Margaret, Álvaro Soler – Hot Like Summer

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Margaret oraz hiszpańsko-niemieckiego piosenkarza Álvaro Solera zatytułowana “Hot Like Summer”. Singiel stanowi kontynuację promocji nadchodzącego krążka studyjnego Artystki, którego premiera ma się odbyć 26 kwietnia 2024 roku. Z pewnością fanów Małgosi zainteresuje fakt, że ogłosiła ona preorder albumu (dostępnego w wersji fizycznej wyłącznie na dwupłytowym, dwustronnym winylu). “Hot Like Summer” opublikowany został w dwóch wersjach językowych – polsko-hiszpańskiej “Hot Like Summer WAW” i angielsko-hiszpańskiej “Hot Like Summer AGP”. Ten projekt, to kolejna współpraca Alvaro z polską wokalistką – w 2016 roku gościnnie w singlu hiszpańsko-niemieckiego artysty wystąpiła Monika Lewczuk. Jako ciekawostkę podamy, że w refrenie wersji polsko-hiszpańskiej nowego kawałka możemy usłyszeć głos Alvaro śpiewającego w rodzimym języku Margaret. Warto wspomnieć, że Polka od paru miesięcy mieszka na południu Hiszpanii. Może zainteresuje Cię artykuł dotyczący nowego singla: Margaret i Alvaro Soler w duecie! Jak doszło do powstania piosenki Hot Like Summer? [WYWIAD].

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/pl/album/hot-like-summer-single/1721851821. Autorami tekstu są: Alvaro Soler, Bhavik Pattani, Margaret, Ryan Bickley oraz Kacezet. Muzyka: Alvaro Soler, Bhavik Pattani, Margaret, Ryan Bickley, Kacezet.

Oficjalny teledysk (Hot Like Summer WAW [PL]) do nowego utworu na YouTube ukazał się 12 stycznia 2024 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 164 265 wyświetleń na YT i jest na pozycji nr. 15 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyreżyserował Paweł Grabowski, który był także kierownikiem zdjęć do teledysku.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 32-letniej Artystki (wiek według Google) „Byle jak”, który na Youtube ma już 73 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Byle jak” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 6, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3, a na liście Top 50 Airplay 2018 numer 34 (dostęp 01.2024). Nutka wygrała plebiscyt na przebój lata RMF FM i Polsatu 2018.

Wideo na YouTube

Wideo wersji “Hot Like Summer WAW” dostępne jest na tej stronie. Natomiast wideo wersji “Hot Like Summer AGP” dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://margaretxalvarosoler.lnk.to/HotLikeSummer_

Tekst nagrania “Hot Like Summer”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Margaret jest jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek młodego pokolenia[źródło]viva.pl 11 MAJA 2022 oraz jedną z najciekawszych i najbardziej wszechstronnych artystek na rodzimej scenie muzycznej[źródło]open.fm 11-08-2022

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 12 lutego 2021 roku krążek ‘Maggie Vision’, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Gaja Hornby Records i Sony Music Entertainment Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 13 numerów. Song Credits: Producers: BaHsick, Err Bits, Eryk rex, KaCeZet, Margaret i SQUIDBITS. Primary Artists: Margaret i Young Igi. Featuring: 3Y Gun Kara, Kizo, Kukon, Natalia Szroeder, Otsochodzi, STANISLAVV i Urboishawty. Jest to jej piąty album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek z jednej strony jest wypadkową muzycznych fascynacji – hip-hopem i nowoczesnymi brzmieniami urban music – a z drugiej koniecznością opowiedzenia o ważnych rzeczach, jakie ostatnio działy się w życiu Margaret oraz tuż obok. Goście pojawiają się aż na 8 nutkach. W większości to czołówka polskiej sceny muzycznej. Pojawiają się Kara, Natalia Szroeder, Kizo, Otsochodzi, Kukon i Stanislavv, a także Young Igi oraz Urboishawty.

“Mój nowy album jest na wpół słodko-gorzki. W ramach dojrzewania zaczęłam być dużo bardziej świadoma rzeczy, które wokół mnie się dzieją. Już na płycie „Gaja Hornby” były momenty, kiedy we mnie buzowało, ale teraz naprawdę tego nie uciszam i nie przypudrowuję, ale z siebie wypluwam, bo mam ku temu powody” – mówi o warstwie lirycznej Margaret.

“Podsumowując ten krążek, trzeba zaznaczyć dużą otwartość wokalistki na wszelkiego rodzaju eksperymenty, nowe doświadczenia czy współprace. […] Cała płyta to zlepek emocji i różnych przeżyć” – napisano w recenzji materiału w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl (ocena 4,5 z 5 możliwych gwiazdek).

[album – źródło]Wikipedia, genius.com, olis.onyx.pl, empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Álvaro Tauchert Soler (ur. 9 stycznia 1991 w Barcelonie) – hiszpańsko-niemiecki piosenkarz i autor tekstów. W 2010 razem z bratem Gregorym i Ramonem Corbinosem utworzył zespół muzyczny Escapist. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Sofia”, który ma już 878 mln wyświetleń. 9 lipca 2021 ukazał się jego krążek studyjny ‘Magia’. Najbliższy jego koncert ma się odbyć 19 maja 2024 w Groningen, Netherlands, SPOT / De Oosterpoort, a kolejny 21 maja 2024 w Brussels, Belgium, Royal Circus (Cirque Royal/Koninklijk Circus).

źródło: music.apple.com, open.fm, | viva.pl, open.fm, genius.com, olis.onyx.pl, empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?