Zenon Martyniuk – Classy Girl

Zenon MartyniukJakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiego piosenkarza Zenona Martyniuka zatytułowana “Classy Girl”.

Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorem tekstu jest Zenon Martyniuk, natomiast kompozytorami są Marcin Nierubiec (ma na koncie współpracę z czołówką polskiej sceny muzycznej, m.in. Marylą Rodowicz, Krzysztofem Krawczykiem, Michałem Bajorem, Bohdanem Łazuką, Izabelą Trojanowską, Dodą i Urszulą) oraz Zenon Martyniuk.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 31 grudnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 168 275 wyświetleń na YT (w artykule opublikowanym w serwisie disco-polo.info w dniu 3 lutego 2022 roku czytamy, że materiał bardzo długo nie schodził z karty na czasie w serwisie YouTube i osiągnął milion wyświetleń w miesiąc). Za zdjęcia odpowiadali Marek Zrajkowski i Adam Rogaluk. W wideoklipie widzimy wykonawcę w towarzystwie kobiety i luksusowej scenerii. Teledysk został nakręcony w Białymstoku.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 53-letniego muzyka pt. “Za zdrowie Pań” (nagranego wraz z Edwardem Hulewiczem), który na Youtube ma już 7,1 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek “Za zdrowie pań” to odświeżona wersja jednego z największych przebojów Edwarda Hulewicza z lat 70. o tym samym tytule.

Zenon Martyniuk jest zaliczany do grona najpopularniejszych wokalistów gatunku disco polo, a nawet do najpopularniejszych osób w Polsce[źródło]gwiazdy.wp.pl i plejada.pl 2020. Wykonawca od lat jest związany z grupą Akcent (ich przebój „Przez twe oczy zielone” był najpopularniejszym polskim klipem w 2018 roku na YouTube) i ma wielu fanów[źródło]plejada.pl, rmf.fm 2020. Król disco polo, bo tak nazywany jest wokalista, niemal każdą piosenkę zamienia w hit[źródło]voxfm.pl i plejada.pl 2020. Dnia 19-07-2022 w miejscowości Międzyzdroje ma się odbyć koncert artysty.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: disco-polo.info, muzyka.interia.pl, | muzyka.interia.pl, gwiazdy.wp.pl, plejada.pl, rmf.fm, voxfm.pl, YouTube, koncertomania.pl, i inne

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl