Sia – Fly Me To The Moon (inspired by Final Fantasy XIV)

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka australijskiej piosenkarki Sii zatytułowana “Fly Me To The Moon (inspired by Final Fantasy XIV)”. Singiel jest odświeżoną wersją kultowej piosenki „Fly Me to The Moon” autorstwa Franka Sinatry.

Francis Albert Sinatra (ur. 12 grudnia 1915 w Hoboken, zm. 14 maja 1998 w Los Angeles) – amerykański piosenkarz i aktor filmowy pochodzenia włoskiego, ze względu na swój status popularnie nazywany „The Voice”. Jego muzyka jest uznawana za ponadczasową, zaś on sam za najwybitniejszego amerykańskiego piosenkarza XX w. Szacowany nakład ze sprzedaży wszystkich jego wydawnictw na całym świecie wynosi ponad 150 milionów egzemplarzy, co czyni go jednym z artystów z największą liczbą sprzedanych albumów muzycznych w dziejach. Jego przebój “Fly Me to the Moon” jest standardem muzyki popularnej i jazzowej. Skomponowany został w 1954 r. przez Barta Howarda. Przez autora został zatytułowany “In other words”, jednak powszechnie jako tytuł przyjęły się pierwsze słowa tekstu nutki. Kawałek po raz pierwszy został wykonany przez Kaye Ballard. Kompozycja była wykonywana przez wielu artystów i znalazła się na wielu albumach.

Gatunek nowej piosenki to pop. Materiał napisał Bart Howard. Kompozycja została wyprodukowana przez Jesse Shatkina.

Singiel “Fly Me to the Moon” to następca singla “Floating Through Space” (nagranego wraz z Davidem Guettą).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 2 grudnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 548 695 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 46-letniej Australijki pt. „Chandelier”, który na Youtube ma już 2,4 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Chandelier” zyskał uznanie krytyków i znalazł się w TOP5 na listach w 20 krajach, w tym we Francji, Włoszech, Polsce, Norwegii, Australii i Nowej Zelandii. W Stanach Zjednoczonych singiel osiągnął najwyższe miejsce numer 8 na liście Billboard Hot 100, stając się pierwszym singlem Sii (jako głównego artysty), który pojawił się na liście Hot 100, i sprzedał się w ponad 2 milionach egzemplarzy w tym kraju. Nutka otrzymała 4 nominacje podczas 57. dorocznej Grammy Awards w kategorii Song of the Year, Record of the Year i Best Pop Solo Performance, a jej klip otrzymał nominację w kategorii Best Music Video. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) oraz na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1. W 2016 roku materiał otrzymał tytuł cyfrowej Piosenki Roku przyznany przez Związek Producentów Audio Video (ZPAV). Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty.

Sia to jedna z najpopularniejszych wokalistek na świecie. Sia otrzymała szereg wyróżnień, w tym nagrody ARIA Awards, nagrodę MTV Video Music Award i dziewięć nominacji do nagród Grammy.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych wykonawczyni zamyka krążek “Music – Songs from and Inspired by the Motion Picture”. Płyta ukazała się 12 lutego 2021 roku nakładem wytwórń płytowych Monkey Puzzle i Atlantic. Album jest utrzymany w gatunku Pop i zawiera 14 numerów. Materiał otrzymał mieszane recenzje od krytyków. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 57/100, na podstawie 6 recenzji, co wskazuje na „mieszany lub średni” oddźwięk. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu 3,5 z 5 możliwych gwiazdek.

“Sia wraca z nową płytą i trzeba przyznać, że idzie trochę na łatwiznę, ponieważ większość piosenek powstała z myślą o filmie “Music”. Kiedy debiut reżyserski Australijki jest naprawdę trudny w przełknięciu, tak trzeba przyznać, że krążek jest całkiem niezły – nie przełomowy – ale niezły” – napisano w recenzji albumu w serwisie kultura.onet.pl.

Wydawnictwo “Music – Songs from and Inspired by the Motion Picture” ukazało się wraz z premierą filmu “MUSIC” będącego reżyserskim debiutem Sii. W filmie występują Kate Hudson, Leslie Odom, Jr. oraz doskonale znana fanom Sii, tancerka Maddie Ziegler. Scenariusz napisała Sia Furler i Dallas Clayton, a powstał on na podstawie opowiadania, które Sia napisała w 2007 roku. “MUSIC” był nominowany do nagrody dla najlepszego filmu – musicalu lub komedii i najlepszej aktorki – komedii lub musicalu (Kate Hudson) podczas 78. Złotego Globu, ale był również nominowany do czterech Złotych Malin, zdobywając nagrody: Najgorsza aktorka – Kate Hudson, Najgorsza aktorka drugoplanowa – Maddie Ziegler i Najgorszy reżyser – Sia.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: gexe.pl, ising.pl, music.apple.com, | bestsellery.zpav.pl, gala.pl, kultura.onet.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl