Lanberry – Plan Awaryjny

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Lanberry zatytułowana “Plan Awaryjny”. W tym kipiącym optymizmem singlu artystka rozlicza się z przeszłością. Kawałek jest idealny na wakacje – jest w nim Słońce, uśmiech, dobry humor i pozytywna energia. Nutka jest czwartym singlem zapowiadającym nadchodzący krążek wykonawczyni. Nagranie zdobyło jedno z czterech możliwych wyróżnień (nagrodę jury) w konkursie „Premier” podczas 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Festiwal odbył się w dniach 4–7 września 2020. Kompozycja znalazła się na 18. miejscu listy AirPlay – Top, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych oraz na 2 miejscu AirPlay – Nowości.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Małgorzata Uściłowska oraz Monika Wydrzyńska, natomiast kompozytorami są Jakub Krupski i Małgorzata Uściłowska.

Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 22 lipca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 566 972 wyświetleń na Youtube. Klimatyczny wideoklip wyreżyserował Adam Romanowski, który odpowiadał także za zdjęcia i scenariusz. W utrzymanym w filmowej, wakacyjnej konwencji wideoklipie Lanberry wdaje się w romans z tajemniczym mężczyzną. Finał tej historii z pewnością Was zaskoczy.

W opisie pod wideo napisano:

“Plan awaryjny niejako domyka historię moich poprzednich dwóch singli „Zew” oraz „Tracę”. Chciałam, by ta piosenka kipiała optymizmem, lekkością i poczuciem wolności. Jest to też ostateczne rozliczenie z przeszłością, dające siłę.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 33-letniej artystki pt. „Gotowi Na Wszystko” (nagranego wraz z Feel), który na Youtube ma już 18 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Gotowi na wszystko” pokrył się platyną, przy czym duet z Piotrem Kupichą był także najczęściej odtwarzanym kawałkiem w radiostacjach w pierwszym półroczu 2018 roku. Nutka promowała film “Gotowi na wszystko. Exterminator” w reżyserii Michała Rogalskiego, którego premiera odbyła się 5 stycznia 2018 roku.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://g.co/kgs/2K3Uf6q

Tekst nagrania “Plan Awaryjny”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Artysta/ści

Lanberry to zdolna wokalistka, która zadebiutowała na rynku fonograficznym singlem “Podpalimy świat” w 2015 roku. Wcześniej próbowała swoich sił w programach: The Voice of Poland oraz X Factor. Mimo, że żadnego z nich nie wygrała, udało jej się rozpocząć karierę. Prawie każda z jej promowanych piosenek gości na antenach największych stacji, dobrych kilka tygodni. Warto wspomnieć o jej serialowej współpracy. W styczniu stworzyła specjalną kompozycję Po Drugiej Stronie Lustra na potrzeby serialu 10h. Dokument opowiada o historii polskiego YouTube’a. Małgosia ma już na koncie dwa albumy i siedem nominacji do Fryderyków i jedną wygraną tej nagrody. Wykonawczyni może pochwalić się ponad 70 mln streamów oraz dwiema Platynowymi i czterema Złotymi płytami. Artystka już jesienią ma zaprezentować swoją trzecią płytę studyjną.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię Lanberry zamyka wydany 9 listopada 2018 roku krążek “miXtura”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Album jest utrzymany w gatunkach Deep House, Tropical House oraz Europop. Płyta zawiera 14 numerów. Jest to jej drugi album studyjny.

“Płyta broni się sama w sobie, na tle konkurencji nie wypada najgorzej. Dobre popowe wydawnictwo z widocznym postępem artystycznym samej artystki, która zdaje się, nie będzie szła po linii najmniejszego oporu – tak jak wskazywał na to debiut. Brakuje tu perfekcji i często potencjał utworów był zabity samym niedopracowaniem, ale jest naprawdę dobrze” – napisano o krążku w serwisie allaboutmusic.pl.

“Podsumowując, najnowszy album Lanberry to jak głosi nazwa niezła „miXtura”. Artystka nie zwalnia tempa i nadal podąża zgodnie z wybraną ścieżką. Na płycie usłyszymy dużo elektroniki, dobrej warstwy muzycznej i popu” – napisano o wydawnictwie na stronie moskaldamian.wordpress.com.

źródło: eska.pl, muzyka.dziennik.pl, muzyka.interia.pl, eska.pl, nakoncercie.pl, allaboutmusic.pl, moskaldamian.wordpress.com, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne