Grzegorz Hyży – Król nocy

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Grzegorza Hyżego zatytułowana “Król nocy”. Singiel zapowiada nadchodzący krążek artysty. Będzie to trzecia płyta wokalisty, jednak prace na nią wciąż trwają. Nowy kawałek tyczy się także samego Grzegorza, ponieważ wykonawca uwielbia pracę po zmroku. Właśnie wtedy ma najwięcej twórczej weny i w tym czasie rodzą się jego nowe nutki. Nowa kompozycja też rodziła się po zachodzie słońca. Kawałek na liście POL (airplay) zajął najwyższą pozycję numer 18, natomiast na liście POL (airplay nowości) numer 1.

“Obiecałem sobie, że wrócę w momencie, kiedy nowy projekt muzyczny dojrzeje na tyle, że będę mógł podzielić się nim z fanami. Teraz właśnie nadszedł ten moment” – przyznaje wokalista.

Pierwsze skojarzenia mogą przywoływać klimat lat 80-tych, ale od początku założeniem było zrobienie tego w ultra nowoczesnym stylu. Większość dźwięków nagrywaliśmy na urządzeniach cyfrowych, ale zdarzyło się też korzystać z kilku analogów – powiedział Grzegorz.

Gatunek nowej piosenki to electro-pop. Autorem tekstu jest Grzegorz Hyży, natomiast kompozytorami są Michał „Fox” Król, Daniel Walczak oraz Grzegorz Hyży.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 13 listopada 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 293 312 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Paweł Grabowski. Klip został zrealizowany przez WOW Pictures. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 33-letniego artysty pt. „Pod Wiatr”, który na Youtube ma już 24 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Pod Wiatr” był grany w rozgłośniach radiowych całego kraju i stał się ogromnym radiowym przebojem. Kawałek na liście POL (airplay) zajął najwyższą pozycję numer 2, a na liście POL (airplay nowości) numer 4. Materiał pokrył się potrójną platyną.

Grzegorz Hyży to jeden z najpopularniejszych wokalistów młodego pokolenia. Popularność zdobył dzięki udziałowi w trzeciej edycji show “X-Factor”, gdzie zajął drugie miejsce. W 2018 artysta zasiadał w fotelu trenerskim 9. Edycji jednego z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych programów muzycznych – The Voice Of Poland. Ostatnie trzy lata wykonawca koncertował w całej Polsce. W wolnych chwilach komponował i pisał nowe teksty.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię Grzegorza zamyka wydany 12 maja 2017 roku krążek “Momenty”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 14 numerów. Jest to jego drugi album studyjny. Krążek dotarł do 6 miejsca zestawienia OLiS i osiągnął status złotej płyty. Materiał otrzymał nominację do Fryderyka 2018 w kategorii Album Roku – Pop. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 8 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis allaboutmusic.pl przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Oprócz balladowych piosenek, na krążku jest dużo energii. Grzegorz nie przesadza z wokalem w każdej piosence, ale tam gdzie to potrzebne, prezentuje jego siłę. Na najnowszym albumie artysta prezentuje się jako dojrzalszy wokalista, który posiada charyzmę” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: radiowawa.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, rytmy.pl, | zielonagora.wyborcza.pl, fakt.pl, mragowo.pl, ckbrowarb.pl, plejada.pl, bck.bielsko.pl, radiowawa.pl, YouTube, Wikipedia, i inne?