Inna, Ilkay Sencan – Talk

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka rumuńskiej piosenkarki Inny oraz tureckiego producenta Ilkay’a Sencana zatytułowana “Talk”.

Gatunek nowej piosenki to Taneczna/elektroniczna. Materiał napisali: Anton Hård af Segerstad, Ilkay Sencan oraz Zikai. Kompozycja została wyprodukowana przez szwedzkiego producenta Antona Hård af Segerstada i Ilkay’a Sencana.

Singiel “Talk” to następca singla “Tare” (nagranego wraz z The Motans).

Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 3 czerwca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 967 201 wyświetleń na YouTube. Wideoklip wyreżyserował Bogdan Paun. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Paul Tatcu. Wideo to dzieło NGM Creative.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 35-letniej Rumunki pt. „Yalla”, który na Youtube ma już 431 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że krytycy muzyczni byli pozytywnie nastawieni do singla „Yalla”, pochwalając jego produkcję. Kawałek osiągnął najwyższą pozycję w Rumunii pod numerem 13 i pod numerem 18 na polskiej liście ZPAV, Dance Top 50.

Inna jest jedną z najpopularniejszych rumuńskich piosenkarek na świecie oraz jedną z czołowych gwiazd europejskiej sceny dance. Artystka zyskała popularność dzięki wydanemu w 2008 roku singlowi “Hot”. Wykonawczyni jest pierwszą europejską piosenkarką, której kawałki osiągnęły miliard wyświetleń na YouTube.

Serwis eska.pl w artykule opublikowanym w dniu 2022-01-12 pisze:

“INNA ma na swoim koncie YouTube łącznie 7 milionów subskrypcji i ponad 5,3 miliarda wyświetleń. Została także okrzyknięta artystką numer 6 w Europie zaraz po takich gwiazdach jak: Dua Lipa, Adele, Ellie Goulding, Anne Marie, czy Little Mix.”

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artystki zamyka wydany 7 stycznia/11 marca 2022 roku dwuczęściowy krążek ‘Champagne Problems’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Global. Album jest utrzymany w gatunku Dance-pop. Płyta ⋕DQH1 i ⋕DQH2 zawierają po 8 numerów. Jest to jej ósmy album studyjny. Producenci materiału: Alexandru Cotoi, Sebastian Barac, Marcel Botezan, Viky Red oraz Alexandru Turcu. Wydawnictwo na liście Germany Album Downloads (Official German Charts) zajęło pozycję numer 81, a na liście UK Album Downloads (OCC) numer 72.

Oczekiwanie dobiegło końca: album Champagne Problems jest już dostępny, a ja jestem szczęśliwa, że mogę się nim z Wami podzielić. 8 nowych piosenek, skomponowanych w Dance Queen’s House, gotowych, żeby uczynić Wasz dzień lepszym! Dziękuję, że jesteście ze mną w tej podróży – powiedziała INNA.

“Ten krążek trzeba przesłuchać od początku do końca, a ostatecznie i tak nie wybierzecie jednego faworyta, bo każdy z utworów nim jest” – napisała Oliwia Szeląg w recenzji płyty ‘Champagne Problems #DQH1’ w serwisie meteor.amu.edu.pl.

Champagne Problems #DQH2 tworzy równe i zbalansowane dzieło wraz z Champagne Problems #DQH1 i to jest największy sukces wokalistki oraz fakt, za który powinno się ją docenić na całym świecie. Od teraz Chapagne Problems jest kompletnym albumem, któremu nic nie brakuje w rzeczywistości 2022 roku” – napisała Oliwia Szeląg w recenzji płyty ‘Champagne Problems #DQH2’ w serwisie meteor.amu.edu.pl.

Krążek ‘Champagne Problems’ to następca krążka studyjnego ‘Heartbreaker’ (2020).

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 25 czerwca 2022 w Madrid, Spain, Love The Tuentis.

Turecki producent i DJ, Ilkay Sencan urodził się w İstanbule. Zaczynając karierę od grania na setach DJ-skich w kawiarniach i klubach nocnych w 2006 roku, muzyk dał się poznać melomanom dzięki remiksowi kawałka „Mary Jane” Burry’ego Soprano w 2018 roku. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “ROCKSTAR” (nagrany wraz z Dynoro), który ma już 93 mln wyświetleń.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: | muzotakt.pl, muzyka.interia.pl, mad-music.pl, musiclovers.pl, eska.pl, meteor.amu.edu.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl