Popek, Claysteer, Franek Kimono – King Bruce Lee

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Popka zatytułowana “King Bruce Lee”. To powrót do postaci muzycznej, parodiującej styl disco i wykreowanej przez Piotra Fronczewskiego. Dla Piotra nie jest to pierwsze spotkanie z polskim rapem. Kilka lat temu aktor pojawił się w wideoklipie do kawałka “W aucie” Sokoła i Pono.

Piotr Fronczewski (ur. 8 czerwca 1946 w Łodzi) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, piosenkarz, satyryk, reżyser teatralny oraz pedagog. Uznawany za jednego z najwybitniejszych i najwszechstronniejszych aktorów w historii polskiej kinematografii.
Nutki „King Bruce Lee karate mistrz” w wykonaniu Piotra Fronczewskiego możecie posłuchać na tej stronie.

Gatunek nowej piosenki to pop. Materiał napisali: Franek Kimono oraz Popek. Kompozycja została wyprodukowana przez Claysteera.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 25 maja 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 624 152 wyświetleń na YT.

W opisie pod wideo czytamy:

”King Bruce Lee” – to kolejny singiel rapera i producenta w niekonwencjonalnym zestawieniu.
Franek Kimono – postać muzyczna wykreowana przez aktora Piotra Fronczewskiego.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 42-letniego artysty pt. “Wodospady” (nagranego wraz z Matheo), który na YouTube ma już 75 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Wodospady” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 42. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty. Wideoklip do tej nutki to było najczęściej odtwarzane wideo w polskiej części serwisu YouTube w miesiącach grudzień 2015 i styczeń 2016.

Popek to jeden z czołowych polskich artystów. 19 października 2018 muzyk wydał krążek zatytułowany “Dr Jekyll and Mr Hyde” (nagrany wraz z Matheo), który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Step Records. Album utrzymany jest w gatunkach Hip Hop, Reggae oraz Pop i zawiera 14 numerów.

“Szalony muzyczny duet, jaki tworzą Popek i Matheo, kolejny raz zaskakuje słuchaczy nietuzinkowymi, poważnymi, szalonymi i imprezowymi utworami. Ukazują one dwa skrajne oblicza Popka i nawiązują do kultowej powieści “Dr Jekyll and Mr Hyde”, która stała się inspiracją dla tytułu nowej płyty” – czytamy o wydawnictwie w serwisie empik.com.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://id.ffm.to/king_bruce_lee.

Tekst nagrania “King Bruce Lee”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: natemat.pl, spidersweb.pl, | sport.se.pl, empik.com, YouTube, Wikipedia, i inne

Powiązane wpisy