Peja – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Pei to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Pei (jako Slums Attack) zatytułowana “Target” (z gościnnym udziałem Simpsona i Johna Mojo).

Kawałek znalazł się na krążku Pei zatytułowanym “Ricardo”, który ukazał się 21.05.2021 roku nakładem wytwórni płytowej RPS Enterteyment. Album dostępny w dwóch wersjach (czerwona – sklepowa oraz niebieska – wersja preorder rozszerzona o dodatkową muzykę). Wersja czerwona zawiera 14 numerów. Płyta jest utrzymana w gatunku hip-hop. Peja do stworzenia wspólnych nutek zaprosił, między innymi, Pezeta, HAŁASTRE, donGURALesko i Sokoła. Wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.

“RPS Enterteyment z dumą przedstawia 21 długogrający album Rycha Peji zatytułowany Ricardo. Początkowo miała to być wiosenna epka poprzedzająca pełnowymiarowy, jesienny album. Jednak nagromadzone pomysły nie pozwoliły duetowi Peja x Magiera poprzestać na 30 minutowej oprawie, którą w pewnym momencie postanowili znacznie wydłużyć” – pisze empik.com.

“Zatem, czy warto sprawdzić ten album? Ricardo, to przystanek na posłuchanie człowieka, który od ponad 20 lat ma coś do powiedzenia w tej całej rapgrze i nadal wie jak to robić” – napisał Jakub Duplaga w recenzji materiału w serwisie rapowo.pl.

Gatunek nowej piosenki Hip Hop/Rap. Materiał napisali: John Mojo, Simpson oraz Peja. Kompozycja została wyprodukowana przez polskiego producenta Magierę.

Wideo do nowego utworu na YT ukazało się 20 lipca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 32 006 wyświetleń na Youtube.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 46-letniego artysty pt. “Pietnastak” , który na Youtube ma już 15 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Peja to jeden z najpopularniejszych i najbardziej zasłużonych artystów dla polskiego rapu[źródło]plejada.pl 16 gru 20. Peja to artysta doskonale znany chyba całemu pokoleniu Polaków, wychowanemu na rapie lat 90. Muzyk był członkiem kultowego składu Slums Attack, z którym nagrał m.in. słynny przebój “Głucha noc”[źródło]gala.pl. Muzyk jest laureatem m.in. nagrody Fryderyka[źródło]plejada.pl 16 gru 2020. Najbliższy koncert rapera ma się odbyć 8-10-2022 w miejscowości Zielona Góra, a kolejny 14-10-2022 w miejscowości Kraków.

Slums Attack – polska grupa muzyczna wykonująca hip-hop, znana również jako SLU, zaliczana do prekursorów gatunku w Polsce. Powstała w 1993 roku w Poznaniu z inicjatywy Ryszarda Andrzejewskiego znanego jako Peja i Marcina Maćkowiaka występującego pod pseudonimem Iceman. Od 1998 roku skład Slums Attack stanowili Andrzejewski oraz Dariusz Działek znany jako DJ Decks. Z końcem 2015 roku Działek opuścił formację[źródło]Wikipedia.

Simpson dał się poznać szerzej w kawałku Richtown.

źródło: empik.com, rapowo.pl, | plejada.pl, gala.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Lista utworów

1. (Z)robię szmal (feat.PTP)
2. 0.30
3. 3 litery
4. 997
5. A ja jestem pomidorem
6. All Inclusive
7. Anty Liroy
8. Arka Gdynia rugby
9. Droga mistrza (ft. VNM, DJ. Urlich)
10. Target (feat. Simpson & John Mojo)
Pozostałe utwory są na tej stronie

W 2018 wystąpił również gościnnie w utworze „Podziały” u boku Young Multi.

Peja, właściwie Ryszard Waldemar Andrzejewski (ur. 17 września 1976 w Poznaniu) – polski raper i producent muzyczny, a także przedsiębiorca związany z kulturą hip-hopową, występujący również jako Onomato, Onomatopeja, Rychu Peja SoLUfka, Sykuś oraz Charlie P. Andrzejewski znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie muzycznej Slums Attack, której był współzałożycielem. W 2002 roku wraz z zespołem otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Artykuły o jego twórczości ukazały się w czasopismach „The New York Times” i „The Source”. W 2010 r. (inne źródło podaje 2005) otrzymał od Polskiego Związku Judo srebrną odznakę za wkład w sport w kraju. dorastał w rodzinie robotniczej w poznańskiej dzielnicy Jeżyce, nagrywając w domu swoje pierwsze kasety demo. W 1993 roku założył wraz ze swoim rapowym kolegą Marcinem Kostrzewskim (Ajsmen) polską grupę rapową Slums Attack (znaną również jako SLU GANG). Gdy Ajsmen opuścił grupę, dołączył do niej Dariusz Działek (DJ Decks), z którym kontynuował projekt Slums Attack. Ryszard współpracował z takimi artystami jak Born Juices, Bolec, Wiśnia, WWO, Zipera, Glon, Włodi, Hemp Gru, Popek, Sweet Noise, Gural, Nagły Atak Spawacza. Gatunki jego muzyki to hip-hop, hardcore rap i świadomy hip-hop.

Jego debiutancka studyjna solowa płyta zatytułowana “Styl życia G’N.O.J.A.” ukazała się 6 grudnia 2008 roku nakładem wytwórni płytowej Fonografika i jest utrzymana w gatunku hip-hop. Album zawiera 22 piosenki. Wydawnictwo zadebiutowało na 25. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Wydawnictwo osiągnęło status platynowej płyty. Na albumie gościnnie występują: Kaczor, Biguś, Sandra, Czwórka, RDW, Brahu, PTP. Serwis Onet.pl przyznał wydawnictwu 2,5 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast Rapportal.pl dał wydawnictwu ocenę 8.7/10. Klasyczny dziś pierwszy solowy album Rycha Peji (ponad 90 minut muzyki) wrócił jako reedycja w zremasterowanej wersji i dodatkami na 2 CD.

“Album zyskał status platynowej płyty (ponad 50 tys sprzedanych egzemplarzy) przez fanów oceniany najwyżej w solowym dorobku Rycha ze względu na różnorodność muzyczną i hulaszcze teksty tytułowego bohatera – G’N.O.J.A.” – czytamy na stronie preorder.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, de.wikipedia.org, fr.wikipedia.org, olis.onyx.pl, oraz preorder.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl