Margaret – Roadster ft. Kizo

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Margaret zatytułowana “Roadster” (z gościnnym udziałem polskiego rapera Kizo). Kawałek jest drugim singlem artystki, który pokazuje jej przemianę z wokalistki pop w wykonawczynię śmiało wkraczającą do świata miejskiej muzyki. Artystka od kilku miesięcy intensywnie pracuje nad nowym materiałem i przygotowuje się do wydania kolejnej płyty. Krążek ma się ukazać w tym roku i będzie efektem dalszej eksploracji muzyki miejskiej.

– Płyta się szykuje, stricte hip-hopowa… hip-hopowo-urban-popowa, chyba użyję tego słowa, bo hip-hop jest też popem teraz. Dużo nawijki, dużo moich uzewnętrznień i przemyśleń po tych sześciu latach w popie – zapowiada w rozmowie z Proceente, Margaret.

Przypomnijmy, że w pierwszym singlu zatytułowanym “Reksiu” gościnnie pojawił się polski raper Otsochodzi. Nutkę możecie posłuchać i obejrzeć na tej stronie. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mogli usłyszeć więcej kolaboracji Margaret z raperami.
Nowy numer to kolorowe, muśnięte ostatnimi promieniami słońca, wspomnienie wakacji. W kompozycji nie brakuje nawiązań do hip-hopu i muzyki miejskiej.

Gatunek nowej piosenki to hip-hop/rap[źródło]https://music.apple.com/pl/album/roadster-single/1530789420. Autorami i kompozytorami są Margaret oraz Kizo.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 11 września 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 222 352 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer #1 na karcie “Na czasie”. Wideoklip wyreżyserował Maciej Adamczak. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Aleksy Kubiak. W klipie wystąpili: Magda Krawczyk, Ana Kaiser, Sara Prażmo, Agata Cristina Grados, Róża Warzecha, Mar ia Krawczyk, Bartek Trybus, Filip Łajza, Mikołaj Derecki, Wiktor Akpa, Piotr Gnacik, Mateusz Trybała, Wiktor Grados.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniej artystki „Byle jak”, który na Youtube ma już 60 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Byle jak” znalazł się na 6. miejscu listy AirPlay – Top, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych, na 2 miejscu AirPlay – Nowości oraz na 3 miejscu AirPlay – TV. Nutka wygrała plebiscyt na przebój lata RMF FM i Polsatu 2018.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://tiny.pl/d1dnx

Tekst nagrania “Roadster”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Artysta/ści

Margaret jest jedną z najpopularniejszych polskich artystek młodego pokolenia. Gwiazda wbiła się na rynek szturmem i zawojowała wszystkie rozgłośnie radiowe, stacje telewizyjne i kluby, szybko stając się prawdziwą ulubienicą fanów rodzimej muzyki. Wiele jej przebojów zyskało rozgłos również poza granicami naszego kraju. Na swoim koncie ma ona m.in. 4 albumy studyjne oraz kilkanaście nagród, w tym MTV Europe Music Awards.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię wykonawczyni zamyka krążek ”Gaja Hornby”, który ukazał się 31 maja 2019 nakładem wytwórń płytowych Artistars oraz Musicom. Płyta jest utrzymana w gatunku Urban pop i zawiera 9 numerów. Materiał zadebiutował na 13. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Artystka przy tej płycie pracowała z zespołem songwriterów i producentów: Kacezet, Errbits, Gverilla oraz Mikołaj Trybulec. Dzięki połączeniu tych wcale nieoczywistych muzycznych światów powstało niepowtarzalne brzmienie. Serwis Interia przyznał wydawnictwu 5 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis AllAboutMusic.pl przyznał wydawnictwu 6 z 10 możliwych gwiazdek.

“Album „Gaja Hornby” to polskojęzyczny debiut fonograficzny Margaret i tym samym pierwsza odsłona jej muzycznego alter ego. […] Nowy krążek zaskakuje swoją dynamiką, melodią oraz formą muzyczną. Co jednak najbardziej rzuca się w „uszy” to ciekawe, zgrabne a zarazem bezkompromisowe teksty, które nadają tej płycie niesamowicie osobistego wydźwięku” – napisano o materiale w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl.

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 16-09-2020 w miejscowości Warszawa (Mazowieckie).

Kizo, właściwie Patryk Woziński (ur. 26 czerwca 1994 w Gdańsku) – polski raper i autor tekstów. W początkach swoich działań był związany z Ciemną Strefą. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Czempion” (feat. Malik Montana), który ma już 23 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 26-letniego artysty zamyka wydany 25 października 2019 roku krążek “Złoto i Biel”.

źródło: music.apple.com, open.fm?, cgm.pl?, allaboutmusic.pl?, jastrzabpost.pl?, plejada.pl?, allaboutmusic.pl?, polskaplyta-polskamuzyka.pl?, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl?, goout.net?, i inne?