Nico Santos – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Nico Santosa to: “One Day (I’m Gonna Break Your Heart)”
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

MP3 z YouTube Music

Te nagranie w formacie MP3 dostępne jest na tej stronie.

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka niemieckiego piosenkarza Nico Santosa zatytułowana “One Day (I’m Gonna Break Your Heart)”. Singiel ten to druga zapowiedź trzeciego krążka studyjnego artysty, który się ukazać na początku 2023 roku. Bohater nutki wspomina swój poprzedni związek.

Gatunki nowej piosenki to Hip Hop i Pop[źródło]discogs.com. Materiał napisali: Nico Santos, Montez, vito (DEU), Aside oraz Kalli. Kompozycja została wyprodukowana przez Kalli’ego[źródło]genius.com.

Singiel “One Day (I’m Gonna Break Your Heart)” to następca singla “Weekend Lover”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 17 listopada 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 85 623 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Marvin Ströter.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniego Niemca pt. “Rooftop”, który na YouTube ma już 46 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Rooftop” szturmem zdobył listy przebojów w krajach niemieckojęzycznych. Kompozycja była notowana na 2. miejscu w Austrii oraz na 5. pozycjach w Niemczech oraz Szwajcarii. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4. W zestawieniu Top 100 AirPlay za 2018 rok nutka znalazła się na 23 miejscu[źródło]Google, YouTube, Wikipedia, bestsellery.zpav.pl i ?.

Nico Santos to popularny wokalista niemiecko-hiszpański, który cieszy się na świecie sporą popularnością[źródło]obcas.pl 5 listopada 2022. W ciągu ostatnich kilku lat, Nico został zasypany złotymi i platynowymi płytami[źródło]radiozw.com.pl 28 października 2022.

W artykule opublikowanym w serwisie radiohamburg.de w dniu 29 listopada 2022 czytamy:

“Nico Santos hat in dieser Woche direkt zwei gute Nachrichten für seine Fans! 2023 soll ein neues Album erscheinen und 2024 wird der 29-Jährige Sänger auf seine erste Arena-Hallen Tournee gehen.”

Translator przetłumaczył nam to mniej więcej tak:

“Nico Santos ma dwie dobre wieści dla swoich fanów w tym tygodniu! Nowy album ma zostać wydany w 2023 roku, a w 2024 roku 29-letni piosenkarz wyruszą w swoją pierwszą trasę koncertową Arena.”

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artysty zamyka wydany 8 maja 2020 roku krążek “Nico Santos”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Group. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jego drugi album studyjny.

“Nico Santos jak zwykle zachwyca swoim głosem. Nowoczesna produkcja z elementami hip-hopu, R&B i soulu idealnie dopełnia mocny wokal artysty. Tu nie ma miejsca na fałszywe nuty – słyszymy człowieka, który wiele przeszedł w życiu i potrafi opowiedzieć o tym w uniwersalny sposób” – napisano o wydawnictwie w serwisie mad-music.pl.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 15 grudnia 2022 w Berlin, Germany, Mercedes-Benz Arena, a kolejny 13 maja 2023 w Westerstede, Germany, Stars @ Rhodo 2023.

źródło: radiozw.com.pl, discogs.com, | bestsellery.zpav.pl, obcas.pl, radiozw.com.pl, mad-music.pl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Tekst nagrania “One Day (I’m Gonna Break Your Heart)”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Single

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

RokTytułPozycje na listach
GER
[1]
AUT
[2]
SWI
[3]
2017“Rooftop”525
2018“Safe”242336
2019“Unforgettable”6665
“Better”
(with Lena)
151789
“Play with Fire”545966
2020“Like I Love You”
(with Topic)
243254
“Running Back to You”
(with Martin Jensen and Alle Farben)
80
2021“Leere Hände”255
“End of Summer”
“Would I Lie to You”31
2022“In Your Arms (For an Angel)”
(with Topic, Robin Schulz and Paul Van Dyk)[21]
3661
“Candela”
(with Álvaro Soler)
“Weekend Lover”
“One Day (I’m Gonna Break Your Heart)”
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

W 2020 wystąpił gościnnie w utworze “This City” (Remix) u boku Sama Fischera.

Biogram

Nico Wellenbrink (ur. 7 stycznia 1993), lepiej znany jako Nico Santos, to niemiecki piosenkarz i autor piosenek. Współpracował z DJ Topic, który przedstawił go jako wokal w przeboju „Home” w 2016 roku. Oprócz wielu solowych piosenek, jest autorem i producentem wielu utworów niemieckich artystów, między innymi Bushido, Shindy’ego i Marka Forstera. Santos jest synem Egona i Lisy Wellenbrink. Jego siostra z pierwszego małżeństwa Egona Zuzanna i jej córka Mia-Sophie działają jako aktorki. Gdy Nico miał dwa miesiące jego rodzice przeprowadzili się z nim z Niemiec na hiszpańską wyspę Majorkę. Uczęszczał do szkoły podstawowej w Es Capdellá, gdzie uczył się, oprócz swojego ojczystego języka niemieckiego, także języka hiszpańskiego i katalońskiego. Oprócz kariery muzycznej pracował jako animator w klubie hotelowym na Majorce. Gatunki jego muzyki to Hip Hop, pop, muzyka elektroniczna, Deep House i R&B.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Streets of Gold’ ukazała się 12 października 2018 roku nakładem wytwórni płytowej Universal Music Group. Album jest utrzymany w gatunku Pop i zawiera 18 piosenek na dwóch płytach. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty[źródło]Wikipedia, discogs.com, empik.com.
Czytaj więcej (de)
źródło: en.wikipedia.org, de.wikipedia.org, discogs.com, empik.com

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl