Michał Szczygieł – Jakby co

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Michała Szczygła zatytułowana “Jakby co”. Singiel jest zapowiedzią debiutanckiej płyty artysty, która ma się pojawić w 2021 roku. Wykonawca kojarzony do tej pory z radosnymi, dynamicznymi nutkami, tym razem sięga po nieoczywistą balladę. Nowość jest najbardziej osobistym kawałkiem w dotychczasowej karierze muzyka.

“Gdy pisałem „Jakby co”, znajdowałem się w bardzo dziwnym stanie. Na pewno nie wiedziałem, jak opisać mój stan samymi słowami. Gdy usiadłem do nagrania, w głowie powstał cały pakiet, tekst wraz z muzyką. Dopiero dźwięki pozwoliły w pełni oddać skalę zawieszenia, w jakim się znalazłem” – powiedział Michał.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Michał Szczygieł oraz Marceli Bober, natomiast kompozytorami są Patryk Kumór, Michał Szczygieł i Dominic Buczkowski-Wojtaszek.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 6 listopada 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 305 824 wyświetleń na YT. Mroczny wideoklip wyreżyserowała i scenariusz do niego napisała Olga Czyżykiewicz. Za zdjęcia odpowiadał Adam Romanowski. Klip doskonale podkreśla to, iż Michał Szczygieł paradoksalnie jest daleko i blisko jednocześnie. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 21-letniego artysty pt. “Nic tu po Mnie”, który na Youtube ma już 22 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel znalazł się na 2. miejscu listy AirPlay – Top, najczęściej odtwarzanych nutek w polskich rozgłośniach radiowych. Za ten kawałek w styczniu 2019 roku wykonawca otrzymał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii „utwór roku”. Materiał pokrył się podwójną platyną.

Michał Szczygieł to młody sądeczanin, który po udziale w programie The Voice of Poland szturmem zdobył listy przebojów. Przypomnijmy, że artysta ma na swoim koncie nominacje do jednej z najważniejszych polskich nagród muzycznych – Fryderyków.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: eska.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, | Wikipedia, dts24.pl, i inne?