Wardruna – Lyfjaberg (Healing-mountain)

W sieci ukazał się nowy utwór norweskiego zespołu Wardruna zatytułowany “Lyfjaberg (Healing-mountain)”.
W serwisie folkradio.co.uk czytamy:

When circumstances forced Wardruna to postpone the release of their upcoming album Kvitravn, it was clear to them that they still wanted to release new music. Music and art can potentially carry great meaning in times of uncertainty. They decided that now was not the time to stay silent and headed straight back into creative mode and the studio to write and record the song “Lyfjaberg”.

Translator nam to przetłumaczył mniej więcej tak:

Ponieważ okoliczności zmusiły grupę do odłożenia wydania ich nadchodzącego albumu Kvitravn, było dla nich jasne, że nadal chcą wydać nową muzykę. Muzyka i sztuka mogą potencjalnie mieć wielkie znaczenie w czasach jakich teraz żyjemy. Formacja Wardruna uznała więc, że teraz nie czas milczeć, i wróciła do trybu kreatywnego wydając nowy kawałek.

Gatunek nowej piosenki to World.
Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 5 czerwca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 333 933 wyświetleń na YT. Wideoklip został nakręcony głównie w górach w Tustna w Norwegii. Teledysk został wyprodukowany przez Ragnarok Film. Czy produkcja powtórzy sukces hitu zespołu pt. “Völuspá”, który na Youtube ma już 25 mln wyświetleń? Zobaczymy.
Najbliższy koncert Wardruny ma się odbyć 1 sierpnia 2020 na wydarzeniu pn. Savonlinna Opera Festival w
Savonlinna, Finland, a kolejny na wydarzeniu pn. Summer Breeze Open Air, które ma mieć miejsce w dniach 12-15 sierpień 2020 w Dinkelsbuhl, Germany. Warto wspomnieć, że zespół da też w tym roku koncert w Polsce. Impreza ma się odbyć 30 sierpnia 2020 roku w Poznaniu, Sala Ziemi, MTP.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: folkradio.co.uk, songkick.com, YouTube, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl