PNAU, Troye Sivan – You Know What I Need

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka australijskiego trio PNAU oraz australijskiego piosenkarza Troye’a Sivana zatytułowana “You Know What I Need”. W singlu tym mamy porywający wokal Troye’a.

“Nowoczesne rytmy disco i elegancki synth-pop bez wątpienia podbiją fale radiowe na całym świecie” – czytamy o nutce “You Know What I Need” w serwisie vanessa.fm.

Nick Littlemore z PNAU powiedział o pracy z Troye’m:
“Working with Troye again has been amazing! When we wrote this song, we had no idea that we will get so lucky to have Troye Sivan singing and bringing his unbridled creativity to the world of PNAU.”

Troye dodał:
“I’m so happy this song is coming out just before the Australian summer – it sounds like a beach festival to me, and I am stoked to have it out!”

Gatunki nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/us/album/you-know-what-i-need-single/1654782068. Materiał napisali: Kevin Garrett, Leland, Nick Littlemore, Peter Mayes, Sam Littlemore, Styalz Fuego, Troye Sivan oraz Reuben James. Kompozycja została wyprodukowana przez PNAU i Reubena Jamesa.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 18, na liście Australian Independent Singles (AIR) numer 2, na liście Czech Republic (Rádio – Top 100) numer 53, na liście New Zealand Hot Singles (RMNZ) numer 22, a na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 26.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 2 grudnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 297 118 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Australijczyków pt. “Changes” (oraz Faul & Wad Ad), który na YouTube ma już 86 mln wyświetleń? Zobaczymy. Nutka “Changes” jest samplem refrenu kompozycji “Baby” Pnau, która sama znalazła się na liście 40 największych hitów w Australii. Została użyta w reklamie Mercedesa klasy C. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Changes” znalazł się w TOP10 na 26 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 6 listach. Kawałek na liście UK Dance (OCC) zajął pozycję numer 2, na liście UK Singles (OCC) numer 3, a na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 16. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie platynowej płyty (dostęp 4.03.2023).

PNAU to australijscy królowie streamingu[źródło]vanessa.fm 9 grudnia 2022. W artykule opublikowanym w serwisie vanessa.fm w dniu 9 grudnia 2022 roku czytamy, że trio może pochwalić się łącznie ponad 36 milionami miesięcznych słuchaczy. Czytamy też, że: “Niedawno PNAU wniósł swój wkład w ścieżkę dźwiękową do filmu “Elvis”, stworzył remiks “Turn Up The Sunshine” Diany Ross/Tame Impali do “Minionków” oraz zremiksował “2 Be Loved” Lizzo”.

Dnia 10 listopada 2017 roku, nakładem wytwórni płytowej etcetc, ukazał się krążek trio zatytułowany ‘Changa’. Album jest utrzymany w gatunkach Electro oraz Electro House i zawiera 12 numerów. Jest to kontynuacja ich materiału z remiksami z 2012 roku, we współpracy z Eltonem Johnem, ‘Good Morning to the Night’. To także ich pierwsze wydawnictwo jako trio, do którego w 2016 roku dołączył brat wokalisty i współzałożyciela Nicka Littlemore’a, Sam Littlemore. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta na liście Australian Albums (ARIA) zajęła pozycję numer 11, na liście Australian Dance Albums (ARIA) numer 1, a na liście New Zealand Heatseeker Albums (RMNZ) numer 5 (dostęp 4.03.2023). Na ARIA Music Awards 2018 Changa była nominowana do nagrody ARIA w kategorii Album roku. W okresie poprzedzającym wydanie albumu trio wyruszyło w australijską trasę koncertową, występując na festiwalu Listen Out w Sydney 30 września oraz na tanecznym wydarzeniu Adelaide Oh Yes[źródło]Wikipedia, discogs.com.

Troye Sivan Mellet (urodzony 5 czerwca 1995) to australijski piosenkarz, aktor i YouTuber. Po zdobyciu popularności jako piosenkarz na YouTube i w australijskich konkursach talentów, Sivan podpisał kontrakt z EMI Australia w 2013 roku i wydał swoją trzecią EP-kę, ‘TRXYE’ (2014), która zajęła piąte miejsce na amerykańskiej liście Billboard 200. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “There for You” (oraz Martin Garrix), który ma już 353 mln wyświetleń. Dnia 31 sierpnia 2018 roku ukazał się jego studyjny krążek zatytułowany ‘Bloom’.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://pnauxtroyesivan.lnk.to/YKWIN

Tekst nagrania “You Know What I Need”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: music.apple.com, genius.com, vanessa.fm, | vanessa.fm, discogs.com, YouTube, Wikipedia, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl