Tymek – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Tymka to: “Pod gołym niebem”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

MP3 z YouTube Music

Te nagranie w formacie MP3 dostępne jest na tej stronie.

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Tymka zatytułowana “Pod gołym niebem”. Nutka ma zwiastować nadchodzący dziewiąty studyjny album rapera – ‘Tymek 2022’. Na chwilę obecną nie znamy dokładnej daty premiery krążka. Raper ogłosił też trasę koncertową zatytułowana Tymek 2022, która ma promować nadchodzące wydawnictwo.

Znamy to już, wiemy, że artysta dobrze sobie radzi w letniaczkach. Tym razem zaprezentował nam utwór równie chwytliwy, co jego największe bangery. Przyjemny bit zazębia się z wyraźnie zaznaczoną gitarą (dograna przez Damiana Wróbla), co daje vibe powrotu do jego ostatniej trasy koncertowej, gdzie klubowe numery wybrzmiewały w aranżacji rockowej – czytamy o kawałku “Pod gołym niebem” w serwisie rytmy.pl.

Kawałek pochodzi z najnowszego krążka Tymka zatytułowanego ‘Odrodzenie’, który ukazał się 1 kwietnia 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Kayax. Płyta jest utrzymana w gatunkach Hip Hop, Rock, Pop, alternatywa i zawiera 21 numerów. Autorem wszystkich tekstów jest Tymek, a za muzykę odpowiada Wojtek Urbański. Wszystkie kawałki na materiale są przepełnione głębokimi emocjami. Wydawnictwo znacznie się różni od poprzednich klubowych hitów. Nietypowa promocja płyty ujawnia wrażliwość i oryginalność artysty. W artykule opublikowanym w serwisie allaboutmusic.pl w dniu 2022-04-01 czytamy: Warto wspomnieć, że trasa promująca album Odrodzenie rozpocznie się dokładnie 2 kwietnia podczas koncertu w Poznaniu i będzie liczyć 8 koncertów.

“W tym miejscu, w którym w tej chwili stoi Tymek, główny nurt jeszcze nie był. „Odrodzenie” to historyczna płyta w momencie wydania” – napisał Marcin Flint w recenzji materiału w serwisie cgm.pl i dał mu ocenę 4/5.

Wydawnictwo było dostępne również w preorderze i było ono podzielone na 3 różne EP-ki o tytułach: Król Życia, Romantyk, Niespokojna Dusza — po 7 nutek na krążek.

Gatunek nowej piosenki to hip-hop. Autorem tekstu jest Tymek. Muzyka: Clearmind.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 22 lipca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 463 010 wyświetleń na YT. Wideo to dzieło Adama Słabonia. Obsada: Ewa Fąferek, Magdalena Malcherczyk, Maria Nesteruk.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 28-letniego artysty pt. “Język Ciała” (ft. Big Scythe), który na Youtube ma już 168 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że materiał “Język Ciała” w cotygodniowych zestawieniach najchętniej wyświetlanych klipów na YouTube, pojawił się dopiero trzy miesiące po premierze. Dopiero w lutym wideo dotarło do dziesiątki zestawień, a na początku marca wdrapało się na pozycję lidera, której nie opuściło przez… 14 tygodni. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 36, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4. W wywiadzie dla portalu Popkiller.pl, raper opowiedział o tym, jak powstał jego największy hit.

“Stwierdziłem, że wyjadę ze Śląska i pojadę na drugi koniec Polski do Gdańska. I jak sobie tam usiadłem na brzegu morza to stwierdziłem, że czuję świeżość. I mówię: ‘dobra, lecę tu do studia’ i po prostu wyszedł ‘Język Ciała’”.

Tymek to jeden z najpopularniejszych polskich raperów[źródło]meteor.amu.edu.pl 13 września 2021.

1 kwietnia 2022 roku, nakładem wytwórni płytowej Kayax, ukazał się krążek Tymka zatytułowany ‘Odrodzenie’. Płyta jest utrzymana w gatunkach Hip Hop, Rock, Pop, alternatywa i zawiera 21 numerów. Autorem wszystkich tekstów jest Tymek, a za muzykę odpowiada Wojtek Urbański. Wszystkie kawałki na materiale są przepełnione głębokimi emocjami. Wydawnictwo znacznie się różni od poprzednich klubowych hitów. Nietypowa promocja płyty ujawnia wrażliwość i oryginalność artysty. W artykule opublikowanym w serwisie allaboutmusic.pl w dniu 2022-04-01 czytamy: Warto wspomnieć, że trasa promująca album Odrodzenie rozpocznie się dokładnie 2 kwietnia podczas koncertu w Poznaniu i będzie liczyć 8 koncertów.

“W tym miejscu, w którym w tej chwili stoi Tymek, główny nurt jeszcze nie był. „Odrodzenie” to historyczna płyta w momencie wydania” – napisał Marcin Flint w recenzji materiału w serwisie cgm.pl i dał mu ocenę 4/5.

Wydawnictwo było dostępne również w preorderze i było ono podzielone na 3 różne EP-ki o tytułach: Król Życia, Romantyk, Niespokojna Dusza — po 7 nutek na krążek.

źródło: shazam.com, allaboutmusic.pl, rytmy.pl, | allaboutmusic.pl, cgm.pl, popkiller.pl, kulturalnemedia.pl, Wikipedia, Youtube, i inne?

Tekst nagrania “Pod gołym niebem”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Lista utworów

1. 11:11 prod. Piotr Piotr Ft. Vixen, Daria Ryczek
2. Amore ft. Bambax
3. Banalne
4. Bierz
5. Chmury ft. Skip
7. Dobry Plan
8. Film ft. Leon prod. Faded dollars
9. Idę
10. Sophia Loren (Urbanski)
11. Naprzemianmieszane (Urbanski)
12. Pod gołym niebem
Pozostałe utwory są na tej stronie

Single wydane przez artystę jako Seven Pheonix znajdziesz tutaj

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „Miejsca z plakatu” u boku Hani.

Biogram

Tymek lub Seven Phoenix, właściwie Tymoteusz Bucki (ur. jako Tymoteusz Polcar 28 października 1994 w Opolu) – polski raper, piosenkarz, autor utworów muzycznych i tekstów, producent muzyczny oraz kompozytor. Artysta do 2011 roku mieszkał we Włoszech. Dopiero po przyjeździe do Polski zaczął swoją przygodę z muzyką. Wyróżnia go charakterystyczny, mocny i nieco zachrypnięty wokal. W swojej twórczości inspiruje się legendami polskiego rocka czy bluesa – Czesławem Niemenem, Ryszardem Riedlem czy Markiem Grechutą. Gatunki jego muzyki to rap/hip hop, alternatywny rap i R&B.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “JestemTymek” ukazała się 15 grudnia 2017 nakładem wytwórni płytowej MaxFloRec, wydanie własne i utrzymana jest w gatunku hip hop. Album zawiera 14 piosenek.

“Wydawnictwo składa się z 14 premierowych utworów. Ich klimat jest zróżnicowany, ale łączy je idea propagowania jedności wśród artystów. Tymek wyjaśnia to zjawisko w utworze „Muzyka Łączy Nas”, w którym na feacie pojawia się Kleszcz” – napisano o krążku w serwisie popkiller.pl.

– Wychodzę poza granicę oldschoolu i newschoolu. Słychać to zarówno w moich refrenach, jak i w samych podkładach. Całość zachowuje jednak spójność. Dzieje się tak dlatego, że wszystkie numery aranżowała jedna osoba, Samiryi. Ma on charakterystyczny styl i myśli podobnie do mnie – powiedział Tymek.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, radiozet.pl oraz popkiller.pl
tagi: Pheonix

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl