Alicia Keys – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Alicii Keys to: “Golden Child”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/AliciaKeysGoldenChild

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiej piosenkarki Alicii Keys zatytułowana “Golden Child”. Singiel znalazł się reedycji drugiego studyjnego albumu Artystki zatytułowanego ‘The Diary of Alicia Keys’, który ukazał się 2 grudnia 2003 roku (płyta zadebiutowała na pierwszym miejscu listy Billboard 200 z najlepszym wynikiem sprzedaży dla żeńskiej artystki w tamtym roku). Natomiast krążek ‘The Diary Of Alicia Keys 20’ ukazał się 1 grudnia 2023 r. nakładem wytwórni płytowej RCA Records. Płyta jest utrzymana w gatunku R&B/soul i zawiera 24 numery. SONG CREDITS: Producers: Alicia Keys, Dre & Vidal, D’Wayne Wiggins, Easy Mo Bee, Hani, Kanye West, Kerry “Krucial” Brothers, Kris Bowers, Kumasi, Timbaland i Tony “Ruff Cut” Phillips. Featuring: Jermaine Paul, Lellow, Queen Charlotte’s Global Orchestra i Tony! Toni! Toné!.

[album – źródło]Wikipedia, genius.com
Krążek dostępny jest na YT Music.

Gatunki nowej piosenki to R&B i soul[źródło]https://www.shazam.com/pl/track/334876474/golden-child. Materiał napisała Alicia Keys. Kompozycja została wyprodukowana przez Alicie Keys oraz Kerry’ego “Krucial” Brothersa.

Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 8 listopada 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 109 904 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 42-letniej Amerykanki (wiek według Wikipedii) pt. “No One”, który na Youtube ma już 756 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “No One” znalazł się w TOP5 na 29 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 10 listach. Kawałek na liście UK Singles (OCC) zajął pozycję numer 6, na liście UK Hip Hop/R&B (OCC) numer 3, na liście US Billboard Hot 100 numer 1, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 9, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 9, na liście US Hot Latin Songs (Billboard) numer 22, na liście US Hot R&B/Hip-Hop Songs (Billboard) numer 1, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 1, na liście US Pop 100 (Billboard) numer 1, na liście US Rhythmic (Billboard) numer 1, a na liście US Smooth Jazz Songs (Billboard) numer 17. Materiał zdobył certyfikat dziewięciokrotnie platynowej płyty (dostęp 12.2023). W 2008 Alicia otrzymała za “No One” dwie nagrody Grammy w kategoriach Best Female R&B Vocal Performance oraz Best R&B Song. Nutka zajęła szóste miejsce w rankingu najlepszych utworów dekady 2000–2009 magazynu Billboard. „No One” był najczęściej słuchaną kompozycją w amerykańskim radiu w 2008 roku. Wideoklip znalazł się na 22 miejscu w rankingu „Top 40 Videos of 2007” VH1 i na drugim miejscu w „Notariized: Top 100 Videos of 2007” BET.

Alicia Keys to uznana, multiplatynowa artystka[źródło]pudelek.pl 1.07.2022 i zdobywczyni nagród Grammy[źródło]jazzsoul.pl. Dużą popularność na Świecie i sukces artystyczny przyniósł jej debiutancki album ‘Songs in a Mirror’ (płytę nagrodzono aż pięcioma statuetkami Grammy)[źródło]muzyka.interia.pl. W artykule opublikowanym w serwisie newsroom.sonymusic.pl w dniu 3 listopada 2023 r. czytamy: Od swojego debiutu w 2001 roku sprzedała ponad 65 milionów sztuk płyt, jej utwory były streamowane ponad 5 miliardów razy.

Tekst nagrania “Golden Child”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: shazam.com, genius.com, allaboutmusic.pl, jazzsoul.pl, | pudelek.pl, jazzsoul.pl, muzyka.interia.pl, newsroom.sonymusic.pl, Wikipedia, i inne?

Lista utworów

1. Empire State of Mind
2. All of the Lights
3. If I Ain’t Got You
4. Preach
5. Lost In the World
6. Girl on Fire
7. Come for Me (featuring Khalid and Lucky Daye)
8. Golden Child

Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Alicia Keys, właściwie Alicia Augello Cook (ur. 25 stycznia 1981 w Nowym Jorku) – amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, pianistka, producentka muzyczna, filantropka, aktorka i poetka. Naukę gry na pianinie rozpoczęła w wieku siedmiu lat. Gatunki jej muzyki to Pop, R&B, soul, hip hop i jazz.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Songs in A Minor’ ukazała się 5 czerwca 2001 roku (US) nakładem wytwórni płytowej J i jest utrzymana w gatunkach Neo soul oraz R&B. Album zawiera 16 piosenek. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP5 na 17 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 6 listach. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 9, na liście UK Albums (OCC) numer 6, a na listach UK R&B Albums (OCC), US Billboard 200 i US Top R&B/Hip-Hop Albums (Billboard) numer 1. Materiał zdobył certyfikat siedmiokrotnie platynowej płyty (w Polsce złotej). Materiał zdobył dla Alicii kilka wyróżnień, w tym pięć nagród Grammy na 44. Grammy Awards. Album otrzymał pozytywne recenzje od krytyków. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 78/100, na podstawie 10 recenzji (dostęp 12.2023). Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

„Songs in A Minor”, czyli „Piosenki w a-moll” to jeden z najmocniejszych debiutów dekady. Album historyczny nie tylko ze względu na osiągnięcia na listach przebojów czy sprzedaży, ale także na wpływ jaki wywarł na rozwijający się wtedy nurt neo-soulu – napisano w recenzji płyty w serwisie jazzsoul.pl.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, jazzsoul.pl, metacritic.com, genius.com

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl