Mata – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Maty to: “M”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://e-muzyka.ffm.to/matam

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Maty zatytułowana “M”. Kompozycja znalazła się na krążku zatytułowanym ‘く33’.

“Fani Maty, z niecierpliwością czekający na preorderową płytę artysty, która miała dotrzeć do nich 26 maja, będą musieli obejść się smakiem – raper poinformował, że album “<33″ nie zostanie dostarczony do nich w terminie. Uspokoił jednak wszystkich niezadowolonych słuchaczy w e-mailu i obiecał, że wyjaśni wszystko podczas swojej imprezy urodzinowej” – czytamy w serwisie rozrywka.spidersweb.pl.

Gatunek nowej piosenki to hip-hop[źródło]https://music.apple.com/us/album/m-single/1689770411. Słowa: Mata, Polak GBP. Muzyka: Mata, Mikołaj Vargas, Szymon Cybulski oraz Szymon Frąckowiak.

Singiel ten ma zupełnie inny styl niż dotychczasowe kawałki Maty. Muzyk w nutce w całości nawija w języku angielskim.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 26 maja 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 347 128 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 10 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Reżyser: Nastka Gonera. Kierownik zdjęć: Nikita Khatsarevich.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 22-letniego artysty pt. “Kiss cam (podryw roku)”, który na Youtube ma już 86 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel okazał się przebojem numer jeden w Polsce w serwisach Spotify, Apple Music oraz iTunes. Na Spotify nutkę w w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery odsłuchano ponad 700 tysięcy razy. Numer trafił na globalną listę Global 200 Excl. US (czyli kawałków spoza Stanów Zjednoczonych) magazynu „Billboard”. Nutka Maty jest pierwszą polskojęzyczną kompozycją, która znalazła się na tej liście. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 37, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Mata jest jednym z najpopularniejszych raperów w Polsce[źródło]open.fm 1-10-2021. Artysta za sprawą produkcji “Patointeligencja” bez pardonu wszedł na muzyczny rynek i zyskał miano jednego z najważniejszych głosów młodego pokolenia[źródło]kultura.onet.pl 1.04.2021. W artykule opublikowanym w serwisie rapnews.pl czytamy, że Mata został dyrektorem artystycznym nadchodzącego festiwalu – SBM Ffestival 2023. Dalej czytamy, że wydarzenie odbędzie się na Lotnisku Bemowo w Warszawie w dniach 23 sierpnia – 28 sierpnia. Warto wspomnieć, że w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularne są nutki artysty zatytułowane “MŁODY PADEREWSKI” i “Kiss cam (podryw roku)”. Pierwszej możecie posłuchać na tej stronie, a drugiej na tej stronie.[źródło]olis.pl

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych muzyka zamyka wydany 1 października 2021 roku krążek ‘Młody Matczak’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej SBM Label. Album jest utrzymany w gatunkach hip-hop oraz trap. Płyta zawiera 21 numerów. Jest to jego drugi album studyjny. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty. Album w sześć godzin od uruchomienia preorderu sprzedał się w 15 tysiącach egzemplarzy, zyskując status złotego. Materiał był najczęściej odsłuchiwaną płytą polskiego artysty na platformie streamingowej Spotify w 2021. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. “Młody Matczak” to płyta poświęcona okresowi wchodzenia w dorosłość.

“Młody Matczak” to podobnie jak w przypadku “100 dni do matury” album, który próbuje uchwycić to, co dzieje się u Maty tu i teraz – napisano o krążku w serwisie open.fm.

“Trudno jednoznacznie ocenić tę płytę. Jedna osoba powie, że to płyta roku a druga nazwie ją kompletną porażką. Ja mogę śmiało powiedzieć, że dostałem więcej niż oczekiwałem, ale zabrakło mi jednak tej pełnej dojrzałości w tekstach, której mogliśmy się spodziewać po wydanych singlach” – napisano w recenzji krążka w serwisie meteor.amu.edu.pl.

Album dostępny na platformie Spotify
[źródło]Wikipedia, wirtualnemedia.pl, open.fm, meteor.amu.edu.pl, i ?

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 6-07-2023 w miejscowości Sława.

źródło: music.apple.com, vibez.pl, rapnews.pl, | open.fm, kultura.onet.pl, rapnews.pl, wirtualnemedia.pl, meteor.amu.edu.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Tekst nagrania “M”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Lista utworów

1. #Hot16Challenge2
2. 100 dni do matury
3. Biblioteka trap
4. Brum brum
5. Cafe PRL
6. Camel
7. Gold
8. Gombao 33
9. MC
10. Patoprohibicja (28.01.2022)
11. Młody Paderewski
12. M
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Mata, właściwie Michał Matczak (ur. 14 lipca 2000 we Wrocławiu) – polski raper oraz autor tekstów. W 2019 zdał maturę międzynarodową w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie. W trakcie egzaminów przedstawił m.in. esej Ewolucja języka w polskim hip-hopie w latach 2001–2014 na przykładzie twórczości Jacka Granieckiego ps. „Tede”. Gatunki jego muzyki to rap i hip-hop.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “100 dni do matury” ukazała się 18 stycznia 2020 nakładem wytwórni płytowej SBM Label i jest utrzymana w gatunkach hip-hop oraz trap. Album zawiera 18 piosenek. Krążek zadebiutował na 1. miejscu polskiej listy sprzedażowej OLiS. Materiał został opisany przez recenzentów jako „przyzwoity krążek, z naprawdę dobrymi momentami”. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis CGM przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Płyta ukazała się też na winylu, stając się pierwszym materiałem w historii SBM Label wydanym na czarnym krążku. Materiał pokrył się diamentem. Krążek był najczęściej odsłuchiwaną płytą polskiego artysty na platformie streamingowej Spotify i 10. najczęściej kupowaną płytą w Polsce w 2020.

“Mata zdał maturę, podpisał kontrakt z wytwórnią, wyleciał z rodzinnego gniazda i spiął wspomnienia z czasów dziecięco-licealnych albumem. Albumem nierównym ale też zaskakującym, inteligentnym i zabawnym” – napisał o wydawnictwie serwis noizz.pl.

Album dostępny na platformie Spotify
Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, rytmy.pl oraz noizz.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl