Sanah, Miętha – audi

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiej piosenkarki Sanah oraz hiphopowego duetu Miętha zatytułowana “audi”. To już kolejna współpraca wykonawczyni z kimś z rapowego środowiska. Przypomnijmy, że jakiś czas temu sanah nagrała wspólną nutkę z raperem i piosenkarzem Soblem. Kawałek to piąty singiel zapowiadający najnowszy krążek artystki zatytułowany “Uczta”, który ma się ukazać 15 kwietnia 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Magic Records. Będzie to trzeci album studyjny wykonawczyni. Płyta jest utrzymana w stylu muzyki pop i składa się z wersji standardowej (1 CD), deluxe (1 CD). Materiał promować będzie trasa koncertowa Uczta Tour, która ma się rozpocząć 18 kwietnia 2022 w Warszawie, a zakończyć 28 maja 2022 w Szczecinie. W sumie trasa ma zawitać do 11 miast. Sama artystka określa to wydawnictwo mianem najważniejszego projektu w życiu. Tytułowa uczta to jednocześnie wyrażenie oznaczające miłe spędzanie czasu. Wspólne zasiadanie do stołu, przy którym ludzie mogą się zjednoczyć.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są sanah oraz Miętha, natomiast kompozytorami są sanah, Miętha i arkadiusz.

Singiel “audi” to następca singla „Tęsknię sobie” (nagranego wraz z Arturem Rojkiem).

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 28 marca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 795 560 wyświetleń na YT.

W opisie pod wideo czytamy:

“kolejne danie dla Was podane. Smakuje najlepiej w drodze hihi
A! To nie jest reklama audi jak coś!”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 24-letniej artystki pt. “Ale jazz!” (nagranego wraz z Vito Bambino), który na Youtube ma już 78 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Ale jazz!” podbił radiowe rozgłośnie. Kawałek na listach AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień), AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) oraz AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1. W marcu 2021 fragment kompozycji wykorzystany został w reklamie SmartDom Cyfrowego Polsatu, nagranej z udziałem Sanah i Antoniego Królikowskiego. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty. Nutka podbiła także serca pielgrzymów, którzy na melodię przeboju przygotowali własną, religijną wersję. Na YT trafiło nagranie, na którym grupa Przyjaciele wykonuje przeróbkę “Ale jazz”. Pielgrzymi ułożyli własne słowa do melodii przeboju Sanah, które nawiązują do ich drogi na Jasną Górę.

Sanah jest obecnie jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek[źródło] 29 paź 2021 kultura.onet.pl. Artystka zdobyła popularność, zamieszczając w serwisie YouTube swoje autorskie nutki[źródło]https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/Sanah-wiek-wzrost-Instagram-chlopak-kim-jest-piosenkarka. Mocną stroną wykonawczyni jest z pewnością zgrabne łączenie świata alternatywy z mainstreamem[źródło]2020 rytmy.pl. Sanah już została doceniona przez członków Akademii Fonograficznej nominacją do nagrody Fryderyk 2020 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Album Roku Pop Alternatywny i Najlepsze Nowe Wykonanie[źródło]2020 muzykoholicy.com, nagrodą Fryderyk 2021 w kategorii Album roku pop oraz nominacją do Fryderyk 2021 w kategorii Autor roku, Kompozytor roku, Teledysk roku i Utwór roku[źródło]Wikipedia i fryderyki.pl.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artystki zamyka wydany 7 maja 2021 roku krążek ‘Irenka’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Magic Records. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i w standardowej wersji zawiera 14 numerów. Jest to drugi studyjny album wykonawczyni[źródło]https://pl.wikipedia.org/wiki/Irenka_(album). Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS[źródło]http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?idlisty=1362&lang=. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty[źródło]https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskografia_Sanah#Albumy_studyjne. Krążek promowały single: “Ale Jazz!” nagrany z Vito Bambino, “2:00” oraz “etc.(na disco). Wszystkie kompozycje na albumie układają się w historię tytułowej postaci przepełnioną pięknem i autentycznością – jak okładka wydawnictwa, gdzie na darmo doszukiwać się śladów retuszu. W dniu premiery nowej produkcji piosenkarka zrobiła fanom miłą niespodziankę – zrealizowała klipy do niemal wszystkich nutek z krążka[źródło]empik.com.

“Tym albumem udało się sanah potwierdzić, że nie znalazła się przypadkiem w miejscu, w którym teraz jest. Może “Irenka” nie przynosi wielkich zaskoczeń, ale też nie znajdziemy na niej rozczarowań. Ot, taka zgrabna kontynuacja debiutu, którą z pewnością zaakceptuje liczna rzesza fanów” – napisano w recenzji materiału w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl i dano mu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek.

Ukazała się także wersja Final Edition “Irenki”, której premiera odbyła się 5 listopada 2021 roku.

Miętha to duet, który tworzą raper Skip i producent AWGS. Grupa oferuje świeże, charakterystyczne i organiczne granie, wzbogacone zaskakującymi jak na krótki staż sceniczny możliwościami wokalnymi Skipa. Formacja związana jest z Asfalt Records. Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer “Zanim pójdziesz” (feat. Natalia Szroeder), który ma już 2,5 mln wyświetleń.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: rmf.fm, rapowo.pl, muzyka.interia.pl, music.apple.com, | plejada.pl, kultura.onet.pl, radiozet.pl, rytmy.pl, muzykoholicy.com, fryderyki.pl, olis.onyx.pl, empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl