Miley Cyrus – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Miley Cyrus to: “Jaded”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/MCJaded

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiej piosenkarki Miley Cyrus zatytułowana “Jaded”. Kawałek został wydany 17 kwietnia 2023 roku jako trzeci singiel z ósmego studyjnego krążka artystki zatytułowanego ‘Endless Summer Vacation’, który ukazał się 10 marca 2023 roku nakładem wytwórni płytowej Columbia. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop oraz dance-pop i zawiera 12 numerów. Producenci albumu: BJ Burton, Greg Kurstin, Jerome Williams (Producer), Jesse Shatkin, J Moon, Jonny Coffer, Kid Harpoon, Max Taylor-Sheppard, Maxx Morando, Mike WiLL Made-It, Tyler Johnson oraz Zwiffa. Goście na krążku to Brandi Carlile i Sia.

“«Endless Summer Vacation» odzwierciedla jej [Miley Cyrus – przyp. red.] aktualny fizyczny i psychiczny stan, na których ostatnio mocno się skupiła” – czytamy w serwisie empik.com.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP5 na 27 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 10 listach. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 2, na liście UK Albums (OCC) numer 1, a na liście US Billboard 200 numer 3. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Album spotkał się w większości z przychylnymi recenzjami krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 79/100, na podstawie 16 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 08.2023).

“Zachęcam do przesłuchania albumu, aby wsłuchać się w piosenki i zrozumieć przekaz, szczerość jaką chciała nam przekazać Miley” – czytamy w recenzji płyty w serwisie meteor.amu.edu.pl.

“«Endless Summer Vacation» to nie płyta, która definiuje pop na nowo, to też nie album, który definiuje karierę Miley na nowo. To po prostu przyzwoity krążek o miłości, który brzmi po prostu dobrze” – czytamy w recenzji materiału w serwisie kultura.onet.pl.

W artykule opublikowanym w serwisie dziendobry.tvn.pl w dniu 25 maja 2023 czytamy: Teraz wydała oświadczenie, w którym poinformowała fanów, że trasa koncertowa promująca to wydawnictwo [«Endless Summer Vacation» – przyp.red.] się nie odbędzie.
[album – źródło]Wikipedia, empik.com, genius.com, metacritic.com, meteor.amu.edu.pl, kultura.onet.pl, dziendobry.tvn.pl
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Gatunki nowej piosenki to Pop rock i indie pop[źródło]https://en.wikipedia.org/wiki/Jaded_(Miley_Cyrus_song). Materiał napisali: Miley Cyrus, Greg Kurstin oraz Sarah Aarons. Kompozycja została wyprodukowana przez Grega Kurstina.

Tak jak cały krążek “Endless Summer Vacation” ma wakacyjny klimat, podobnie jest w przypadku piosenki [„Jaded” – przyp. red.], jak i teledysku do niej – czytamy w serwisie natemat.pl.

Miley po raz pierwszy wykonała kawałek na żywo podczas specjalnego koncertu dokumentalnego Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions), który został wydany na Disney+ 10 marca 2023 r.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP20 na 6 listach przebojów. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 22, na liście Global 200 (Billboard) numer 44, na liście UK Singles (OCC) numer 27, na liście US Billboard Hot 100 numer 56, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 25, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 12, na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 32, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 15 (dostęp 08.2023).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 16 maja 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 17 082 583 wyświetleń na YT (w 24 godziny zgromadził blisko 2 miliony odtworzeń). Wideoklip wyreżyserował Jacob Bixenman (był także reżyserem dwóch innych klipów Miley – do singli Flowers i River). Kierownikiem zdjęć do teledysku był Frank Mobilio. Wideoklip przedstawia Miley w różnych strojach kąpielowych w kilku kadrach – na łóżku w śnieżnobiałej pościeli, w basenie wśród palm i jasnoniebieskiego, słonecznego nieba oraz tańczącą na podłodze.

W opisie pod wideo czytamy:
Listen to & Download “Endless Summer Vacation” out now: https://mileycyrus.lnk.to/EndlessSummerVacation

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 30-letniej Amerykanki pt. „Wrecking Ball”, który na Youtube ma już 1,1 mld wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Wrecking Ball” znalazł się w TOP5 na 30 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 10 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 4, na liście UK Singles (OCC) numer 1, na liście US Billboard Hot 100 numer 1, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 15, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 7, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 15, US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 19, US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 1, a na liście US Rhythmic (Billboard) numer 16. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty (dostęp 07.2023). Miley za produkcje „Wrecking Ball” otrzymała główną nagrodę MTV Europe Music Awards 2013 w kategorii Best Video, główną nagrodę MTV Video Music Awards 2014 w kategorii Video of the Year oraz główną nagrodę World Music Awards 2014 w kategorii World’s Best Video.

Miley Cyrus to jedna z najpopularniejszych współczesnych wokalistek. W mediach społecznościowych śledzą ją miliony fanów, a każda jej płyta momentalnie pokrywa się platyną.[źródło]dziendobry.tvn.pl 25 maja 2023. Świat usłyszał o niej w 2006 roku, kiedy wcieliła się w postać Miley Stewart w niezwykle popularnym wśród młodzieży sitcomie „Hannah Montana”[źródło]newsweek.pl. Warto wspomnieć, że w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularna jest nutka artystki zatytułowana “Flowers”, której możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Tekst nagrania “Jaded”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: genius.com, allaboutmusic.pl, natemat.pl, | empik.com, genius.com, metacritic.com, meteor.amu.edu.pl, kultura.onet.pl, dziendobry.tvn.pl, newsweek.pl, olis.pl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. #Getitright
2. 1 Sun
3. 4×4 (feat: Nelly)
4. 50 Ways To Leave Your Lover
5. A Permanent December
6. A Place To Continue
7. Adore You
8. After All
9. Aim Towards You
10. Ain’t Worried About Nothin’ ft. French Montana
11. Flowers
12. River
13. Jaded

Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2018 roku wystąpiła gościnnie w utworze “Nothing Breaks Like a Heart” u boku Marka Ronsona.

Biogram

Miley Ray Cyrus (ur. 23 listopada 1992 we Franklin jako Destiny Hope Cyrus) – amerykańska piosenkarka popowa, aktorka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna, producentka filmowa, reżyserka. Zdobyła popularność dzięki głównej roli w serialu Hannah Montana. Równolegle do kariery aktorskiej rozpoczęła działalność muzyczną. Gatunki jej muzyki to dance pop, pop rock i pop.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Meet Miley Cyrus” ukazała się 26 czerwca 2007 nakładem wytwórni płytowej Walt Disney oraz Hollywood i jest utrzymana w gatunku Pop rock. Standardowa edycja krążka zawiera 20 piosenek. Hannah Montana 2: Meet Miley Cyrus to podwójny album będący ścieżką dźwiękową do drugiego sezonu sitcomu Hannah Montany i debiutancki album studyjny Miley. Całe wydawnictwo było promowane podczas trasy koncertowej Best of Both Worlds Tour, która odbyła się na przełomie 2007 i 2008 roku. Lirycznie longplay porusza takie tematy jak: młodzieńcze romansy, “girl power” czy podwójne życie, które prowadzi Miley Stewart w serialu Hannah Montana. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta Hannah Montana 2: Meet Miley Cyrus znalazła się w TOP20 na 10 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na dwóch listach. Krążek na polskiej liście albumów zajął pozycję numer 12, a na listach US Billboard 200 oraz US Soundtrack Albums (Billboard) numer 1. Materiał zdobył certyfikat potrójnie platynowej płyty (dostęp 07.2023). Dzięki albumowi Miley stała się pierwszym artystą, którego sześć numerów zadebiutowało na liście Billboard Hot 100. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek, a Common Sense Media przyznał wydawnictwu 3,5 z 5 możliwych gwiazdek. Bob Smithouser i Bob Waliszewski z PluggedIn pochwalili płytę za „świetny wybór dla fanów Cyrus” i porównali jej styl do Ashlee Simpson..
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Płyta ‘Meet Miley Cyrus’ dostepna jest na YouTube Music.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, tekstowo.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl