Meduza – Paradise ft. Dermot Kennedy

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego trio producentów muzycznych Meduza zatytułowana “Paradise” (z gościnnym udziałem irlandzkiego piosenkarza Dermota Kennedy’ego). Singiel ten to radosny, podnoszący na duchu kawałek. Całości dopełnia niepowtarzalny, mocny wokal Dermota. Nutka na irlandzkiej liście (IRMA) zajęła najwyższą pozycje numer 1, a na amerykańskiej liście Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 8.

Gatunek nowej piosenki to Dance[źródło]https://music.apple.com/us/album/paradise-feat-dermot-kennedy-single/1536062138. Materiał napisali: Luca De Gregorio, Mattia Vitale, Simone Giani, Joshua Grimmett, Connor Manning, Dan Caplen, Wayne Hector, Gerard “Gez” O’Connell oraz Dermot Kennedy. Kompozycja została wyprodukowana przez Meduze. Do kawałka ukazały się też remixy.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 30 października 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 8 340 169 wyświetleń na YT. Wideoklip został nakręcony w Craco, mieście we włoskim regionie Basilicata. Później ukazał się kolejny teledysk z Meduzą i Kennedym występującymi na żywo – filmowanie odbyło się w Mediolanie i Nowym Jorku.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Włochów pt. “Piece Of Your Heart” (ft. Goodboys), który na Youtube ma już 118 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Piece Of Your Heart” podbił rozgłośnie radiowe na całym świecie, również w Polsce. W 2019 był to bez wątpienia jeden z najgorętszych parkietowych bangerów. Numer po wydaniu osiągnął drugie miejsce na brytyjskiej liście singli i został nominowany do nagrody Grammy w kategorii Best Dance Recording. Nutka ma już ponad miliard streamów na całym świecie. Materiał pokrył się pięciokrotną platyną (w Polsce posiada status złotej płyty).

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://meduza.lnk.to/ParadiseID

Tekst nagrania “Paradise”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Formacja Meduza jest obecnie jednym z najbardziej rozchwytywanych twórców dance w Europie. Trio jak mało kto potrafi łączyć radiowe hity z elementami głęboko zakorzenionymi w muzyce house. Najbliższy ich koncert ma się odbyć 12 grudnia 2020 w Utrecht, Netherlands, TivoliVredenburg Pandora, a kolejny na wydarzeniu pn. Sea Star Festival, które ma mieć miejsce w dniach 28-29 maja 2021 w Umag, Croatia.

Dermot Joseph Kennedy (urodzony 13 grudnia 1991 r.) to irlandzki piosenkarz, autor piosenek i muzyk. Najbardziej znany jest ze swojego singla “Outnumbered” z 2019 roku (31 mln wyświetleń na YT) i singla “Giants” z 2020 roku (8 mln wyświetleń na YT). W dyskografii 28-letniego artysty znajduje się na razie jeden studyjny album pt. “Without Fear” wydany 4 października 2019 roku. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 24 kwietnia 2021
w Manchester, UK, O2 Victoria Warehouse Manchester, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

źródło: muzyka.interia.pl, music.apple.com, | wzielonej.pl, muzyka.interia.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl