Margaret – Reksiu ft. Otsochodzi

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Margaret zatytułowana “Reksiu” (z gościnnym udziałem polskiego rapera Otsochodzi). Singiel jest kolejnym kawałkiem zwiastującym nadchodzący krążek, którego premiera ma się odbyć jesienią. Album będzie efektem dalszej eksploracji muzyki miejskiej. Jeden z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia – Otsochodzi, jest pierwszym z gości, których będzie można usłyszeć na nowym materiale. Nutka jest hymnem o adoracji prostego wiejskiego życia.

Gatunek nowej piosenki to hip-hop/rap[źródło]https://music.apple.com/us/album/reksiu-single/1525934815. Autorami tekstu i kompozytorami są Piotr Kozieradzki, Małgorzata Jamroży oraz Miłosz Stępieñ. Nutkę wyprodukowali KaCeZet oraz podziemni producenci Eryk Rex Bunny i Bahsick, współpracujący ze składem Gugu Gang.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 12 sierpnia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 528 426 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Mac Adamczak. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Aleksy Kubiak.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniej artystki „Byle jak”, który na Youtube ma już 60 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Byle jak” znalazł się na 6. miejscu listy AirPlay – Top, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych, na 2 miejscu AirPlay – Nowości oraz na 3 miejscu AirPlay – TV. Nutka wygrała plebiscyt na przebój lata RMF FM i Polsatu 2018.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://tiny.pl/d1tgp

Tekst nagrania “Reksiu”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Margaret jest jedną z najpopularniejszych polskich artystek młodego pokolenia. Gwiazda wbiła się na rynek szturmem i zawojowała wszystkie rozgłośnie radiowe, stacje telewizyjne i kluby, szybko stając się prawdziwą ulubienicą fanów rodzimej muzyki. Wiele jej przebojów zyskało rozgłos również poza granicami naszego kraju. Na swoim koncie ma ona m.in. 4 albumy studyjne oraz kilkanaście nagród, w tym MTV Europe Music Awards.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię wykonawczyni zamyka krążek”Gaja Hornby”, który ukazał się 31 maja 2019 nakładem wytwórń płytowych Artistars oraz Musicom. Płyta jest utrzymana w gatunku Urban pop i zawiera 9 numerów. Materiał zadebiutował na 13. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Artystka przy tej płycie pracowała z zespołem songwriterów i producentów: Kacezet, Errbits, Gverilla oraz Mikołaj Trybulec. Dzięki połączeniu tych wcale nieoczywistych muzycznych światów powstało niepowtarzalne brzmienie. Serwis Interia przyznał wydawnictwu 5 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis AllAboutMusic.pl przyznał wydawnictwu 6 z 10 możliwych gwiazdek.

“Album „Gaja Hornby” to polskojęzyczny debiut fonograficzny Margaret i tym samym pierwsza odsłona jej muzycznego alter ego. […] Nowy krążek zaskakuje swoją dynamiką, melodią oraz formą muzyczną. Co jednak najbardziej rzuca się w „uszy” to ciekawe, zgrabne a zarazem bezkompromisowe teksty, które nadają tej płycie niesamowicie osobistego wydźwięku” – czytamy o materiale w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl.

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 16-09-2020 w miejscowości Warszawa (Mazowieckie).

Otsochodzi, właściwie Miłosz Stępień (ur. 5 marca 1996 w Warszawie) znany również jako Młody Jan – polski raper i autor tekstów. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Nie, nie”, który ma już 83 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 24-letniego artysty zamyka wydany 26 marca 2020 roku krążek “2011”. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć na wydarzeniu pn. Enea Spring Break 2020, które ma mieć miejsce w dniach 10.09. – 12.09.2020 w miejscowości Poznań, Poznań – różne miejsca.

źródło: music.apple.com, tysol.pl?, jastrzabpost.pl?, allaboutmusic.pl?, polskaplyta-polskamuzyka.pl?, YouTube?, Wikipedia?, koncertomania.pl?, goout.net?, i inne?