X Ambassadors – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki X Ambassadors to: “Back To You”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach

https://lostfrequencies.lnk.to/BackToYouSingle

O utworze

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka amerykańskiego zespołu X Ambassadors, belgijskiego producenta Lost Frequencies oraz amerykańskiej piosenkarki Elley Duhé zatytułowana “Back To You”.

Melodia fortepianu to tylko wprowadzenie do ostrego wokalu Elley Duhe. Podczas gdy “Back to You” toczy się dalej z gitarowym brzmieniem w stylu country, głos Elley dostarcza niezapomnianych przeżyć. Możemy tu także usłyszeć wokal Sama Harrisa z X Ambassadors – czytamy w serwisie open.fm.

Utwór na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 36, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Natomiast na liście Olia (Oficjalna lista airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych. Olia w 2023 roku zastąpiła listę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 14.

Gatunek nowej piosenki to House[źródło]https://www.discogs.com/release/25500451-Lost-Frequencies-Elley-Duh%C3%A9-X-Ambassadors-Back-To-You. Materiał napisali: Elley Duhé, Joacim Persson, Jonas Vesa, Lost Frequencies oraz Shylde. Kompozycja została wyprodukowana przez Lost Frequencies.

Oficjalne wideo do nowego utworu na YT ukazało się 19 stycznia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 172 632 wyświetleń na Youtube.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu grupy pt. “Renegades”, który na Youtube ma już 307 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Renegades” znalazł się w TOP10 na 20 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 7 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1, na liście UK Singles (OCC) numer 38, na liście US Billboard Hot 100 numer 17, na liście US Hot Rock & Alternative Songs (Billboard) numer 1, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 10, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 1, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 8, a na liście US Rock Airplay (Billboard) numer 1. Materiał zdobył certyfikat siedmiokrotnie platynowej płyty (dostęp 7.02.2023). Nutka była nominowana do nagrody „Top Rock Song” na Billboard Music Awards 2016.

X Ambassadors to uznani artyści[źródło]newsroom.sonymusic.pl 15 listopada 2022, znani z pop-rockowego brzmienia oraz udanych współprac z Machine Gun Kelly i Bebe Rexhą[źródło]radiotop.pl 9 grudnia 2022. Najbliższy ich koncert ma się odbyć 1 kwietnia 2023 w Miami Beach, FL, US, Miami Beach Bandshell.

Felix De Laet (urodzony 30 listopada 1993), znany pod pseudonimem Lost Frequencies, belgijski DJ i producent muzyczny. Na co dzień słuchał muzyki elektronicznej, dzięki której zainteresował się produkcją muzyczną. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer „Are You with Me”, który ma już 397 mln wyświetleń. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel „Are You with Me” znalazł się w TOP10 na 35 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 20 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1, na liście UK Singles (OCC) numer 1, na liście UK Dance (OCC) numer 1, a na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 17. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty (dostęp 1.02.2023). Nutka na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajęła pozycję numer 1. Numer jest remiksem kompozycji „Are You with Me” amerykańskiego piosenkarza muzyki country, Eastona Corbina. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artysty zamyka wydany 4 października 2019 roku krążek ‘Alive and Feeling Fine’.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 10 marca 2023 w Sydney, NSW, Australia, The Dome, Sydney Showgrounds, a kolejny 11 marca 2023 w Brisbane, QLD, Australia, Palm Tree Music Festival.

Elley Duhé (ur. 14 lutego 1992 r. w Mobile w Alabamie) to amerykańska piosenkarka. Najbardziej znana jest ze swojego singla „Happy Now” z 2018 roku z Zeddem, oraz singla „Middle of the Night” z 2020 roku, który stał się wiralowy na TikToku w 2022 roku.

źródło: discogs.com, genius.com, open.fm, | bestsellery.zpav.pl, ftb.pl, muzotakt.pl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Tekst nagrania “Back To You”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

TytułRokPozycje na listach
US
[16]
AUS
[17]
CAN
[18]
“Tropisms”[22][A]2009
“Unconsolable”[23][B]2012
“Unconsolable” (New version)[24]2013
“Jungle”
(with Jamie N Commons)[25]
8763
“Renegades”201517436
“American Oxygen”[33]
“Unsteady”209461
“Collider”[36]
(with Tom Morello)
2016
“Hoping”[37]2017
“Torches”[38]
“The Devil You Know”[39]
“Ahead of Myself”[40][D]
“Home”
(with Machine Gun Kelly and Bebe Rexha)
903243
“Joyful”[43]2018
“Don’t Stay”[44][E]
“Boom”[45]2019
“Hey Child”
“Hold You Down”
“Optimistic”[46]
“Everything Sounds Like a Love Song”[47]2020
“Great Unknown”[48]
“Zen”
(with Grandson and K.Flay)[49][50]
“Ultraviolet Tragedies”
(with Terrell Hines)[51]
2021
“Skip That Party”
(with Jensen McRae)[51]
“Torture”
(with Earl St. Clair)[52][51]
“My Own Monster”[53]
“Okay”[54]
“Adrenaline”[55]
“Back to You”
(oraz Lost Frequencies i Elley Duhé)
2022?
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

X Ambassadors (również stylizowane na XA) – amerykańska grupa muzyczna założona w 2009 roku w Nowym Jorku. Gatunki ich muzyki to alternatywny rock i indie rock, Rock, alternative, indie rock, pop rock, rap rock, jazz rock.

Biogram

Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘VHS’ ukazała się 30 czerwca 2015 roku nakładem wytwórń płytowych KIDinaKORNER, Geffen oraz Interscope i jest utrzymana w gatunkach Electropop, alternative rock oraz electronic rock. Standardowa edycja albumu zawiera 20 piosenek. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że krążek na liście Canadian Albums (Billboard) zajął pozycję numer 2, na liście UK Albums (OCC) numer 41, na liście US Billboard 200 numer 7, a na liście US Top Rock Albums (Billboard) numer 3. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie platynowej płyty (dostęp 8.02.2023). Magazyn Billboard przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast dziennik internetowy Alternative Addiction przyznał wydawnictwu ocenę 5 z 5 możliwych gwiazdek.

“Niezwykle rzadko i przede wszystkim ciężko jest pisać o czymś, co po pierwsze wpada w ucho wymagającego słuchacza, po drugie – jest prawie idealne. Aż w końcu, po trzecie – właściwie nie mam do czego się przyczepić” – napisano w recenzji płyty allaboutmusic.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, allaboutmusic.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl