Sylwia Grzeszczak – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Sylwii Grzeszczak to: “Motyle”.
Jeżeli nowa piosenka, o której piszemy w tym wpisie, nie jest tą której szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam ją znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://tiny.pl/d71xt

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Sylwii Grzeszczak zatytułowana “Motyle”. Kawałek jest opowieścią o relacji, która została zakończona. Byli partnerzy mają jednak piękne wspomnienia i darzą się dużym szacunkiem.

“Trudno nie odnieść wrażenia, że utwór jest podsumowaniem związku muzyków” – komentuje singiel serwis rmf.fm.

Przypomnijmy, że Sylwia Grzeszczak i Liber byli małżeństwem (ślub wzięli 28 lipca 2014 r.) i, że we wrześniu ubiegłego roku poinformowali, że ich związek przeszedł do przeszłości.

“Przyjaźnimy i szanujemy się!” – m.in. to zdanie napisali Muzycy w oświadczeniu.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/sg/album/motyle-single/1719337183. Autorem tekstu jest Marcin liber Piotrowski, natomiast kompozytorem jest Sylwia Grzeszczak.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 1.[źródło]olis.pl Nutka na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajęła pozycje numer 5.[źródło]olis.pl

Warto wspomnieć, że na Instagramie ukazała się fortepianowa wersja ballady, którą wstawiła Sylwia.

Wideo do nowego utworu na Youtube ukazało się 5 stycznia 2024 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 11 796 766 wyświetleń na YT i jest na pozycji nr. 12 w kategorii najpopularniejszych teledysków. W artykule opublikowanym w serwisie zloteprzeboje.pl w dniu 5 stycznia 2024 r. czytamy,  że w zaledwie w dzień premiery przebój trafił do pierwszej dziesiątki na karcie »Na czasie w kategorii muzyka«.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 34-letniej[źródło]wiek według Google Artystki pt. “Tamta Dziewczyna”, który na Youtube ma już 147 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Tamta Dziewczyna” po niecałych 2 miesiącach od premiery stał się najczęściej granym kawałkiem w Polsce i przez siedem tygodni z rzędu to był najczęściej grany numer w polskich rozgłośniach radiowych. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) oraz na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Wideoklip do nutki w zaledwie miesiąc odtworzono ponad 15 milionów razy. Do 5 maja 2018 roku klip do utworu został wyświetlony 100 mln razy w serwisie YT. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie diamentowej płyty.

Tekst nagrania “Motyle”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Artysta/ści

Sylwia Grzeszczak to jedna z najpopularniejszych piosenkarek działających w polskiej branży artystycznej[źródło]zloteprzeboje.pl 12 stycznia 2024. Popularność zdobyła w 2008 roku, gdy wypuściła debiutancki krążek ‘Ona i on’, przy którym współpracowała ze swoim przyszłym mężem Liberem[źródło]jastrzabpost.pl.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych Wykonawczyni zamyka wydany 25 listopada 2016 roku krążek ‘Tamta dziewczyna’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 10 numerów. Producent: Viktor Rakonczai. Jest to jej czwarty album studyjny. Krążek pokrył się podwójną platyną. Wydawnictwo zadebiutowało na 3. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.

“Sylwia tym krążkiem samej sobie, podobnie jak innym wokalistom z rodzimego rynku muzycznego, podbiła poprzeczkę wysoko. Skłoniłbym się do tego, że jest to jeden z najciekawszych krążków tego roku” – napisano w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl (ocena 7,5).

Więcej recenzji na tej stronie
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
[album – źródło]Wikipedia, music.apple.com, allaboutmusic.pl

źródło: music.apple.com, olis.pl, rmf.fm, zloteprzeboje.pl, | zloteprzeboje.pl, jastrzabpost.pl, music.apple.com, allaboutmusic.pl, Google, Youtube, Wikipedia, i inne?

Lista utworów

1. All for you
2. Bajka
3. Bang Bang
4. Bezdroża (ft.Mateusz Ziółko)
5. Bóstwo
6. California
7. Chodź ze mną
8. Crimes
9. Motyle
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Sylwia Karolina Grzeszczak (ur. 7 kwietnia 1989 w Poznaniu) – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. H. Wieniawskiego i do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu, ukończyła też Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu, w klasie fortepianu. Gatunki jej muzyki to pop i R&B.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Ona i On’ ukazała się 21 listopada 2008 roku nakładem wytwórni płytowej My Music i jest utrzymana w gatunkach pop, hip-hop oraz pop-rap. Album zawiera 13 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 44. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS i uplasowało się na 27. miejscu tej listy (dostęp 04.2024). Producentem wydawnictwa jest Bartosz „Tabb” Zielony. Materiał uznano za Album roku podczas gali Eska Music Awards 2009, która odbyła się w Łodzi.
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, de.wikipedia.org?, olis.onyx.pl, kultura.onet.pl, tekstowo.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl