Anastacia – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Anastacii to: “Best Days”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://oursongs.lnk.to/bestdaysID

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiej piosenkarki zatytułowana “Best Days”. Singiel ma się znaleźć na nadchodzącym krążku studyjnym artystki zatytułowanym ‘Our Songs’, który ma się ukazać 22 września 2023 roku. Płyta ma zawierać głównie przetłumaczone interpretacje niemieckich piosenek rockowych.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://en.wikipedia.org/wiki/Best_Days_(Anastacia_song). Materiał napisali: Andreas von Holst, Campino, Birgit Minichmayr oraz Timothy Smith. Producent: Christian Geller.

Kawałek ten to cover nutki „Tage wie diese” niemieckiego zespołu punkrockowego Die Toten Hosen, który był numerem jeden na niemieckiej liście singli. Kompozycja na liście przebojów Germany (Top 100 Single – Song Charts) zajęła pozycję numer 44, a na liście United Kingdom (UK Singles Downloads Chart Top 100) numer 70.

Die Toten Hosen – niemiecka grupa punkrockowa, występująca również w kilku krążkach pod pseudonimem Die Roten Rosen. Początkowo muzykę formacji, zgodnie z ideologią ruchu punkrockowego, cechowała prostota melodii, słów i aranżacji oraz brak wirtuozerii w wykonaniu.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 27 kwietnia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 740 679 wyświetleń na YT. Wideoklip został nakręcony w Lizbonie w Portugalii. Klip zaczyna się od Anastacii siedzącej w kawiarni i śpiewającej. Wkrótce zaczyna ona spacerować ulicami Lizbony, a później ludzie dołączają do niej, by tańczyć i śpiewać z nią na dachu budynku.

Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Left Outside Alone”, który ma już 101 mln wyświetleń. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “…” znalazł się w TOP5 na 19 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 8 listach. Kawałek na liście przebojów UK Singles (OCC) zajął pozycję numer 3, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 30, na liście US Dance Club Play (Billboard)[Jason Nevins remix] numer 5, na liście US Dance Radio Airplay (Billboard) numer 22, a na liście US Dance Singles Sales (Billboard)[Jason Nevins remix] numer 1. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie platynowej płyty dostęp 05 lub 06.2023).

Anastacia dwie dekady temu była jedną z najpopularniejszych piosenkarek[źródło]pudelek.pl 24.09.2022 aktualizacja 25.09.2022. Artystka jest ikoną popowej muzyki początku XXI wieku[źródło]natemat.pl 23 lutego 2022. Według szacunków z 2018 roku, jej płyty sprzedały się w ilości trzydziestu milionów egzemplarzy[źródło]pudelek.pl 24.09.2022 aktualizacja 25.09.2022.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych wykonawczyni zamyka wydany 15 września 2017 roku krążek ‘Evolution’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal. Album jest utrzymany w gatunku Pop rock. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jej siódmy album studyjny. Producenci krążka to: Alex Geringas, Anders Bagge, Anders Grahn, Jakob Redtzer, Johan Röhr, John Fields, Robin Ahlm, The Runawayz [Louis Biancaniello x Sam Watters] oraz Yei Gonzalez. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 5 listach albumów. Prestiżowy magazyn The Guardian przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 06.2023).

“«Evolution» to najbardziej intymny i wielowymiarowy album w karierze artystki. Płyta zawiera 13 utworów nagranych w Sztokholmie pod okiem producenta Andersa Bagge (Céline Dion, Madonna, Jennifer Lopez)” – czytamy w serwisie empik.com.

Album dostępny na platformie Spotify
[źródło]genius.com, Wikipedia, empik.com

Najbliższy koncert Anastacii ma się odbyć 7 czerwca 2023 w Stuttgart, Germany, Beethovensaal, Liederhalle, a kolejny 12 czerwca 2023 w Arbon, Switzerland, Presswerk.

Tekst nagrania “Best Days”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: | genius.com, empik.com, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. Absolutely Positively
2. All Fall Down
3. American Night
4. Apology
5. Army of Me
6. Back In Black
7. Baptize my soul
8. Beautiful Messed Up World
9. Before
10. American Night
11. Best Days
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Anastacia, właśc. Anastacia Lyn Newkirk (ur. 17 września 1968 w Chicago) – amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, producentka muzyczna i była tancerka. Znana ze swojego potężnego głosu mezzosopranowego i niskiego wzrostu (157 cm), została nazwana “małą damą z wielkim głosem”. Gatunki jej muzyki to pop rock, biały soul, dance-pop.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Not That Kind’ ukazała się 15 czerwca 2000 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Daylight i jest utrzymana w gatunkach Pop, soul oraz funk. Album zawiera 12 piosenek. Producenci wydawnictwa: Carl Sturken, Evan Rogers, Rickey Minor, Ric Wake, The Runawayz [Louis Biancaniello x Sam Watters], The Showmen i Travon Potts. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP10 na 19 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 4 listach. Krążek na liście UK Albums (OCC) zajął pozycję numer 2, a na liście US Billboard 200 numer 168. Materiał zdobył certyfikat trzykrotnie platynowej płyty. W agregatorze recenzji Albumoftheyear krążek otrzymał średni wynik 80/100, na podstawie 1 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast magazyn muzyczny Blender przyznał wydawnictwu ocenę 2 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 06.2023).
Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, albumoftheyear.org, en.wikipedia.org, genius.com

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl