Tom Grennan – Remind Me

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiego piosenkarza Toma Grennana “Remind Me”. Singiel oddaje świeże spojrzenie i wdzięczność artysty za osoby w jego życiu. Wykonawca pracuje właśnie nad swoim nowym krążkiem.

Mam do opowiedzenia nową historię. Biegnę, włączyłem już szósty bieg – dodał muzyk.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie ukaże się jego nowa płyta.

Gatunek nowej piosenki to Indie Pop. Materiał napisali: Tom Grennan, James Yami Bell oraz LOSTBOY. Kompozycja została wyprodukowana przez LOSTBOY’A (Griff, Anne-Marie, Dua Lipa).

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 13, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3.

Singiel “Remind Me” to następca singla “Don’t Break the Heart”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 6 kwietnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 106 714 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 26-letniego Brytyjczyka pt. “Little Bit of Love”, który na Youtube ma już 36 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Little Bit of Love” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2. Za granicą na liście UK Singles (OCC) zajął pozycję numer 7, a na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 27. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty..

Tom Grennan jest utalentowanym Brytyjczykiem, który zabłysnął kilka lat temu, a jego debiutancki krążek zyskał ogromną popularność.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artysty zamyka wydany 12 marca 2021 roku krążek ‘Evering Road’. Płyta ukazała się nakładem wytwórni płytowej Insanity i jest utrzymana w gatunku Indie pop. Album zawiera 14 numerów. Krążek zadebiutował pod numerem jeden na brytyjskiej liście albumów. Serwis NME przyznał wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast magazyn Clash przyznał wydawnictwu ocenę 8/10. Materiał w pierwszym tygodniu zajął 7 pozycję najczęściej odtwarzanych krążków w serwisach streamingowych na świecie.

“Jak zapowiada The Guardian, “Evering Road” “powinien dać pierwsze wejście na szczyty notowań” w karierze 26-letniego artysty i nie ma w tym stwierdzeniu nic zaskakującego. Kompozycje Grennana są przepełnione emocjami, szczerością i zupełnie niepodrabialną zdolnością do tworzenia chwytliwych, popowych melodii” – napisano w serwisie aktivist.pl.

To ja biorący odpowiedzialność za swoje czyny i próba poprawy samego siebie. To także podróż, którą przebyłem podczas tych prób. To moje najbardziej szczere teksty i najlepsza praca jaką wykonałem do tej pory. Nie mogę się doczekać, aż to wszystko będzie w Waszych dłoniach.” – Tom Grennan o płycie.

“Z pewnością warto dać krążkowi szansę. Choć niektóre z kompozycji wyraźnie dominują nad innymi, cała płyta pozostaje przyjemna w odbiorze, a historia Toma wciąga i porusza” – napisano w recenzji albumu w serwisie allaboutmusic.pl.

Krążek ‘Evering Road’ to następca krążka ‘Lighting Matches’ (2018).

Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć na wydarzeniu pn. Radio 1’s Big Weekend, które ma mieć miejsce w dniach 27-29 maja 2022 w Coventry, UK, a kolejny na wydarzeniu pn. Neighbourhood Weekender, które ma mieć miejsce w dniach 28-29 maja 2022 w Warrington, UK.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: open.fm, meloradio.pl, discogs.com, | bestsellery.zpav.pl, rytmy.pl, aktivist.pl, empik.com, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl