Spontan – Dresiara

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka formacji Spontan zatytułowana “Dresiara”. Jest to imprezowa nutka, dla której tło stanowi nocne warszawskie życie. Nowość jeszcze przed premierą cieszyła się sporym zainteresowaniem w aplikacji TikTok.

Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorami tekstu i kompozytorami są Damian Gwiazdowski oraz Aleksander Chudyk. Aranżacja: Wojciech Sarwa (Levelon). Na YT pojawiły się także remixy kompozycji.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 19 maja 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 368 639 wyświetleń na YT. Realizacją wideoklipu zajęła się ekipa Wąski Kadr. Teledysk jest dynamiczny i bardzo wyrazisty, a widzimy w nim dziewczyny oraz chłopaków z formacji Spontan.

W opisie pod wideo czytamy:

Po mega energicznym utworze jakim był “Farbowany Włos” przedstawiamy Wam naszą najnowszą produkcję która opowiada o dresiarze. Piosenka opowiada o pięknej dziewczynie która lubi sportowy styl i ubiera “luźne ciuszka”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu grupy pt. “Tylko Tobie”, który na Youtube ma już 9,5 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że o materiale “Tylko Tobie” Damian Gwiazdowski powiedział: “Inspiracją do nowej piosenki była kobieta, którą bardzo kocham i jest w moim sercu. Wszystko co do niej czuje zawarłem właśnie w tym utworze”[źródło]disco-polo.info.

Grupa Spontan od dobrych kilku lat podbija branżę disco polo i swoimi przebojami zdobywa coraz większe grono fanów[źródło]disco-polo.info 19 Maj 2022. W artykule opublikowanym w serwisie powiatczestochowski.pl w dniu 2019-12-27 czytamy: Zespół Spontan w 2017 roku podczas festiwalu na Tauron Arenie w Krakowie dostał dwie złote płyty za utwory pt. Szalona Nastolatka oraz Tylko Tobie. Dodajmy, że na stronie bestsellery.zpav.pl możemy zobaczyć, że singiel “Tylko Tobie” pokrył się już platyną.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://ffm.to/spontan-dresiara

Tekst nagrania “Dresiara”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: disco-polo.info, voxfm.pl, | disco-polo.info, powiatczestochowski.pl, bestsellery.zpav.pl, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl