CLASSIC – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Classic to: “Możesz”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego zespołu Classic zatytułowana “Możesz”. Nutka ta to sentymentalna ballada, która porusza temat młodzieńczej miłości.

Gatunek piosenki to disco polo. Autorem tekstu jest CLASSIC.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 26 maja 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 64 710 wyświetleń na YT. W wideoklipie główne role odgrywają Krzysztof Jagodziński i Oliwia Bolimowska.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu grupy pt. „To nie przyjaźń tylko miłość”, który na Youtube ma już 55 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek „To nie przyjaźń tylko miłość” miał premierę na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej Ostróda 2013. Formacja otrzymała za niego nagrodę Grand Prix. W wideoklipie do nutki główne role zagrali aktor Krzysztof Kiersznowski i modelka oraz aktorka Monika Ordowska[źródło]hitydiscopolo.pl. W artykule opublikowanym w serwisie muzyka.interia.pl w dniu 8 listopada 2013 czytamy: Na planie teledysku można było też zobaczyć najnowszy model bentleya continental – jedyny egzemplarz w Polsce.

Legendarna grupa Classic to jedna z niewielu formacji, która od niemal początku powstania muzyki disco polo cały czas jest na topie[źródło]disco-polo.eu 8 marca, 2023. Zespół Classic powstał w 1992 roku w Iłowie z inicjatywy trzech mężczyzn: Roberta Klatta, Jacka Ambroziaka i Waldemara Kiełbasińskiego. Skład grupy formował się przez lata[źródło]polotv.pl. Grupa występowała obok takich gwiazd jak Varius Manx, De Mono, FNŻ, Elektryczne Gitary czy Róże Europy[źródło]kultura.onet.pl. Przypomnijmy, że 24 czerwca 2016 roku, nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska, ukazał się krążek zespołu “Miłego dnia”. Producent: World Media Robert Klatt. Mastering i mix: Winicjusz Chróst w Studio Chróst w Sulejówku.

Tekst nagrania “Możesz”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
źródło: disco-polo.info,
disco-polo.eu, | hitydiscopolo.pl, muzyka.interia.pl, disco-polo.eu, polotv.pl, kultura.onet.pl, YouTube, Wikipedia, i inne?

Lista utworów

1. Bez Ciebie
2. Bilet do nieba
3. Biodro przy bioderku
4. Cały mój świat
5. Celestyna
6. Chodź ze mną
7. Dajmy sobie szanse
8. Dlaczego ty
9. Chciałbym Ci Powiedzieć
10. Będę Czekać
11. Możesz
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Classic – grupa muzyczna założona w 1992 w Iłowie. Formacja od początku zyskała w swoim regionie duże grono wielbicieli. Na Wikipedii czytamy, że obecny skład formacji stanowi osiem osób i że aktualnie na wokalu są Mariusz Winnicki i Robert Klatt (dostęp 30.05.2023). Gatunek ich muzyki to disco polo.

Ich debiutancka płyta zatytułowana Jolka Jolka ukazała się w 1995/1996 roku (1995 – kaseta audio, wiosna 1996 – album CD) nakładem wytwórni płytowej Green Star. Producent: Cezary Kulesza. Aranżacja i realizacja: Robert Klatt. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org