Margaret – nowa piosenka

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 

  • Jaki jest tytuł nowego utworu Margaret
  • Na jakim albumie znalazła się nowa piosenka
  • Jaki jest gatunek muzyczny nowego kawałka
  • Kto napisał tekst i muzykę nowej nutki
  • Jakie miejsca zajęła piosenka na listach przebojów
  • Różnych innych informacji o nowym utworze
  • Kim jest Artysta/ści wykonujący nutkę będącą tematem tego artykułu

Tytuł nowej piosenki Margaret to: “Miłego lata”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://Margaret.lnk.to/MilegoLata

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Margaret zatytułowana “Miłego lata”. Kawałek ten, to szósty singel z jej piątego solowego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Siniaki i cekiny’, który ukazał się 26 kwietnia 2024 roku nakładem wytwórń płytowych Gaja Hornby Records i Sony Music Entertainment Poland. Płyta jest utrzymana w gatunku pop[gat. źródło]https://music.apple.com/pl/album/siniaki-i-cekiny/1740093480 i zawiera 17 numerów. Producent: Bhavik Pattani, Kacezet, Adam Lunn, Harry Powell. ‘Siniaki i cekiny’ to dwupłytowe wydawnictwo. Na Wikipedii możemy zobaczyć, że krążek na liście OLiS – albumy ([Oficjalna Lista Sprzedaży – albumy] – cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych albumów muzycznych na terenie Polski i obejmująca streaming albumów cyfrowych oraz sprzedaż albumów fizycznych) zajął pozycję numer 47, na liście OLiS – albumy fizycznie ([Oficjalna Lista Sprzedaży – albumy fizycznie] – cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 albumów muzycznych najlepiej sprzedających się na nośnikach fizycznych na terenie Polski) zajął pozycję numer 60, a na liście OLiS – albumy w streamie ([Oficjalna Lista Sprzedaży – albumy w streamie] – cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych albumów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski) zajął pozycję numer 72. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty (pokrył się złotem na dwa tygodnie przed premierą) (dostęp 05.2024).

“Życie takie jest, że jak nie ma siniaków, nie będzie cekinów. Nie ma upadków, to trudno mówić o wzlotach” – mówi Margaret.

“Teraz wraca do popu, ale nie do tej Margaret, którą znaliśmy z list przebojów w pierwszej połowie minionej dekady” – czytamy o albumie w serwisie empik.com.

‘Siniaki i cekiny’ – recenzje.
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
[album – źródło]Wikipedia, music.apple.com, 4fun.tv, olis.pl, open.fm, empik.com

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/pl/album/mi%C5%82ego-lata-single/1738030616. Autorami tekstu są: Margaret, Kacezet, Jan Szarecki. Muzyka: Margaret, Kacezet, Jan Szarecki.

“Taneczne bity przenikają się tu z wpadającym w ucho tekstem, tworząc zestaw idealny na ciepłe wieczory i imprezowe playlisty” – czytamy o nutce “Miłego lata” w serwisie newsroom.sonymusic.pl. W tym serwisie czytamy też, że ten utwór “stanowi połączenie tego, co w nu-popowej Maggie najlepsze”.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 18.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 18 kwietnia 2024 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 660 034 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Michał Harmaciński. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Michał Harmaciński.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 32-letniej[źródło]wiek według Google Artystki pt.„Byle jak”, który na Youtube ma już 75 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Byle jak” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 6, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3, a na liście Top 50 Airplay 2018 numer 34 (dostęp 01.2024). Nutka wygrała plebiscyt na przebój lata RMF FM i Polsatu 2018.

Tekst nagrania “Miłego lata”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Artysta/ści

Margaret to jedna z najpopularniejszych piosenkarek w Polsce[źródło]rozrywka.radiozet.pl 27.05.2024 oraz jedna z najciekawszych i najbardziej wszechstronnych artystek na rodzimej scenie muzycznej[źródło]open.fm 11-08-2022. Popularność zyskała za sprawą materiału “Thank You Very Much”[źródło]kultura.onet.pl.

Najbliższy jej koncert ma się odbyć 31-05-2024 w miejscowości Leszno, a kolejny 5-07-2024 w miejscowości Kraków.

źródło: music.apple.com, 4fun.tv, olis.pl, open.fm, empik.com | rozrywka.radiozet.pl, open.fm, kultura.onet.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Lista utworów

1. #Hot16Challenge2
2. 1-4-U Babe
3. A kto wie czy za rogiem
4. Ai No Corrida
5. All I Need
6. Antipop feat. Kara
7. As Good As You
8. Dalej biegnę
9. Hot Like Summer (oraz Álvaro Soler)
10. Miłego lata

Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2022 roku wystąpiła gościnnie w utworze „Cute” u boku Viki Gabor.

Lista singli na Wikipedii

Lista singli (wraz z ich pozycjami na listach przebojów i z rokiem ich wydania) dostępna jest na tej stronie.

Biogram

Margaret, znana również jako Gaja Hornby lub Maggie, właśc. Małgorzata Jamroży (ur. 30 czerwca 1991 w Stargardzie Szczecińskim) – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów piosenek, z wykształcenia projektantka mody. Od 2020 właścicielka wytwórni płytowej Gaja Hornby Records. Gatunki jej muzyki to pop, jazz i rap[gat. źródło]https://pl.wikipedia.org/wiki/Margaret_(piosenkarka).

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Add the Blonde’ ukazała się 26 sierpnia 2014 roku nakładem wytwórni płytowej Magic Records oraz Universal Music Polska i jest utrzymana w gatunku pop. Standardowa edycja albumu zawiera 14 anglojęzycznych piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 12. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Krążek zdobył ponadto nominację do SuperJedynek 2015 w kategorii SuperAlbum. Producentami materiału byli Joakim Buddee i Martin Eriksson oraz Ant Whiting. Serwis Onet.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis CGM przyznał wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 01.2024). W 2016 roku ukazała się reedycja krążka.

“Za tymi utworami kryją się przede wszystkim emocje, a o nich ciężko pisać krótko, ciężko definiować, ciężko określać” – powiedziała Margaret o ‘Add the Blonde’.

“Mając do pomocy szwedzkich producentów Margaret nagrała płytę, jakiej w Polsce chyba jeszcze nie było – nowoczesną, przebojową, a przede wszystkim nie odstającą od płyt najpopularniejszych popowych gwiazd. Jej piosenki są nagromadzeniem młodzieńczej energii” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Więcej recenzji na tej stronie
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej o Artyście na Wikipedii

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org?, olis.onyx.pl?, cgm.pl, allaboutmusic.pl, kultura.onet.pl, tekstowo.pl
Tagi: Błyszczę