Switch Disco – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki to: “REACT”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://switchdisco.lnk.to/REACToutnow

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiego duetu Switch Disco oraz angielskiej piosenkarki Elli Henderson zatytułowana “REACT”. Singiel mocno sampluje przebój Roberta Milesa z 1995 r. zatytułowany „Children”. Na Wikipedii możemy przeczytać, że kawałek „Children” zyskał popularność w Europie i USA i że tylko w Europie sprzedał się on w nakładzie ponad 1,5 miliona egzemplarzy. Dalej czytamy, że zajął drugie miejsce na brytyjskich oraz pierwsze miejsce na niemieckich listach przebojów. Robert Miles, właśc. Roberto Concina (ur. 3 listopada 1969 w Fleurier) to włosko-szwajcarski DJ i producent muzyczny.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “REACT” znalazł się w TOP20 na 7 listach przebojów. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 9, na liście UK Singles (OCC) numer 4, na liście UK Dance (OCC) numer 2, US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) na liście 50, a na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 13. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty (dostęp 08.2023).

Gatunki nowej piosenki to Dance-pop oraz Drum n Bass[źródło]https://www.discogs.com/release/27461100-Switch-Disco-Ella-Henderson-React. Materiał napisali: Ella Henderson, Maegan Cottone oraz Robert Miles. Kompozycja została wyprodukowana przez Switch Disco i Punctual.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 23 marca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 915 194 wyświetleń na YT.

Najbliższy koncert Switch Disco ma się odbyć 11 sierpnia 2023 w Ibiza, Spain, Ibiza Rocks, a kolejny 18 sierpnia 2023 w tym samym miejscu.

Ella Henderson, właśc. Gabriella Michelle Henderson (ur. 12 stycznia 1996 w Lincolnshire) – brytyjska autorka tekstów i piosenkarka. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Ghost”, który ma już 111 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że 11 marca 2022 ukazał się jej krążek studyjny zatytułowany ‘Everything I Didn’t Say’. Najbliższy jej koncert ma się odbyć na wydarzeniu pn. Camp Bestival Shropshire, które ma mieć miejsce w dniach 17-20 sierpnia 2023 w Shrewsbury, UK, a kolejny na wydarzeniu pn. Yorkshire Balloon Fiesta, które ma mieć miejsce w dniach 25-28 sierpnia 2023 w North Yorkshire, UK.

Tekst nagrania “REACT”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: discogs.com, genius.com, | YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. Everything
2. React (oraz Ella Henderson)

Biogram

Switch Disco to brytyjski duet DJ-ów składający się z Dana Creasy’ego i Nikosa Kalogeriasa utworzony w listopadzie 2012 roku. Gatunek ich muzyki to Taneczna/elektroniczna.

źródło: en.wikipedia.org i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl