Sara Chmiel – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Sary Chmiel to: “Ty i Ja”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://sarachmielxgromee.lnk.to/TyiJa

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Sary Chmiel oraz polskiego producenta Gromee’ego zatytułowana “Ty i Ja”. Tekst tego singla jest niezwykle emocjonalny. Nutka zachowana w klimacie elektronicznym, osadzona w brzmieniach lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

– Jest to ukłon w stronę lat 80. i 90., tęsknię za takimi brzmieniami, a rozmarzony i delikatny głos Sary idealnie się wpasował w ten utwór – powiedział Gromee na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/pl/album/ty-i-ja-single/1666242508?l=pl. Autorami tekstu są Martyna Melosik oraz Dagmara Melosik. Muzyka: Sara Chmiel i Andrzej Gromala.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 26 stycznia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 818 987 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Paweł Grabowski, który odpowiadał też za scenariusz. Zdjęcia: Paweł Grabowski.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-letniej artystki pt. “Sztuka latania” (oraz Wac Toja, Gromee i Jan Borysewicz), który na YouTube ma już 3,6 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Sztuka latania” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 33, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Kawałek ten to odświeżona wersja hitu zespołu Lady Pank o tym samym tytule, nagranego w roku 1985.

Sara Chmiel od 2011 roku jest wokalistką grupy Łzy[źródło]plejada.pl 9 marca 2022. W artykule opublikowanym w serwisie wzielonej.pl w dniu 2023-02-06 czytamy o Sarze: Na swoim koncie ma już 4 studyjne albumy oraz 3 solowe single. Warto wspomnieć, że Gromee prywatnie jest mężem artystki[źródło]plejada.pl 9 marca 2022. Czy możemy się spodziewać nowej płyty od Sary? – Będziemy je pokazywać raz na jakiś czas (wydane przez Sarę kawałki – przyp. red.) i może uda się to zebrać w jeden duży album – powiedziała Sara Chmiel.

Gromee, właśc. Andrzej Gromala (ur. 14 grudnia 1978 w Krakowie) – polski producent muzyczny, remikser, autor tekstów, DJ. Reprezentant Polski (wraz z Lukasem Meijerem) w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji (2018). Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “GÓRĄ TY” (oraz GOLEC uORKIESTRA feat. BEDOES), który ma już 40 mln wyświetleń. 16 marca 2018 roku ukazał się jego album studyjny zatytułowany ‘Chapter One’. Najbliższy jego koncert ma się odbyć 26-05-2023 w miejscowości Leszno.

Tekst nagrania “Ty i Ja”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: rmf.fm, jedynka.polskieradio.pl, | plejada.pl, wzielonej.pl, djpromotion.com.pl, jedynka.polskieradio.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Lista utworów

1. Sztuka latania (oraz Wac Toja, Gromee i Jan Borysewicz)
2. Ty i ja (oraz Gromee)

Biogram

Sara Chmiel-Gromala (ur. 14 lipca 1991 w Dąbrowie Tarnowskiej) – polska piosenkarka, aktorka musicalowa, kompozytorka i autorka tekstów, wokalistka zespołu Łzy (od 2011). Jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy w klasie fortepianu. 7 kwietnia 2018 wyszła za producenta muzycznego Andrzeja „Gromee’ego” Gromalę. Gatunki jej muzyki to pop, pop-rock i pop punk. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl