Rita Ora – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Rity Ory to: “Don’t Think Twice”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://ritaora.lnk.to/DontThinkTwiceyv

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka angielskiej piosenkarki Rity Ory zatytułowana “Don’t Think Twice”. Kawałek został wydany 30 czerwca 2023 roku jako trzeci singiel z trzeciego krążka studyjnego artystki zatytułowanego ‘You & I’, który ukazał się 14 lipca 2023 roku nakładem wytówrni płytowej BMG. Płyta jest utrzymana w gatunkach Synth-pop, Dance-pop oraz Disco. Standardowa edycja albumu zawiera 12 numerów. Producenci krążka to: Alex Niceforo, Cirkut, Șerban Cazan, Jason OK, Jon Shave, Keith Sorrells, Kilian & Jo, Lewis Thompson, Mark Ralph, Nick Hahn, OAK oraz Yoshi Breen. Goście na płycie: Fatboy Slim. Artystka stworzyła koncepcyjny krążek o różnych etapach jej związku i przelała na niego dużą część siebie; swojej miłości do samej siebie oraz bliskich. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 5 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 1 liście. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 69, na liście UK Albums (OCC) numer 6, a na liście UK Independent Albums (OCC) numer 1. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 68/100, na podstawie 5 recenzji, co wskazuje na „ogólnie pozytywny” odbiór. The Independent przyznał wydawnictwu ocenę 2 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast The Telegraph przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 08.2023).

– Ta płyta to rodzaj mojego pamiętnika z ostatnich lat, moje brzmienie, odzwierciedlenie tego, kim jestem dziś – podsumowuje Rita.

“Jest więc sympatycznie, lecz niestety na próżno doszukiwać się tutaj fajerwerków” – czytamy w recenzji wydawnictwa w serwisie popkulturowcy.pl.

[album – źródło]discogs.com, Wikipedia, empik.com, metacritic.com, popkulturowcy.pl
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Gatunki nowej piosenki to House i electropop[źródło]https://en.wikipedia.org/wiki/Don%27t_Think_Twice_(Rita_Ora_song). Materiał napisali: Rita Ora, Nate Cyphert, Sermstyle, Rollo Spreckley, OAK, Alex Niceforo oraz Keith Sorrells. Kompozycja została wyprodukowana przez OAK, Alex Niceforo, Keith Sorrells i Mark Ralph.

Ten energetyczny kawałek jest bardziej personalną nutką, niż poprzednie przedsmaki krążka „You & I”. Numer zachęca słuchacza do wiary w w Siebie i swoje możliwości.

Pozycje nutki na playlistach: TOP POP 2023 (Spotify): 58, Top of the Morning (Spotify): 44, Pop All Day (Spotify): 35.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 30 czerwca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 804 997 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował zdobywca Oscara Taika Waititi, który prywatnie jest mężem Rity. Teledysk został nakręcony w Nowej Zelandii.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 32-letniej Angielki pt. „Let You Love Me”, który na YT ma już 528 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Let You Love Me” znalazł się w TOP10 na 26 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 4 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 1, na liście UK Singles (OCC) numer 4, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 33, a na liście US Pop Digital Songs (Billboard) numer 12. Materiał w Polsce zdobył certyfikat diamentowej płyty (dostęp 08.2023).

Rita Ora jest jedną z najpopularniejszych wokalistek i aktorek na świecie[źródło]kobieta.wp.pl 15-12-2021. Popularność zdobyła swoim pierwszym krążkiem studyjnym wydanym w 2012 roku[źródło]film.wp.pl. Artystka w tym roku otrzymała nagrodę BRIT Awards w kategorii Brits Billion Award. Rita wraz z mężem byli prowadzącymi MTV Europe Music Awards 2022[źródło]Wikipedia. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artystki zatytułowana “Praising You” (feat. Fatboy Slim), której możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 8 września 2023 w Hannover, Germany, NDR 2 Plaza Festival.

Tekst nagrania “Don’t Think Twice”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: genius.com, allaboutmusic.pl, radiotop.pl, chartex.com, | kobieta.wp.pl, film.wp.pl, olis.pl, Google, Youtube, Wikipedia, songkick.com, i inne

Lista utworów

1. Anywhere
2. Backup Plan
3. Been lying
4. Better Than You ft. Conor Maynard
5. Cashmere
6. Crazy Girl
7. Dancing In My Brain
8. Fair
9. Facemelt
10. You Only Love Me
11. Praising You” (featuring Fatboy Slim)
12. Don’t Think Twice

Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Rita Ora-Waititi (ur. 26 listopada 1990 w Prisztinie) – angielska wokalistka pochodzenia albańskiego, aktorka i autorka tekstów. Zaczęła karierę od występów na otwartych scenach w Londynie i, okazjonalnie, w pubie swojego ojca. Gatunki jej muzyki to pop, R&B i dance-pop.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Ora” ukazała się 27 sierpnia 2012 roku nakładem wytwórń płytowych Roc Nation oraz Columbia i jest utrzymana w gatunkach Pop, dance oraz R&B. Album zawiera 12 piosenek. Producenci krążka to: Ben Harrison, Brandon Linney, Chase & Status, Chris Loco, Diplo, DJ Fresh, Fraser T. Smith, Greg Kurstin, The Invisible Men, Jules De Martino, Kuk Harrell, Lil Eddie, Madame Buttons, Major Lazer, Michael Linney, The Monarch, Rachel Rabin, The Runners, Sia, StarGate, Switch, The-Dream oraz will.i.am. Goście na materiale: J. Cole, Rita Ora, Tinie Tempah i will.i.am. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 4 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 2 listach. Krążek na liście UK Albums (OCC) zajął pozycję numer 1. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. W agregatorze recenzji Albumoftheyear krążek otrzymał średni wynik 52/100, na podstawie 8 recenzji (dostęp 08.2023). Krążek otrzymał mieszane recenzje od krytyków muzycznych. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Również prestiżowy magazyn The Guardian przyznał wydawnictwu 2 z 5 możliwych gwiazdek.

“Wzbudza skrajne emocje, niektórzy widzą w niej debiutant roku a inni kopię Rihanny – ale jedno trzeba jest pewne: ma smykałkę do hitów i cały album «Ora» jest tego najlepszym dowodem” – czytamy w serwisie empik.com.

“Wszystko wskazuje na to, że młoda wokalistka ma talent – i gdyby szefostwo wytwórni dało jej większą swobodę, otrzymalibyśmy naprawdę godny uwagi materiał. Na razie niestety musi opracować frycowe […]” – napisano w podsumowaniu recenzji płyty w serwisie kultura.onet.pl.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, kultura.onet.pl, tekstowo.pl, albumoftheyear.org, genius.com, empik.com

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl