Alan Walker, Daya – Heart over Mind

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka norweskiego producenta Alana Walkera oraz amerykańskiej piosenkarki Daya zatytułowana “Heart over Mind”. Singiel znalazł się na nowym krążku Artysty zatytułowanym ‘Walkerworld’, który ukazał się 10 listopada 2023 r. nakładem wytwórni płytowej MER. Płyta jest utrzymana w gatunku dance i zawiera 10 numerów. SONG CREDITS: Producers: Alan Walker, Dash Berlin, Eelke Kalberg, James Njie, kasper, Sebastian Molijn, State, Steve Aoki i Vikkstar. Primary Artists: Alan Walker, Ali Gatie, Daya, Sasha Alex Sloan, Sophie Stray, Zak Abel, Dash Berlin, Vikkstar, Steve Aoki, Lonely Club. Featuring: JVKE i YUQI (宋雨琦).

[album – źródło]music.apple.com, Wikipedia, genius.com
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Gatunek nowej piosenki to dance[źródło]https://music.apple.com/us/album/heart-over-mind-single/1713549044. Materiał napisali: Alan Walker, Big Fred, Carl Hovind, Gunnar Greve Pettersen, Kristin Carpenter, Marcus Ambekk oraz Slipmats. Kompozycja została wyprodukowana przez Alana Walkera i kaspera.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 43.[źródło]olis.pl

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 9 listopada 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 3 481 186 wyświetleń na Youtube.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 26-letniego (wiek według Wikipedii) Norwega pt. „Faded”, który na Youtube ma już 3,5 mld wyświetleń? Zobaczymy. Singiel „Faded” stał się międzynarodowym hitem. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że utwór znalazł się w TOP5 na 39 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 25 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) oraz na liście AirPlay – TV (polska lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 7, na liście UK Dance (OCC) numer 2, na liście US Billboard Hot 100 numer 80, na liście US Dance Club Songs (Billboard) na liście 4, a na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 7. Materiał zdobył w Polsce certyfikat dwukrotnie diamentowej płyty (dostęp 10.2023). Kawałek w lutym 2016 r. osiągnął również numer jeden na liście 100 najpopularniejszych piosenek Shazam na całym świecie..

Alan Walker należy do topowych Gwiazd sceny EDM[źródło]nowiny.gliwice.pl 2023-10-16. Sławę i uwagę Fanów zaskarbił sobie przebojem “Faded”, który wspiął się na pierwsze miejsca list przebojów na całym Świecie[źródło]goout.net. Wśród jego nagród jest nagroda MTV Europe Music Awards 2016 w kategorii Best Norwegian Act, Eska Music Awards 2016 w kategorii Best International Hit, MTV Europe Music Awards 2017 w kategorii Best Norwegian Act i MTV Europe Music Awards 2018 w kategorii Best Norwegian Act[źródło]Wikipedia. W prestiżowym zestawieniu DJ Mag „Top 100” 2023 zajął 11 miejsce[źródło]djmag.com/top100djs.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 23 lutego 2024 Mexico City, Mexico, Electric Daisy Carnival, a kolejny 12 lipca 2024 w Kaltenkirchen, Germany, Festplatz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/3tez1IH

Tekst nagrania “Heart over Mind”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Daya, właśc. Grace Martine Tandon (ur. 24 października 1998 w Pittsburghu) – amerykańska piosenkarka i autorka tekstów. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Sit Still, Look Pretty”, który ma już 55 mln wyświetleń. 7 października 2016 r. ukazał się jej album studyjny zatytułowany ‘Sit Still, Look Pretty’.

źródło: music.apple.com, genius.com, olis.pl, | djmag.com/top100djs, nowiny.gliwice.pl, goout.net, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl