.

“Niemiecki producent Julien Trubitz aka Keanu Silva tym razem stworzył bardzo prostą melodię co stara się czynić co jakiś czas – czytamy o “Stranger” w serwisie djpromotion.com.pl.”

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 18, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 19 sierpnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 605 121 wyświetleń na YT. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Paweł Grabowski. W rolach głównych wystąpili: Marissa, Aleksandra Kutsela, Jon Van de Berg, Jerzy Wojtkowski, Munojon Usmanova, Ola Motyl.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Niemca pt. “King Of My Castle” (Don Diablo Edit), który na Youtube ma już 21 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek “King Of My Castle” (Don Diablo Edit) na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5. Singiel w zestawieniu najpopularniejszych utworów w stacjach radiowych – Airplay 2019 zajął 38 miejsce[źródło]YouTube, bestsellery.zpav.pl.

Marissa to młoda wokalistka. Na imię ma Marysia. Jest niezwykle twórczą artystką – sama pisze i komponuje kawałki nie tylko dla siebie, ale również dla innych wykonawców[źródło]eska.pl. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “365 Days” (nagrany wraz z EMO), który ma już 1 mln wyświetleń. W artykule opublikowanym w serwisie eska.pl w dniu 2022-08-23 czytamy: Co więcej, 365 Days było drugim, najczęściej szukanym za pomocą Shazama, utworem na świecie, ustępując miejsca jedynie Harry’emu Stylesowi z piosenką As It Was.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.
źródło: eska.pl, empik.com, meteor.amu.edu.pl, djpromotion.com.pl, | bestsellery.zpav.pl, eska.pl, YouTube, songkick.com, i inne?