Mateusz Ziółko – Weź mnie

mateusz-ziolkoJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Mateusza Ziółko zatytułowana “Weź mnie”. Nastrojowa, wzruszająca ballada zaprasza nas do nowego, muzycznego świata artysty, który wraca ze swoim wrażliwym alter ego.

– Jestem szczerze wzruszony i szczęśliwy, że po tak długim czasie nieobecności nadal czekacie i jesteście ze mną. Dzielę się dziś z Wami sobą i historią, która dotyka wielu z nas. Często to, czego szukamy daleko, w niewłaściwych miejscach, jest tak naprawdę cały czas obok nas na wyciągnięcie ręki. Miłość zawsze jest tuż obok… trzeba tylko po nią sięgnąć – napisał Mateusz Ziółko.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu i kompozytorami są Patryk Kumór, Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Mateusz Ziółko oraz Frank BO.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 26, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Singiel “Weź mnie” to następca singla „Nie ma” (nagranego wraz z Lidią Jazgar).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 22 kwietnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 504 641 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Przemyslaw Gomula. Za zdjęcia odpowiadał Ubeusz Pastuszak. Klip opowiada historię miłosnych, dziecięcych wspomnień, których symbolem jest wspólnie wybudowany domek na drzewie.

W opisie pod wideo czytamy:

Melodyjny utwór „Weź mnie” Mateusza Ziółko jest swoistym nowym początkiem w twórczości artysty. Autor takich przebojów jak „W płomieniach” czy „7 rzeczy” otwiera kolejny rozdział w swojej drodze muzycznej, a ten singiel to jego preludium. Teledysk pokazuje historię miłości rozgrywającej się od dziecięcych lat, jej wspomnień. Symboliczny domek na drzewie to miejsce powrotu do wspólnych momentów, miejsca, w którym miłość się rozpoczęła.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 35-letniego artysty pt. “W płomieniach”, który na Youtube ma już 72 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „W płomieniach” w 2017 roku był najczęściej graną nutką w Polskich rozgłośniach radiowych. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3.

Mateusz Ziółko jest jednym z czołowych artystów na polskiej scenie muzycznej. Muzyk zmienił oblicze polskiej sceny muzycznej, a wszystko to za sprawą nieprzeciętnego talentu i godnej podziwu wrażliwości artystycznej. Artysta jest zwycięzcą trzeciej edycji programu “The Voice of Poland”. Wygrał także 10. edycję programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Przypomnijmy, że 26 maja 2017 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artysty “Na nowo”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym (więcej o płycie na dole artykułu).

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: dts24.pl, zloteprzeboje.tuba.pl, | dziendobry.tvn.pl, obcas.pl, kultura.onet.pl, YouTube, Wikipedia, i inne