Magiera – Polityka ft. Kukon, Malik Montana

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego producenta Magiery zatytułowana “Polityka” (z gościnnym udziałem polskiego rapera Kukona oraz niemiecko-polskiego rapera Malika Montany). Kawałek ten to kolejny singiel z nadchodzącego krążka Magiery zatytułowanego “FEAT.”, który ukazał się 17 września 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music. Płyta jest utrzymana w gatunku Hip Hop i zawiera 15 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 3. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. W artykule opublikowanym w serwisie cgm.pl w dniu 2021.07.23 czytamy: […] Artysta stopniowo odkrywa karty, promując kolejne single. W dotychczasowych usłyszeliśmy już Kukona, Malika Montanę, Otsochodzi, Fisza, Pezeta, Okiego, Szczyla i Sariusa. […] W gronie zaproszonych przez Magierę artystów obok wymienionych wcześniej raperów znaleźli się Gverilla, Kuba Karaś, Edo, Hades, O.S.T.R., Slime, Koneser, Wiatr, DJ BRK, Bonson, Jetlagz, Kacper HTA, donGURALesko, Falcon1, Sobel, Peja, Fokus, RIP Scotty, Waima, Miły ATZ, Floral Bugs, Tymek, Holak, Pstyk i Igor Boxx.

“Nie ukrywam, że robienie płyty “FEAT.” było zarówno największą przyjemnością, jak i największym wyzwaniem, jakie stanęły na mojej dotychczasowej muzycznej drodze. Na albumie zostawiłem część siebie, ukrytą pośród wersów i dźwięków, z nadzieją, że efekty mojej niemal dwuletniej pracy, znajdą właściwą drogę do najczulszych zakamarków Waszych serc” – powiedział Magiera.

“To kolejny już raz – inna historia, inna energia i odmienne muzyczne rewiry. Od początku przyświecała mi myśl, by ta płyta była zróżnicowana” – powiedział Magiera[źródło]https://open.fm/muzyka/sobel-kolejnym-gosciem-magiery-zobacz-klip-do-kawalka-drobna-zabawa-6668958109698592a.

“Nie powiem, że jest to płyta straconych szans. Z pewnością reprezentant Wrocławia powinien się jednak zastanowić, na kogo może liczyć, gdy chce odbić stylistycznie od bieżączki” – napisał Krzysztof Nowak w recenzji krążka w serwisie rytmy.pl.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap. Autorami tekstu są Kukon oraz Malik Montana. Kompozycja została wyprodukowana przez Magiere. To pierwsza współpraca raperów.

„Muzyka jest często dziełem przypadku… tak było i tym razem – pojechałem do Warszawy, do studia, by nagrać z Malikiem numer do zupełnie innego bitu, ale jak to w życiu bywa, skończyliśmy nagrywać kawałek całkowicie odmienny od założeń” – powiedział Magiera o nutce.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 8 kwietnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 860 965 wyświetleń na YT. Koncepcja i realizacja wideo: HANDS.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Magiery pt. “Drobna zabawa” (feat. Sobel), który na YouTube ma już 41 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Drobna zabawa” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 23, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 4. To nie była pierwsza współpraca obu artystów – Sobel na produkcjach Magiery wcześniej wypuścił swoje solowe single takie jak „Alien” czy „Kinol”, których wyświetlenia liczy się już w kilkudziesięciu milionach. Sobel o współpracy z Magierą napisał na Facebooku następujące słowa: „Drobna zabawa” jest już na kanale. jest mi na maksa miło że goszczę na płycie legendy polskich producentów, oto przedostatni singiel promujący płytę „feat.” od Magiera.

Magiera to na naszej rodzimej scenie człowiek-instytucja, spod ręki którego wyszła niezliczona ilość genialnych bitów.

Co wiemy o Kukonie? We wpisie (którego data publikacji nie została podana) opublikowanym w serwisie goingapp.pl czytamy: Kukon, czyli Jakub Konopka, to polski raper pochodzący z Biłgoraja. Choć sam siebie określa jako outsidera, to jego trzy ostatnie wydawnictwa, wydane w 2020 roku – „Afera”, „Kraków, Marzec 2020” oraz „Ogrody Mixtape 2”, umieszczają go w samej czołówce polskiej sceny rapowej. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “kocham cie”, który ma już 15,4 mln wyświetleń. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 14-04-2022 w miejscowości Katowice, a kolejny 22-04-2022 w miejscowości Warszawa.

Malik Montana, właśc. Mosa Ghawsi (ur. 11 marca 1989 w Hamburgu) – niemiecko-polski raper i autor tekstów, pochodzenia afgańskiego. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer „Jagodzianki” (nagrany wraz z Mr. Polska), który ma już 51 mln wyświetleń. W 2019 roku ukazała się jego płyta Import/Export. Najbliższy koncert 33-letniego muzyka ma się odbyć 7-04-2022 w miejscowości Poznań, a kolejny 9-04-2022 w miejscowości Rzeszów.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: glamrap.pl, olis.onyx.pl, empik.com, music.apple.com, discogs.com, | rytmy.pl, goingapp.pl, Facebook, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl