Long & Junior – HELENKA 21

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej formacji Long & Junior zatytułowana “HELENKA 21”. Po 7 latach zespół odświeżył swój wielki hit zatytułowany “HELENKA”. Pierwotna wersja „Helenki” pojawiła się jako singiel już w 2002 roku. Kawałek zawiera dużo elementów humorystycznych i tak jest przedstawiony. Nowa wersja nutki została podrasowana bardziej energicznym podkładem, który doskonale buja nasze ciała.

Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorami tekstu są Long & Junior.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 8 marca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 959 585 wyświetleń na YT. W wideoklipie widzimy piękne kobiety oraz kultowy polski samochód jakim jest Fiat 126p.

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał. Komentarz dodał też Long & Junior:

“Kochani 🥰 Oddajemy w Wasze ręce kawałek, z którego jesteśmy naprawdę dumni 😁 Mamy nadzieję, że po obejrzeniu tego teledysku, na Waszych twarzach pojawi się uśmiech, a nóżka chodzić będzie jeszcze przez kolejne dni 🥰 Poznajcie Helenkę 21 🔥🔥”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu zespołu pt. “Kolorowa sukienka”, który na Youtube ma już 89 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Kolorowa sukienka” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 95, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty.

Long & Junior należą do czołówki zespołów nurtu disco polo. Jak ten duet robi coś muzycznego to tylko na sto procent.

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Tekst nagrania “HELENKA 21”
Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: disco-polo.eu, disco-polo.info, | bestsellery.zpav.pl, supertydzien.pl, goral.info.pl, YouTube, i inne?