Sigala – Melody

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka angielskiego DJ-a Sigali zatytułowana “Melody”. Singiel łączy w sobie wszystkie cechy znanych do tej pory wydawnictw muzyka – to doskonały pop wzmocniony przez charakterystyczny dla niego rześki dźwięk. Kawałek zawiera energetyzujące dźwięki i potężne symfonie. Nutka przybliża nas o krok do wypełnionej bangerami, wyczekiwanej drugiej płyty artysty.

W serwisie genius.com czytamy:

“Melody” was written at my studio in London with a group of close friends, who I have known for a long time. We set out to create an unforgettable melody and ended up using that concept as the basis of the song. It’s all about meeting somebody who you can’t get out of your head! I wanted this song to have an ‘uplifting trance influence’ similar to “Wish You Well,” as that remains one of my all-time favourite records.
—via press release

Translator powyższe przetłumaczył Nam mniej więcej tak:

„Melody” została napisana w moim studio w Londynie z grupą bliskich znajomych, których znam od dawna. Postanowiliśmy stworzyć niezapomnianą melodię i ostatecznie wykorzystaliśmy tę koncepcję jako podstawę piosenki. Chodzi o spotkanie z kimś, kogo nie możesz wyrzucić z głowy! Chciałem, aby ta piosenka miała „uplifting trance influence” podobny do „Wish You Well”, ponieważ pozostaje jedną z moich ulubionych płyt wszech czasów.

Trzeba tu podkreślić znakomitą inżynierię dźwięku. Brzmi to bardzo pogodnie, bo producent stosuje dźwięki zmasterowane „na ciepło” – czytamy o „Melody” w serwisie djpromotion.com.pl.

Gatunek nowej piosenki to Dance-pop. Materiał napisali: Sigala, Ida Martinsen Botten, T.I Jakke, Shaun Farrugia, Steve Manovski oraz YK Koi. Kompozycja została wyprodukowana przez Sigala, T.I Jakke i Tor Eimon.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 6, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2.

Singiel “Melody” to następca singla “Runaway” (nagranego wraz z R3habem i JP Cooperem).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 4 lutego 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 017 311 wyświetleń na Youtube.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniego producenta pt. „Easy Love”, który na Youtube ma już 168 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel znalazł się na szczycie list UK Singles (OCC), UK Dance (OCC), UK Indie (OCC), Scotland (OCC) i Australia Dance (ARIA). Kawałek zajął najwyższą pozycję numer 16 na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard), również numer 16 na polskiej liście Dance Top 50 oraz numer 37 na polskiej liście Polish Airplay Top 100.

Sigala to topowy DJ i producent. Artysta przy swoich produkcjach często współpracuje z rozpoznawalnymi piosenkarkami. Na koncie ma już kawałki z takimi postaciami, jak Ella Eyre, Paloma Faith, Becky Hill czy Rita Ora. W artykule opublikowanym w serwisie netfan.pl w dniu 21.01.2022 czytamy: Sigala ma na koncie między innymi 7 platynowych i 9 złotych płyt. Jego muzyka została już odtworzona ponad 2 miliardy razy, a teledyski liczą sobie ponad miliard wyświetleń. Przypomnijmy, że 28 września 2018 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artysty zatytułowany “Brighter Days”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 23 kwietnia 2022 w Toronto, ON, Canada, Noir, a kolejny 28 kwietnia 2022 w San Francisco, CA, US, 1015 Folsom.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: netfan.pl, djpromotion.com.pl, discogs.com, | radiovictoria.pl, shiningbeats.pl, netfan.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl