Sigala, James Arthur – Lasting Lover

sigalaJakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka angielskiego DJ-a Sigali i angielskiego piosenkarza Jamesa Arthura zatytułowana “Lasting Lover”. Singiel jest samplem kawałka „Time to Pretend” autorstwa zespołu MGMT. Nutka „Time to Pretend” została wydana jako główny singiel z debiutanckiego krążka studyjnego MGMT “Oracular Spectacular” (2007) w dniu 3 marca 2008 roku. Wcześniejsza wersja została wydana na EP-ce “Time to Pretend”. Na początku 2009 roku kompozycja została ponownie wydana w Wielkiej Brytanii. Piosenka zajęła 493 miejsce na liście „The 500 Greatest Songs of All Time” magazynu Rolling Stone, a jej album macierzysty, “Oracular Spectacular”, znalazł się na 494 pozycji na dodatkowej liście publikacji „The 500 Greatest Albums of All Time”. Numer znalazł się również na 90 miejscu na liście 500 najlepszych piosenek wszechczasów NME.

MGMT (poprzednio The Management) – amerykański zespół rockowy działający w Brooklynie w Nowym Jorku. Ich pierwszą wytwórnią była nowojorska Cantora Records, w 2006 podpisali kontrakt z Columbia Records. 5 października 2007 r. Spin nazwał MGMT “Artist of the Day”. W listopadzie Rolling Stone umieścił MGMT w pierwszej dziesiątce „Artystów do obejrzenia” w 2008 roku.

Gatunek nowej piosenki to Dance-pop. Materiał napisali: Andrew VanWyngarden, Ben Goldwasser, Bruce Fielder, Corey Sanders, James Arthur, Joakim Jarl, szkocki piosenkarz i autor piosenek Lewis Capaldi (znany z hitu „Someone You Loved”), Ajay Owen oraz Luke Fitton. Kompozycja została wyprodukowana przez Jarly i Sigale. Natychmiast rozpoznawalny głos Jamesa dodaje brzmieniu Sigali surowej energii – efekt to prawdziwa dance-popowa perfekcja. Kawałek znalazł się na szczycie listy Scotland (OCC). Nutka zajęła najwyższą pozycję numer 3 na liście UK Dance (OCC), numer 10 na UK Singles (OCC), numer 14 na US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) oraz numer 8 na polskiej liście Polish Airplay Top 100.

“Tę piosenkę napisał Lewis Capaldi, więc najpierw usłyszałem ją jako akustyczny utwór. Doprowadzenie go do finalnego efektu, to była świetna zabawa. Od dawna chciałem nawiązać współpracę z Jamesem Arthurem, uwielbiam jego głos! Ponieważ utwór powstał w lockdownie, nie miałem okazji spotkać Jamesa osobiście i pracowaliśmy przez Zoom. Spotkaliśmy się wreszcie na planie teledysku – na szczęście udało nam się też złapać kontakt w prawdziwym życiu! Jak możecie się domyślić, jestem wielkim fanem MGMT, więc połączenie tego wszystkiego, to była dla mnie świetna zabawa i mam nadzieję, że każdemu podoba się rezultat” – powiedział Sigala.

“Świetnie pracowało mi się z Sigalą przy tym prawdziwym bangerze. Jestem jego fanem już od jakiegoś czasu, więc było świetnie spotkać się na planie teledysku. To zmiana kierunku dla mnie i być może otwarcie nowej drogi w przyszłości!” – powiedział James Arthur.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 25 września 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 7 267 771 wyświetleń na Youtube. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 28-letniego producenta pt. „Easy Love”, który na Youtube ma już 162 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel znalazł się na szczycie list UK Singles (OCC), UK Dance (OCC), UK Indie (OCC), Scotland (OCC) i Australia Dance (ARIA). Kawałek zajął najwyższą pozycję numer 16 na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard), również numer 16 na polskiej liście Dance Top 50 oraz numer 37 na polskiej liście Polish Airplay Top 100.

Sigala to obecnie jeden z najpopularniejszych brytyjskich producentów i DJ-ów, którego utwory już od kilku lat podbijają listy przebojów. Ponad miliard streamów na Spotify, osiem platynowych i osiem złotych singli za wyniki sprzedaży na całym świecie oraz hity, które podbiły radiowe playlisty – takim wynikiem mógł pochwalić się artysta jeszcze przed premierą debiutanckiej płyty. Przypomnijmy, że 28 września 2018 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artysty zatytułowany “Brighter Days”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć na wydarzeniu pn. Saga, które ma mieć miejsce w dniach 4-6 czerwca 2021 w Bucharest, Romania, a kolejny na wydarzeniu pn. The Big Feastival, które ma mieć miejsce w dniach 28-29 sierpnia 2021 w Kingham, UK.

James Andrew Arthur (ur. 2 marca 1988 w Middlesbrough) – brytyjski piosenkarz, muzyk i autor tekstów. Zwycięzca 9. edycji programu The X Factor w 2012. Debiutancki singiel Impossible (cover utworu barbadoskiej wokalistki Shontelle) wydany po finale programu uplasował się na 1. miejscu listy UK Singles Chart, sprzedając się w niemal 1,5 milionach kopii, co czyni go najlepiej sprzedającym się singlem finalisty The X Factor w historii. W 2013 ukazał się debiutancki album “James Arthur”, który zadebiutował na 2. pozycji brytyjskiej listy bestsellerów. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Say You Won’t Let Go”, który ma już 1,2 mld wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 32-letniego artysty zamyka wydany 18 października 2019 roku krążek “You”. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć na wydarzeniu pn. Isle of Wight Festival, które ma mieć miejsce w dniach 17-20 czerwca 2021 w Newport (Isle of Wight), UK, a kolejny na wydarzeniu pn. 30. Heitere Open Air, które ma mieć miejsce w dniach 6-8 sierpnia 2021 w Zofingen, Switzerland.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: eska.pl, | radiozet.pl, vanessa.fm, Wikipedia, songkick.com, i inne?