Pink – Never Gonna Not Dance Again

W sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiej piosenkarki Pink zatytułowana “Never Gonna Not Dance Again”.

Gatunek nowej piosenki to Pop[źródło]Wikipedia. Materiał napisali: P!nk oraz laureaci Grammy Max Martin i Shellback. Kompozycja została wyprodukowana przez Maxa Martina i szwedzkiego producenta Shellbacka.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP20 na 12 listach przebojów. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 46, na liście UK Singles Downloads numer 2, na liście US Bubbling Under Hot 100 Singles (Billboard) numer 10, na liście US Adult Contemporary (Billboard)numer 22, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 13 (stan na 1.12.2022).

Singiel “Never Gonna Not Dance Again” to następca singla “Irrelevant” .

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 4 listopada 2022 roku. Na chwilę obecną klip ma 6 589 751 wyświetleń na Youtube. Wideoklip był współreżyserowany przez P!nk oraz kreatywny duet Nick Florez & RJ Durell. Akcja teledysku toczy się w sklepie spożywczym. P!nk tańczy i jeździ przez sklepowe alejki w towarzystwie kolorowej obsady.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 43-letniej Amerykanki pt. „Just Give Me a Reason” (z gościnnym udziałem Nate Ruess), który na Youtube ma już 1,4 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że nutka „Just Give Me a Reason” odniosła światowy sukces, zdobywając pierwsze miejsca na listach przebojów w wielu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Austrii, Australii, Kanadzie, Czechach, Islandii, Irlandii, Libanie, Włoszech, Luksemburgu, Meksyku, Holandii, Nowej Zelandii, Polsce, Portugalii, Szkocji, Słowacji, Szwecji. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP10 na 39 listach przebojów (stan na 30.11.2022). W Stanach Zjednoczonych singiel stał się czwartym numerem jeden Pink na liście Billboard Hot 100. Stał się także trzecim numerem jeden na liście Billboard Digital Songs po “So What” (2008) i “Raise Your Glass” (2010). Kawałek na liście UK Singles (OCC) zajął pozycję numer 2, na listach US Adult Contemporary (Billboard), US Adult Top 40 (Billboard) i US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 1, a na liście US Rhythmic (Billboard) numer 39. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie diamentowej płyty[źródło]Google, Youtube, Wikipedia.

Pink to jedna z najpopularniejszych piosenkarek na świecie[źródło]radiozet.pl 19.02.2021. Karierę rozpoczęła w wieku 16 lat, a popularność przyniósł jej krążek “Can’t Take Me Home”[źródło]viva.pl. Jest laureatką trzech nagród Grammy, siedmiu nagród Billboard Music Awards, siedmiu statuetek MTV VMA oraz dwóch MTV EMA[źródło]Wikipedia 30.11.2022. W artykule opublikowanym w serwisie open.fm w dniu 7.11.2022 czytamy: Od czasu swojego debiutu w 2000 roku, P!nk wydała osiem albumów studyjnych i jeden album z największymi przebojami, sprzedała ponad 60 milionów płyt na całym świecie, a 15 jej singli dotarło do pierwszej dziesiątki na listy Billboard Hot 100 (w tym cztery do 1. miejsca) i wyprzedała areny na całym świecie.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka album ‘Hurts 2B Human’, który ukazał się 26 kwietnia 2019 roku nakładem wytwórni płytowej RCA. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i zawiera 13 kawałków. Krążek zawiera gościnnych wykonawców: Wrabela, Khalida, Cash Cash oraz Chrisa Stapletona. Album zadebiutował na pierwszym miejscu na amerykańskiej liście Billboard 200. W Wielkiej Brytanii “Hurts 2B Human” zadebiutował na pierwszym miejscu na liście UK Albums Chart, wyprzedzając swojego najbliższego konkurenta album The Balance artysty Catfish and the Bottlemen o 22 000 sztuk. Stał się on trzecim krążkiem Pink, który osiągnął szczyt listy. Płyta stała się jej pierwszym albumem, który spędził ponad tydzień na szczycie w kraju. Materiał otrzymał ogólnie pozytywne recenzje od krytyków muzycznych, z których wielu chwaliło jego produkcję i spójność. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 71/100, na podstawie 8 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty.

“Hurts 2B Human jest nie tylko kolejnym krokiem na też ścieżce, którą od lat obserwujemy. Jest też, a może nawet przede wszystkim, zbiorem myśli i uczuć dojrzałej kobiety próbującej odnaleźć swoje stałe miejsce w świecie. Album zbudowany jest na czystych, ludzkich emocjach, których wszyscy doświadczamy” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

“Hurts 2B Human” jest ósmym albumem studyjnym Pink.
Krążek ‘Hurts 2B Human’ to następca krążka studyjnego ‘Beautiful Trauma’ (2017).

Najbliższy koncert Pink ma się odbyć 7 czerwca 2023 roku w Bolton, UK, University of Bolton Stadium, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych
https://pink.lnk.to/NGNDA

Tekst nagrania “Never Gonna Not Dance Again”
Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: open.fm, | radiozet.pl, viva.pl, zloteprzeboje.tuba.pl, allaboutmusic.pl, Google, Youtube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl