Smolasty – Ratuj

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Smolastego zatytułowana “Ratuj”. W artykule opublikowanym w dniu 2021-12-02 serwis rapnews.pl pisał o tym kawałku: “Efektem jest singiel, który rozgrzeje nie jeden parkiet i jest mocnym kandydatem do zagoszczenia na playlistach największych rozgłośni radiowych w Polsce.”

Nutka znalazła się na najnowszym krążku artysty zatytułowanym “Ghetto Playboy”, który ukazał się 12 lutego 2021 roku nakładem wytwórni płytowej WM Poland/WMI. Album jest utrzymany w gatunku Hip-Hop i zawiera 14 numerów. Goście: 730 Huncho, Dister, Fifson, Frosti, Kabe, Kaz Bałagane, Kizo, Oliwka Brazil, Qry, Rataj, Szpaku oraz Wiktor z WWA. Producenci 730 Huncho, Pedro, SHDØW, Smolasty i USL. Nowa płyta to zdecydowanie najmocniejszy materiał od Smolastego jaki do tej pory ukazał się na rynku. Jest to powrót do rapowych brzmień, z których artysta znany był na początku swojej kariery. Muzyk odkrywa przed słuchaczami prywatne tematy pokazując oblicze jakiego nie znaliśmy.

“Ghetto Playboy to spełnienie marzeń o Ameryce w europejskim wydaniu, potężne umiejętności na mikrofonie, zgrabne pisanie, cwaniactwo i bezczelność mieszające się z hiphopowym konfesjonałem zdradzającym wszystkie grzechy. Nie jeden, a dwa kroki w tył wystarczyły, żeby zrobić jeden potężny do przodu, więc dostaliśmy mainstream pełną gębą, zadowalający wszystkich. A to jest najtrudniejsza sztuka” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie muzyka.interia.pl i dano mu ocenę 8/10.

“Albumem „Ghetto Playboy” daje wyraźny sygnał, że trzeba się z nim liczyć na wielu płaszczyznach” – napisano w recenzji płyty w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl i dano jej ocenę 3,5 na 5 możliwych gwiazdek.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/Rap. Autorem tekstu jest Smolasty. Kompozycja została wyprodukowana przez Mikołaja Trybulca (Tribbs) – jednego z najlepszych polskich producentów.

Singiel “Ratuj” to następca singla „Duże oczy”. Serwis rapnews.pl w artykule opublikowanym w dniu 2021-12-02 pisał o kawałku „Duże oczy”: “bezsprzecznie jeden z największych hitów tego roku. Potwierdzają to liczby: ponad 21 milionów streamów w Spotify oraz ponad 38 milionów wyświetleń na YouTube (obecnie 48 mln – przyp. red.)”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 2 grudnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 603 796 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Piotr Zajączkowski. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Aleksy Kubiak. Klip przedstawia rapera w klubie Kaza Bałagane, Lot022.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 26-letniego muzyka pt. „Uzależniony” (feat. Otsochodzi), który na Youtube ma już 53 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Uzależniony” pokrył się czterokrotną platyną. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 30, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1.

Smolasty jest jednym z najpopularniejszych raperów. Muzyk stara się połączyć ze sobą rap, pop, muzykę klubową oraz R’N’B i wychodzi mu to nad wyraz dobrze. W artykule opublikowanym w dniu 2 grudnia 2021 przez serwis rytmy.pl czytamy o Smolastym: “Artysta obecnie jest w trasie koncertowej promującej jego ostatni materiał”.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 08-01-2022 w miejscowości Rzeszów, a kolejny 05-03-2022 w miejscowości Kielce.

Wideo dostępne jest na tej stronie.

źródło: rapnews.pl, rytmy.pl, music.apple.com, glamrap.pl, genius.com, popkiller.pl, muzyka.interia.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, | empikbilety.pl, plotek.pl, rytmy.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl