Sanah – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Sanah to: “Marcepan”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://magicrecords.lnk.to/marcepan

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Sanah zatytułowana “Marcepan”. Nutka jest pogodna i wesoła.

Gatunek nowej piosenki to Pop[źródło]https://music.apple.com/us/album/marcepan-single/1681811444. Autorką tekstu jest sanah. Muzyka: sanah, Dominic Buczkowski-Wojtaszek oraz Patryk Kumór.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 20 kwietnia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 083 692 wyświetleń na YT i jest na pozycji 1 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyreżyserowali: Zuzanna Irena Grabowska, Kasia Grabek i Michał Pańszczyk. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Szymon Dudka. sanah w klipie pokazuje etapy swojej kariery. W wideoklipie wykonawczyni zaprezentowała swoje umiejętności taneczne. W teledysku występuje po raz kolejny u boku wokalistki jej mąż, czyli Ten Stan.

“Dowcipny teledysk do utworu, nawiązuje do słynnego musicalu z Marilyn Monroe z 1953 roku, «Mężczyźni Wolą Blondynki»” – czytamy w serwisie radioem.pl.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 25-letniej artystki pt. „Cześć, jak się masz?” (nagranego wraz z Soblem), który na Youtube ma już 110 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Cześć, jak się masz?” na listach: AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień), AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) oraz AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1. Nutka w konkursie Gorąca 100 radia Eska w kategorii 100 największych hitów 2021 zajęła 14 miejsce, a w konkursie Przebój roku RMF FM 2021 w kategorii Przebój roku 34 miejsce. Materiał zdobył certyfikat trzykrotnie platynowej płyty[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Sanah jest obecnie jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek[źródło]kultura.onet.pl 29 paź 2021. Artystka zdobyła popularność, zamieszczając w serwisie YouTube swoje autorskie nutki[źródło]https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/Sanah-wiek-wzrost-Instagram-chlopak-kim-jest-piosenkarka. Wykonawczyni podczas tegorocznej gali Fryderyków zwyciężyła w dwóch kategoriach – Artystka roku oraz Piosenka poetycka i literacka za “sanah śpiewa Poezyje”. Piosenkarka wyruszyła niedawno w trasę “sanah w podróży”, podczas której gra koncerty w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych[źródło]kultura.onet.pl 27 kwietnia 2023.

Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artystki zatytułowana “Ale jazz!” (oraz Vito Bambino), której możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl
Warto też wspomnieć, że w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularna jest nutka wykonawczyni zatytułowana “ostatnia nadzieja” (oraz Dawid Podsiadło), której możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych wykonawczyni zamyka wydany 25 listopada 2022 roku krążek ‘Sanah śpiewa poezyje’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Magic Records. Album jest utrzymany w gatunkach pop i poezja śpiewana. Standardowa wersja płyty zawiera 10 numerów. Jest to jej czwarty album studyjny. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.

“Album „sanah śpiewa Poezyje” składa się z 10 wierszy autorstwa ukochanych przez artystkę poetów. Fragmenty utworów, do których sanah napisała muzykę, można było usłyszeć już na wiosennej trasie koncertowej Uczta Tour, a niektóre z nich pojawią się także podczas jesiennej trasy Bankiet U Sanah Tour. Na albumie znalazły się wiersze m.in.: Wisławy Szymborskiej, Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego czy Jacka Cygana” – czytamy w serwisie empik.com.

“Wydawnictwo „sanah śpiewa Poezyje” umacnia jej pozycję, ale jednocześnie niczego diametralnie nie zmienia (choć być może istnieją takie osoby, którym wcześniej nie było po drodze z twórczością wokalistki, a teraz to się zmieniło). To kolejny krok w muzycznym rozwoju” – czytamy w recenzji materiału w serwisie sztukmix.pl.

[album źródło]Wikipedia, empik.com, sztukmix.pl
Album dostępny na platformie Spotify

Najbliższy koncert artystki ma się odbyć 15-08-2023 w miejscowości Chorzów, a kolejny 8-09-2023 w miejscowości Gdańsk.

Tekst nagrania “Marcepan”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: music.apple.com, radioem.pl, kultura.onet.pl, 4fun.tv, | kultura.onet.pl, radiozet.pl, empik.com, sztukmix.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

RokTytułNajwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[4]
POL
(streaming)
[26]
POL
(airplay
nowości)

[27]
2017„Rehab”[36]
(jako Ayreen)
X
2019„Cząstka”[37]
„Siebie zapytasz”[39]
„Proszę pana”[40]
2020„Szampan”[3]12
„Melodia”[5]12
„Królowa dram”[44]
„No sory”[8]11
„Pożal się Boże”[45]
„Bujda”[47]
2021„Ale jazz!”[48]
(oraz Vito Bambino)
1811
„2:00”[49]X
„Etc. (na disco)”[50]35
„Ten stan”12
„Cześć, jak się masz?”[51]
(oraz Sobel)
11
„Kolońska i szlugi”[52]31
2022„Mamo tyś płakała”[13]
(oraz Igor Herbut)
„Szary świat”[14]
(oraz Kwiat Jabłoni)
1851
„Czesława”[53]
(oraz Natalia Grosiak)
X
„Tęsknię sobie”[55]
(oraz Artur Rojek)
„Audi”[56]
(oraz Miętha)
„Sen we śnie”[57]
(oraz Grzegorz Turnau)
„Baczyński (Pisz do mnie listy)”[58]
(oraz Ania Dąbrowska)
„Eldorado”[59]
(oraz Daria Zawiałow)
1473
„Oscar”[60]
(oraz Vito Bambino)
X
„Ostatnia nadzieja”[61]
(oraz Dawid Podsiadło)
1192
„Święty Graal”[62]
(oraz Ten Stan)
X
„Rozwijając Rilkego”[b][63]
„Hymn”[c][64]57
„Do * w sztambuch”[d][65]X
„Nic dwa razy”[e][66]122
„(I) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej”[f][67]X
„Warszawa”[g][68]
„Bajka”[h][69]
„Eldorado”[i][70]
„Kamień”[j][71]
„(II) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej”[f][72]
„Najlepszy dzień w moim życiu”[73]213
„Wilcza zamieć”[74]X
2023„Płomień”[75]24X
„Mustang”[76]
(oraz Vito Bambino)
28
„Marcepan”
„–” oznacza że singel nie był notowany na danej liście.
„X” oznacza, że lista przebojów nie istniała w danym okresie.

W 2019 roku wystąpiła gościnnie w utworze “Rich In Love” u boku Matta Duska.

Biogram

Sanah, właśc. Zuzanna Jurczak (ur. 2 września 1997) – polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Po ukończeniu studiów rozpoczęła karierę muzyczną i podpisała kontrakt z wytwórnią płytową Magic Records. Artystka pisze nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Współtworzyła piosenki “Kłopoty” Natalii Zastępy i “Half of My Heart” Roksany Węgiel. Gatunki jej muzyki to Indie pop i art pop.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Królowa dram” ukazała się 8 maja 2020 nakładem wytwórni płytowej Magic Records i jest utrzymana w gatunkach Indie pop oraz art pop. Edycja standardowa albumu (CD) zawiera 13 piosenek. Przykuwający uwagę tytuł albumu nie jest oczywiście przypadkiem. Otóż, Sanah uważa, że sama jest królową dram. Krążek zadebiutował na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży OLiS. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 9 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis Jazzsoul.pl przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Są płyty, które z czasem nabierają całkiem nowego wymiaru i to pierwotnie nie zamierzonego. Do nich należy album „Królowa dram”, firmowany przez objawienie ostatnich miesięcy, Sanah. Artystka prezentuje rodzaj sztuki, której bardzo, ale to bardzo, brakowało w polskim show businessie ” – napisano w recenzji krążka w serwisie jazzsoul.pl.

Album dostępny na platformie Spotify
Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, eska.pl, plotek.pl oraz jazzsoul.pl