Kizo – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Kizo to: “Taxi”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://kizo.lnk.to/taxi

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Kizo zatytułowana “Taxi” (z gościnnym udziałem Bletki). Kawałek zwiastuje nadchodzący krążek artysty, którego data premiery nie jest Nam znana. Nutka ma nam przypomnieć o letnich miesiącach i spontanicznych spotkaniach prowadzących do momentów, które na długo zapadają w pamięci. Bletka odpowiada w singlu za partie refrenowe.

“Taxi” idzie w typowy dance, ale też udział wokalistki , której barwa głosu kojarzy nam się z disco dance, co w tym przypadku nie ma znaczenia pejoratywnego. Jej wokal na refrenie brzmi bardzo fajnie – czytamy w serwisie djpromotion.com.pl.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap[źródło]https://music.apple.com/pl/album/taxi-feat-bemelo-eddie-block-adash-single/1677636632?l=pl. Autorami tekstu są Kizo oraz Bletka. Kompozycja została wyprodukowana przez B.Melo, Dj Adash i Eddie B.

Nutka na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajęła pozycje numer 25.[źródło]olis.pl

Wideo do nowego utworu na Youtube ukazało się 23 marca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 734 747 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 4 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Produkcja: Hype Vision. Kierownikiem zdjęć był Bartosz Brylant. Wideoklip nakręcono nad Morzem Śródziemnym, w Marbelli.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 28-letniego artysty pt. “DISNEY”, który na Youtube ma już 141 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “DISNEY” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 21, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Według Spotify “DISNEY” był numerem dwa, lata 2021 w Polsce. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie diamentowej płyty[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

“…w nieco ponad dwa tygodnie wykręcił już grubo ponad dziewięć milionów wyświetleń na Youtube i nie schodzi z czołowych miejsc Karty na czasie” – pisał o materiale “DISNEY” serwis muzyka.interia.pl w artykule opublikowanym w dniu 9 lipca 2021.

W muzycznym obrazku Kizo przenosi nas do malowniczych miejsc Barcelony. W wideoklipie pojawia się modelka z Gdańska, Monika Chmielecka, która wystąpiła też w teledyskach innych artystów[źródło]eska.pl – DISNEY.

Kizo to jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce[źródło]goingapp.pl
18 października 2022
. Artysta stał się ogromnie popularny dzięki nutce “Disney”[źródło]radiosupernova.pl. Muzyk jest jednym ze współtwórców Chillwagonu[źródło]eska.pl. W artykule opublikowanym w serwisie cgm.pl w dniu 2022.12.13 czytamy: Rok 2022 był zdecydowanie przełomowy w karierze Kizo. Zaczynając od ogromnego sukcesu sprzedażowego produktów spod szyldu brandu Kizzers oraz Sukcesiliana, podwójny diament za singiel Disney, przez wzmocnienia pozycji marki odzieżowej MTS, aż po zostanie wydawcą i powołanie do życia MTS Label. Warto wspomnieć, że w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularne są nutki artysty zatytułowane: “Discopolo” (Kizo, Gory, BeMelo), “Felga” (ReTo, Wroobel ft. Kizo), “Disney”. Pierwszej możecie posłuchać na tej stronie, a drugiej na tej stronie.[źródło]olis.pl

17 czerwca 2022 roku, nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska, ukazał się krążek artysty zatytułowany ‘Ostatni taniec’. Album jest utrzymany w gatunku Pop Rap. Płyta zawiera 14 numerów. Jest to jego siódmy album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Goście na albumie to: Wac Toja, Masny Ben, Rafał Pacześ, Borixon, Polski Bandyta, Oki, DJ Hazel. Za produkcję warstwy muzycznej odpowiada BeMelo[źródło]Wikipedia, discogs.com, olis.onyx.pl, mytosukces.pl.

Prawdopodobnie najbardziej imprezowy album jaki dotychczas pojawił się na rapowym rynku.
“Ostatni Taniec” jest kontynuacją ścieżki, którą Kizo kroczy już od jakiegoś czasu. Z tą różnicą, że tym razem jest jeszcze bardziej imprezowo i tanecznie – czytamy w serwisie mytosukces.pl.

“Miało być pięknie. I u Kizownika jest. My liczymy jednak na to, że powróci jeszcze do sprawdzenia arsenału możliwości, którymi dysponował i pokusi się na coś więcej niż próbę skonstruowania wakacyjnego soundtracku dla każdej osoby w tym kraju pomiędzy 12 a 28 rokiem życia” – napisano w recenzji płyty w serwisie newonce.net.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 17-05-2023 w miejscowości Kraków, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

Bletka (tak naprawdę Aleksandra Bletek), to stawiająca pierwsze kroki na rynku wokalistka mająca na koncie singiel pt. “Teraz wiem”. Młoda piosenkarka została odkryta przez samego Kizo.

Tekst nagrania “Taxi”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: music.apple.com, genius.com, eska.pl, glamrap.pl, djpromotion.com.pl, | bestsellery.zpav.pl, muzyka.interia.pl, eska.pl, goingapp.pl, radiosupernova.pl, cgm.pl, discogs.com, olis.onyx.pl, mytosukces.pl, newonce.net, olis.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Lista utworów

1. Artysta z blizną feat. Szpaku, Jano PW
2. Banger King
3. Charakternie
4. Cichociemni ft.ReTo,Borixon
5. Co Cię Tu Porywa ft. SNDK, INKG
6. Czempion feat. Malik Montana
7. Heavyweight feat. Bonus RPK
8. Jacuzzi na 42 feat. Bonus RPK
9. Fiu Fiu (feat. ReTo)
10. Discopolo
11. Taxi (ft. Bletka)
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Kizo, właśc. Patryk Woziński (ur. 26 czerwca 1994 w Gdańsku) – polski raper i autor tekstów. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: Tymek, Borixon, Wac Toja, Margaret, Young Igi, Szpaku czy Malik Montana. Członek zespołu Chillwagon. Gatunki jego muzyki to rap oraz afro trap.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Ortalion” ukazała się 25 maja 2018 roku nakładem wytwórni płytowej Step Records i jest utrzymana w gatunkach Hip Hop, Gangsta oraz Trap. Album zawiera 17 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 35. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Kawałki na materiale są świetnie dopracowane i w całości składają się na nowoczesną i świeżo brzmiącą płytę. Gospodarza wsparli goście: Malik Montana, Kaz Bałagane, Szpaku, Gedz, Bonus RPK, Sarius, Diox oraz Frosti Rege. Za produkcję odpowiadają producenci: PSR, Got Barss, 2K, SecretRank, Young Veterans czy APmg.

“Jego ostatnie wydawnictwo pt. “Ortalion” zrobiło już spore zamieszanie na rodzimej scenie. Wszystko za sprawą mocnych ulicznych tekstów, które zostały zaserwowane na szybkich, syntetycznych bitach” – czytamy w recenzji krążka w serwisie fakt.pl

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, plejada.pl, olis.onyx.pl oraz fakt.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl