Robin Schulz, Oliver Tree – Miss You

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka niemieckiego producenta Robina Schulza oraz amerykańskiego piosenkarza Olivera Tree zatytułowana “Miss You”. Kawałek jest remiksem nutki zatytułowanej Jerk Olivera Tree. „Jerk” został pierwotnie wydany 17 lipca 2020 roku jako część jego debiutanckiego albumu studyjnego ‘Ugly Is Beautiful’.

Gatunek nowej piosenki to Dance-pop[źródło]https://www.discogs.com/release/24997711-Oliver-Tree-Robin-Schulz-Miss-You. Materiał napisali: Oliver Tree, Marshmello oraz David Pramik. Kompozycja została wyprodukowana przez Robina Schulza[źródło]https://genius.com/Oliver-tree-and-robin-schulz-miss-you-lyrics.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że remix znalazł się w TOP10 na 16 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 3 listach. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 3, na liście UK Dance (OCC) numer 1, na liście US Billboard Hot 100 numer 84, na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 4, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 32 (dostęp 28.12.2022)[źródło]https://en.wikipedia.org/wiki/Jerk_(Oliver_Tree_song)#Robin_Schulz_and_Oliver_Tree_remix.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 33, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3[źródło]http://bestsellery.zpav.pl.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 27 października 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 62 207 497 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Oliver Tree. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Brett Arndt.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Robina pt. „Sugar” (featuring Francesco Yates), który na Youtube ma już 738 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel „Sugar” znalazł się w TOP10 na 26 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu 7 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek (wówczas 20) najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję również numer 2, a na polskiej liście Dance Top 50) numer 1. Utwór w zestawieniu rocznym AIRPLAY 2015 zajął pozycję numer 22. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 21, na liście UK Dance (OCC) numer 6, na liście US Billboard Hot 100 numer 44, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 44, na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 2, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 37, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 14. Materiał zdobył certyfikat trzykrotnie diamentowej płyty (dostęp 25.12.2022)[źródło]Youtube, Wikipedia, bestsellery.zpav.pl.

Robin Schulz jest jedną z największych gwiazd światowej sceny tanecznej muzyki elektronicznej[źródło]elle.pl 17.03.2021. W 2013 roku zdobył rozgłos za sprawą remiksu kawałka „Waves” Mr. Probza. Nagranie przyniosło mu nominację do Grammy. W artykule opublikowanym w serwisie eska.pl w dniu 2022-05-06 czytamy, że artysta osiągnął wielki międzynarodowy sukces, czego dowodem 400 złotych, platynowych i diamentowych wyróżnień w ponad 45 krajach, ponad 20 milionów sprzedanych singli oraz 9,7 miliarda streamów na świecie. Muzyk ostatni raz w DJ Magazine top 100 DJs był notowany w 2020 roku – zajął wówczas 99 miejsce[źródło]https://djmag.com/top100djs/2020. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana “On Repeat” (nagrana wraz z Davidem Guettą), której możecie posłuchać na tej stronie.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych 35-letniego muzyka zamyka wydany 26 lutego 2021 roku krążek zatytułowany “IIII”, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Tonspiel i Warner. Płyta jest utrzymana w gatunkach Dance-pop oraz House i zawiera 17 numerów. Jest to czwarty album studyjny Robina. Wydanie materiału było promowane przez pokaz świateł drona w Holandii. Wydawnictwo na niemieckiej liście albumów Offizielle Top 100 zajęło najwyższą pozycję numer 9[źródło]Wikipedia.

“Reasumując, można mieć pewien zawód, że ten zdolny producent zrobił album, choć pełen przebojów, dość jednolicie brzmiący. Ostatecznie jeśli ktoś lubi nowoczesny taneczny pop dance house z prostymi melodiami, będzie zadowolony z zawartości” – napisano w recenzji płyty w serwisie djpromotion.com.pl.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć na wydarzeniu pn. Somnia, które ma mieć miejsce w dniach 31 grudnia 2022 – 1 stycznia 2023 w Munich, Germany, a kolejny 4 lutego 2023 w London, UK, Ministry of Sound.

Oliver Tree Nickell (urodzony 29 czerwca 1993) to amerykański piosenkarz, producent muzyczny i komik. Urodzony w Santa Cruz w Kalifornii, Tree podpisał kontrakt z Atlantic Records w 2017 roku po tym, jak jego piosenka „When I’m Down” stała się popularna. 18 lutego 2022 ukazał się jego album studyjny zatytułowany ‘Cowboy Tears’.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

YouTube Music

Te nagranie dostępne jest na tej stronie.

Tekst nagrania “Miss You”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: discogs.com, genius.com, bestsellery.zpav.pl, | elle.pl, media.universalmusic.pl, eska.pl, djpromotion.com.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl