Sanah, ten Stan – Święty Graal

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Sanah oraz jej narzeczonego Stanisława (ten Stan) zatytułowana “Święty Graal”. Singiel znalazł się na wersji deluxe najnowszego studyjnego krążka artystki zatytułowanego ‘Uczta’. Album ‘Uczta’ ukazał się 15 kwietnia 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Magic Records. Płyta jest utrzymana w gatunku pop. W standardowej wersji album zawiera 10 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat podwójnie platynowej płyty. Tytułowa uczta to jednocześnie wyrażenie oznaczające miłe spędzanie czasu. Wspólne zasiadanie do stołu, przy którym ludzie mogą się zjednoczyć[źródło]empik.com. Całe wydawnictwo to duety ze znanymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. W sumie 11 duetów z wokalistkami i wokalistami, takimi jak m.in.: Ania Dąbrowska, Artur Rojek, Grzegorz Turnau, Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Vito Bambino[źródło]allaboutmusic.pl i 4fun.tv. ‘Uczta’ to trzecia studyjna płyta sanah[źródło]4fun.tv. Sama artystka określa to wydawnictwo mianem najważniejszego projektu w życiu[źródło]empik.com.

“Wydany w piątek 15 kwietnia album wniósł twórczość artystki na całkowicie inny poziom, pozwalając jej przeskoczyć i tak wysoko ustawioną już poprzeczkę” – napisała Weronika Oszajca w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl i dała mu ocenę 4,5/5 gwiazdek.

“Uczta to ciekawy i doskonale wyprodukowany koncepcyjny album. Sanah udało się wyciągnąć esencję z artystów, których zaprosiła do współpracy, nie tracąc jednocześnie charakterystycznego dla siebie stylu” – napisał Bartosz Sonder w recenzji materiału w serwisie kultura.onet.pl i dał mu ocenę 6/6.

Krążek ‘Uczta’ to następca krążka studyjnego ‘Irenka’ (2021).

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są sanah oraz ten Stan, natomiast kompozytorem jest sanah.

“Z pewnością jest to niesamowita uczta dla uszu” – czytamy o “Święty Graal” w serwisie kulturalnemedia.pl.

Sanah zaskoczyła wszystkich, wydając finalny kawałek z ‘Uczty’, w którym gościnnie pojawił się jej narzeczony. Piosenkarka podziękowała ukochanemu za czynny udział w sesjach nagraniowych do jej trzeciej płyty.

“Ukochany Zuzi co prawda nie zaśpiewał osobnej zwrotki, ale w piosence wyraźnie można usłyszeć w tle jego wokal. Posłuchajcie” – czytamy w serwisie glamour.pl.

Jednocześnie Stan jest ostatnim ujawnionym gościem z projektu “Uczta”.

Singiel “Święty Graal” to następca singla „Ostatnia nadzieja” (nagranego wraz z Dawidem Podsiadło).

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 15 kwietnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 033 331 wyświetleń na YT.

W opisie pod wideo czytamy:

“Ta melodia była inspirowana piękną, ludową kolędą “Hej widzę jasności” z repertuaru śpiewaka ludowego – śp. Stanisława Fijałkowskiego z Chrzanowa na Lubelszczyźnie. Dziękuję Stanowi, że dodał swoje smaczki.
Bon appètit!
„Uczta” to najważniejszy do tej pory projekt w moim życiu.
Zapraszam Was do swojego stołu – tym razem nie tylko po to, aby dzielić się muzyką, ale przede wszystkim sercem moim!”

“Na okładce utworu widzimy piosenkarkę i jej narzeczonego siedzących przy stoliku w jednym z modnych, warszawskich lokali. Oboje mają na sobie eleganckie, czarne ubrania. Na stole obowiązkowo leży cappuccino, białe wino oraz azjatycka zupa” – czytamy o materiale Święty Graal w serwisie pomponik.pl.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 24-letniej artystki pt. „Cześć, jak się masz?” (nagranego wraz z Soblem), który na Youtube ma już 88 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Cześć, jak się masz?” na listach: AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień), AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) oraz AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1. Nutka w konkursie Gorąca 100 radia Eska w kategorii 100 największych hitów 2021 zajęła 14 miejsce, a w konkursie Przebój roku RMF FM 2021 w kategorii Przebój roku 34 miejsce. Materiał zdobył certyfikat trzykrotnie platynowej płyty[źródło]Wikipedia.

Sanah jest obecnie jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek[źródło]kultura.onet.pl 29 paź 2021. Artystka zdobyła popularność, zamieszczając w serwisie YouTube swoje autorskie nutki[źródło]https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/Sanah-wiek-wzrost-Instagram-chlopak-kim-jest-piosenkarka. Sanah już została doceniona przez członków Akademii Fonograficznej nominacją do nagrody Fryderyk 2020 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Album Roku Pop Alternatywny i Najlepsze Nowe Wykonanie[źródło]muzykoholicy.com, nagrodą Fryderyk 2021 w kategorii Album roku pop oraz nominacją do Fryderyk 2021 w kategorii Autor roku, Kompozytor roku, Teledysk roku i Utwór roku[źródło]Wikipedia i fryderyki.pl. W artykule opublikowanym w serwisie pomponik.pl w dniu 15 kwietnia 2022 czytamy o sanah: Niedawno artystka wyprzedała też trasę koncertową, łącznie z występem na warszawskim Torwarze, co było spełnieniem jej najskrytszych marzeń.

Najbliższy koncert artystki ma się odbyć 28-07-2022 w miejscowości Katowice, a kolejny 29-07-2022 w miejscowości Wrocław.

ten Stan, właśc. Stanisław Grabowski, z którym sanah jest zaręczona od 2021 roku. Wystąpili razem w wideoklipie do jej kawałka „Kolońska i szlugi”[źródło]Wikipedia.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music
źródło: empik.com, allaboutmusic.pl, 4fun.tv, kultura.onet.pl, eska.pl, glamour.pl, pomponik.pl, kulturalnemedia.pl, | kultura.onet.pl, radiozet.pl, muzykoholicy.com, fryderyki.pl, pomponik.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl