Otsochodzi – $ Class

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Otsochodzi zatytułowana “$ Class”. Singiel zapowiadał najnowszy krążek artysty zatytułowany “2011”, który ukazał się 26 marca 2020 nakładem wytwórni płytowej Asfalt Records. Płyta jest utrzymana w gatunkach hip-hop oraz trap i zawiera 17 numerów. Jest to czwarty album studyjny wykonawcy. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 5 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis Allaboutmusic.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek. Wydawnictwo zadebiutowało na 3. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.

“Stary, spróbuj choć na chwilę wrócić do 2011. Czasów kiedy wszystko było ”po raz pierwszy”, czasów naszej największej zajawki na muzykę. Lat w których nie planowałeś co będzie jutro i wszystko wydawało się jakieś lepsze, prostsze. Pamiętasz? To właśnie ten bezkompromisowy materiał, który jest dla nas swego rodzaju wehikułem czasu. Zarówno pod kątem brzmienia jak i wspomnień. Nie doszukasz się tutaj inspiracji – to jest po prostu moje. Bierzcie to!” – powiedział Otsochodzi o płycie 2011.

“2011 ma jednak jeden, potężny wręcz walor. Album jest perfekcyjnie wyprodukowany, a zaproszeni beatmakerzy – m.in. AWGS, 2latefor, Lohleq, Fleczer i najważniejszy tu Sem0r – żonglują stylistyką, jednocześnie zachowując przy tym spójność. To być może najlepsze podkłady w branży, jakże konkurencyjnej w naszym kraju” – napisał o albumie serwis muzyka.interia.pl

“Otsochochodzi skupia się na tym, by jego utwory brzmiały całościowo jako jedna, spójna kompozycja. Nie kładzie specjalnego nacisku na tekst, dlatego w warstwie lirycznej raczej nie znajdziemy ambitnych punchline’ów czy fantastycznie przekminionych gier słownych. To jednak nie znaczy, że nie nawija o niczym konkretnym” – napisał o materiale serwis skrr.pl.

Gatunek nowej piosenki to Hip Hop/Rap. Autorem tekstu jest Miłosz Stępień. Kompozycja została wyprodukowana przez Fleczera. Otsochodzi znów rozlicza się z przeszłością, udowadniając na klasycznym podkładzie, że ma skille i wcale nie musi niczego tuszować efektami dodawanymi w mixie.
Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 17 marca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 171 806 wyświetleń na YT.
W opisie pod wideo napisano:

“Otsochodzi prezentuje “$ Class” – ostatni przedpremierowy utwór zapowiadający najnowsze wydawnictwo. Młody Jan nawiązuje singlem do oldschoolowych zajawek sprzed lat jednocześnie wskazując na olbrzymie zróżnicowanie stylistyczne, które usłyszymy na nowej płycie. Za produkcję muzyczną “$ Class” odpowiada Fleczer. Singiel powinien umilić nieco dłuższe oczekiwanie na premierę albumu “2011”, gdyż w związku z sytuacją w kraju postanowiliśmy przesunąć premierę na 26 marca 2020 r.”

Otsochodzi to jeden z najciekawszych polskich raperów młodego pokolenia, ceniony zarówno przez fachowców, jak i publiczność. Tego drugiego dowodzą wielomilionowe liczby odsłuchów jego nutek na YT oraz status platynowej płyty, którym może się poszczycić jego drugie oficjalne wydawnictwo „Nowy kolor”.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: aktivist.pl, muzyka.interia.pl, skrr.pl, YouTube, Wikipedia, i inne?

Tekst nagrania $ class
Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl