sanah, Kwiat Jabłoni – Szary świat

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiej piosenkarki Sanah oraz polskiego zespołu Kwiat Jabłoni zatytułowana “Szary świat”. Singiel to zapowiedź najnowszego krążka artystki zatytułowanego “Uczta”, który ma się ukazać 15 kwietnia 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Magic Records. Będzie to trzeci album studyjny wykonawczyni. Płyta jest utrzymana w stylu muzyki pop i składa się z wersji standardowej (1 CD), deluxe (1 CD). Materiał promować będzie trasa koncertowa Uczta Tour, która ma się rozpocząć 18 kwietnia 2022 w Warszawie, a zakończyć 28 maja 2022 w Szczecinie. W sumie trasa ma zawitać do 11 miast. Sama artystka określa to wydawnictwo mianem najważniejszego projektu w życiu. Tytułowa uczta to jednocześnie wyrażenie oznaczające miłe spędzanie czasu. Wspólne zasiadanie do stołu, przy którym ludzie mogą się zjednoczyć.

Gatunki nowej piosenki to pop i folk. Autorką tekstu i kompozytorką jest sanah.

“Szary świat” to drugi duet, który sanah wypuściła w ostatnim czasie.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 9, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Singiel “Szary świat” to następca singla sanah „Mamo tyś płakała” (nagranego wraz z Igorem Herbutem).

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 17 marca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 9 407 854 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 3 na karcie “Na czasie” w kategorii Muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube).

W opisie pod wideo czytamy:

‘Uczta – określenie oznaczające miłe spędzanie czasu. To wspólne zasiadanie do stołu, a przy tym stole ludzie mogą się zjednoczyć.
„Uczta” to najważniejszy do tej pory projekt w moim życiu.
Zapraszam Was do swojego stołu – tym razem nie tylko po to, aby dzielić się muzyką, ale przede wszystkim sercem moim!’

Sanah, właśc. Zuzanna Jurczak (ur. 2 września 1997) – polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Po ukończeniu studiów rozpoczęła karierę muzyczną i podpisała kontrakt z wytwórnią płytową Magic Records. Artystka pisze nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Ale jazz!” (nagrany wraz z Vito Bambino), który ma już 79 mln wyświetleń.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych 24-letniej artystki zamyka wydany 7 maja 2021 roku krążek ‘Irenka’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Magic Records. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i w standardowej wersji zawiera 14 numerów. Jest to drugi studyjny album wykonawczyni[źródło]https://pl.wikipedia.org/wiki/Irenka_(album). Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS[źródło]http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?idlisty=1362&lang=. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty[źródło]https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskografia_Sanah#Albumy_studyjne. Krążek promowały single: “Ale Jazz!” nagrany z Vito Bambino, “2:00” oraz “etc.(na disco). Wszystkie kompozycje na albumie układają się w historię tytułowej postaci przepełnioną pięknem i autentycznością – jak okładka wydawnictwa, gdzie na darmo doszukiwać się śladów retuszu. W dniu premiery nowej produkcji piosenkarka zrobiła fanom miłą niespodziankę – zrealizowała klipy do niemal wszystkich nutek z krążka[źródło]empik.com.

“Tym albumem udało się sanah potwierdzić, że nie znalazła się przypadkiem w miejscu, w którym teraz jest. Może “Irenka” nie przynosi wielkich zaskoczeń, ale też nie znajdziemy na niej rozczarowań. Ot, taka zgrabna kontynuacja debiutu, którą z pewnością zaakceptuje liczna rzesza fanów” – napisano w recenzji materiału w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl i dano mu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek.

Ukazała się także wersja Final Edition “Irenki”, której premiera odbyła się 5 listopada 2021 roku.

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 19-04-2022 w miejscowości Warszawa, a kolejny 30-04-2022 w miejscowości Gdańsk.

Kwiat Jabłoni – polski zespół muzyczny z Warszawy. Grupę tworzą rodzeństwo Katarzyna Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz (dzieci Kuby Sienkiewicza), a sama formacja oficjalnie funkcjonuje od marca 2018. Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer “Dziś późno pójdę spać”, który ma już 36 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych duetu zamyka wydany 5 lutego 2021 roku krążek ‘Mogło być nic’. Najbliższy koncert zespołu ma się ukazać 12-04-2022 w miejscowości Białystok, a kolejny 13-04-2022 w miejscowości Suwałki.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: polskaplyta-polskamuzyka.pl, rmf.fm, open.fm, | Wikipedia, koncertomania.pl, i inne
Artykuł zaktualizowany w dniu 12.04.2022

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl